Publiczne Przedszkole w Lubichowie
ul. Zblewska 30, 83-240 Lubichowo, tel. (058) 588-52-83

Aktualności


Lekcja karate

Dnia 17.10.2018 r. dzięki mamie Adriana z grupy „Wiewiórek” -  w naszym przedszkolu odwiedził nas pan Tadeusz Kuzioła – trener karate, który poprowadził z dziećmi w grupach zajęcia z  karate. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o karate, zapoznały się z kimonem – strojem  do ćwiczeń karate, a także jego stylami i podstawowymi ćwiczeniami. W treningach karate szczególny nacisk kładziony jest na symetryczny rozwój całego ciała oraz prawidłowe ustawienie sylwetki. Cel ten osiągany jest poprzez gry i zabawy ruchowe, które kształtują zdolności motoryczne oraz pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalno-społeczny dzieci. Na każdych zajęciach wykonywane są ćwiczenia, których głównym zadaniem jest profilaktyka wad postawy oraz wypracowanie nawyku dbania o prawidłową postawę w okresie dorastania. Jednym z elementów treningu karate jest także nauka opanowania, koncentracji i dyscypliny. Dzieci uczą się uważnie słuchać, obserwować oraz skupiać uwagę na wykonywanych zadaniach – zdolności, które procentują w trakcie przyszłej nauki szkolnej. Rozwijają także pożądane umiejętności społeczne, takie jak współpraca w grupie, szacunek dla starszych i siebie nawzajem. Zwieńczeniem każdego etapu nauki jest możliwość przystąpienia do egzaminu na kolejny stopień (pas).  Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnego i aktywnego spędzania czasu.Dbamy o zdrowie

W miesiącu październiku zajęcia w przedszkolu poświęcone były zdrowemu stylowi życia, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odżywiania się. Wszystkie dzieci z przedszkola propagowały zdrowe odżywianie się poprzez wykonywanie sałatek owocowych i warzywnych, robienie owocowo-warzywnych soków, a także smacznych i kolorowych kanapek. Chodziliśmy do sadów, ogródków warzywnych oraz na stragany w celu poznania oraz utrwalenia nazw warzyw i owoców. W grupie "Wiewiórek" mama Adriana zorganizowała nam zajęcia z prezentacji zdrowej żywności, gdzie zaprosiła do nas panie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Mykietyna w Skórczu z oddziałem w Smętowie Granicznym. Podczas spotkania, przedszkolaki usłyszały od fachowców, jakie produkty powinny znaleźć się w ich zbilansowanej diecie, jak ważny jest ruch i właściwe odżywianie się, aby zdrowo rosnąć. Uwieńczeniem zajęć była degustacja samodzielnie wykonanych sałatek, soków oraz kanapek. 

Uroczystość "Pasowania na przedszkolaka"

       Dnia 15 października 2018 roku w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. W tym uroczystym dniu brały udział wszystkie przedszkolaki,  Pani Dyrektor Małgorzata Glazer, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz zaproszony do Przedszkola  pan Michał Rychlicki, który z okazji tej uroczystości wcielił się w rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego. W pięknej aranżacji w tle ku pamięci Niepodległej Polski pasowanie miało charakter patriotyczny z okazji 100 letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dzieci zaprezentowały wiersz pt. "Katechizm polskiego dziecka" oraz piosenkę pt. "Jesteśmy Polką               i Polakiem", a także złożyły Ślubowanie.
        Wcielony w postać Marszałka Józefa Piłsudskiego pan Michał wygłosił przemowę rozpoczynającą się słowami „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przeszłości”, po czym            z szablą w dłoni przystąpił do Pasowania na Przedszkolaka. Kolejnym przedsięwzięciem Przedszkola w związku z Obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości jest udział w Akcji BOHATERON, gdzie dzieci wykonają kartki dla Powstańców, a 9 listopada 2018 roku w ramach projektu MEN „Rekord dla Niepodległej” wychowankowie będą obchodzić "Dzień dla Niepodległej" i podczas akademii wspólnie zaśpiewają Hymn Narodowy.
Spotkania z policjantem.

        W miesiącach wrześniu i październiku dzieci z naszego przedszkola biorą udział w spotkaniach z panem policjantem. Spotkania dotyczą szeroko pojętego bezpieczeństwa: Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, z kim można wsiąść do samochodu, a z kim nie?….       Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą chętnie dzieliły się z Panem Policjantem. Pokazały również, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać, gdy zaatakuje nas pies.
       Pan Policjant opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika. Chętne dzieci mogą obejrzeć i  przymierzyć akcesoria policyjne, które wzbudzają ogromne zainteresowanie. Na zakończenie dzieci miały możliwość wsiąść do samochodu policyjnego i obejrzeć go od środka. 

       Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom z Posterunku Policji w Lubichowie za wspaniałe przeżycia i przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
Udział w projekcie

       Pragniemy Państwa poinformować, że przystąpiliśmy do projektu "BohaterOn w Twojej Szkole". To część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej.
Kampania ma celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.
Projekt ma edukować dzieci, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy
patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Projekt będzie realizowany w miesiącu październiku w grupach dzieci 5-6 letnich. 
Akcja "Sprzątanie świata".

21.09.2018r. dzieci z naszego przedszkola aktywnie wzięły udział w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” zorganizowanej przez nasze przedszkole.  Przedszkolaki zbierały śmieci na terenie w pobliżu przedszkola. Worki z zebranymi odpadami złożono w wyznaczonym miejscu przy koszu przedszkolnym. Z przykrością musimy stwierdzić, że śmieci nie brakuje, a dzieci naprawdę miały co robić. Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” miała na celu kształtowanie świadomości ekologicznej  dzieci naszej gminy.Ogłoszenie!

Dnia 3 września dzieci z grup "Pszczółki", "Biedronki", "Motylki" wspólnie z nauczycielkami będą uczestniczyły we Mszy Św. Z przedszkola wychodzimy o godz. 8.00, rozpoczęcie Mszy Św. o godz. 8.15. Rodzice, którzy chcą z dziećmi uczestniczyć we Mszy prosimy o doprowadzenie dzieci  do przedszkola po Mszy Św. 

Zmiana terminu spotkania z rodzicami!!!
Dnia 11 września (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie organizacyjne  w naszym przedszkolu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców. Rozpoczęcie w sali nr 6 - z panią dyrektor, następnie wszystkich zapraszamy na sale do których uczęszczają dzieci  na spotkania z nauczycielkami w grupach. 
Październik 2018


Tematy kompleksowe w grupie ,, KRASNOLUDKI''


I Tydzień: Dary jesieni

 • Warzywa-zdrowie na talerzu

 • Owocowe szaleństwo

 • Bezpieczne grzybobranie

 • Jesienne zbiory

 • Jak trzymać lato w słoiku?

II Tydzień : Dbamy o zdrowie

 • Co zjadamy?

 • Ruch to zdrowie

 • Dwie skarpety, czyli para

 • Bakterie wirusy

 • Numer alarmowy 112

III Tydzień : Jesienią w parku i lesie

 • Leśne zwierzęta

 • Jesienne liście

 • Dlaczego liście zmieniają kolor?

 • Czy wszystkie drzewa mają liście?

 • Jesienna sztuka

IV Tydzień : Zabawa na jesienne wieczory

 • Kim jest artysta?

 • Malarz

 • W świecie muzyki

 • W kinie i teatrze

 • Pisarz, poeta – zgaduj -zgadula


Piosenka : Najłatwiejsze ciasto w świecie , tańcowała Jesień

Wiersz : „Jesień” Olga Pruszkowska


OGŁOSZENIE


Dnia 15.10.2018 r. (poniedziałek)

o godzinie 9:30

w przedszkolu odbędzie się uroczyste

,,PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”Dnia 10.10.2018 (środa) od godziny 9:00 - Fotograf w przedszkolu


Dnia 17.10.2018 (środa) odbędzie się wyjazd do ogrodu dendrologicznego w Wirtach. Wyjazd o godz. 9:00

(zabieramy plecak z łakociami)


Dnia 22.10.2018 (poniedziałek) o godz. 9:30 idziemy do Gok-u

na przedstawienie pt. ,,KRAINA MAPETÓW''Najłatwiejsze ciasto w świecie


Żeby w domu było miło, tak, tak, tak,
Żeby coś dobrego było, tak, tak, tak,
By pachniało wakacjami, tak, tak, tak,
Zrobię ciasto ze śliwkami, tak, tak, tak.

Szklankę mąki, cukru szklankę,
Zaraz wsypię do miseczki,
Potem proszku do pieczenia,
Dodam jeszcze dwie łyżeczki,
I dwa jajka i na koniec
Roztopionej margaryny
I zamieszam tylko tyle,
By się razem połączyły.

Najłatwiejsze ciasto w świecie, tak, tak, tak,
Nic, a nic się go nie gniecie, tak, tak, tak,
Ty potrafisz także upiec, tak, tak, tak,
Nawet, gdy nie jesteś zuchem, tak, tak, tak.

Teraz śliwki poukładam,
W natłuszczonej tortownicy
I do pieca włożę ciasto
Na około pół godziny,
A gdy będzie już gotowe,
Znaczy chrupkie i rumiane,
To zaproszę koleżanki,
Babcię, dziadka, tatę, mamę.

Najłatwiejsze ciasto w świecie, tak, tak, tak,
Nic, a nic się go nie gniecie, tak, tak, tak,
Ty potrafisz także upiec, tak, tak, tak,
Nawet, gdy nie jesteś zuchem, tak, tak, tak.Wiersz „Jesień” Olga Pruszkowska


Idzie, idzie Pani Jesień,

Różne dary w koszu niesie.

Ma tam liście, piękne, nowe,

bardzo barwne kolorowe.

I kasztany i żołędzie,

rozsypuje wszędzie, wszędzie.

I też niesie jarzębinę na korale

dla dziewczynek!

Wszystko piękne jest i nowe,

I czerwone i brązowe,

No i żółte, oczywiście,

I jest wszędzie uroczyście!Wrzesień 2018


Kącik jesienny w sali KRASNOLUDKÓW

Drodzy rodzice:) Prosimy chętne dzieci

o przynoszenie do przedszkola darów jesieni.

(kasztany, kolorowe liście, szyszki, żołędzie itp)Tematy kompleksowe w grupie ,, KRASNOLUDKI''

I Tydzień:  W Przedszkolu
 • Wracamy do przedszkola
 • Każdy swój znaczek ma, mam i ja
 • Po co nam są zasady?
 • W świecie imion
 • Nasze zabawy i zajęcia

II Tydzień :  Wakacyjne wspomnienia
 • Lato pełne słońca
 • Skarby z dziecięcego plecaka
 • Podróże dalekie i bliskie
 • Palcem po mapie
 • Czym podróżujemy?

III Tydzień : Jesteśmy bezpieczni
 • Znam swój adres
 • Moja miejscowość – moja droga do przedszkola
 • Bezpieczny przedszkolak
 • Bezpieczne znajomości
 • Po pomoc

IV Tydzień : Dbam o siebie i środowisko
 • Od stóp do głów
 • O jak oko
 • Jak dbać o słuch?
 • Co mogę dotknąć, powąchać i posmakować?
 • Jeden nos, jedno serce
OGŁOSZENIE

Dnia 11.09.2018 (wtorek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie organizacyjne w naszym przedszkolu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców w sali nr 6, następnie zebranie grupowe w sali nr I „KRASNOLUDKI” :)

 poniedziałek - j. angielski
 czwartek - religia
 piątek -     religia (zeszyt ćwiczeń 7 zł )Colours Song

 

Colours song

 

 

 

Red, pink, yellow, purple, green or blue,
Red, pink, yellow, purple, green or blue,
What’s your favourite colour… Please tell me do.
Is it red, pink, yellow, purple, green or blue?PLAN MIESIĘCZNY NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK- JĘZYK ANGIELSKI

 

PLAN MIESIĘCZNY NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK  2018

 język angielski

 

 

 

 

 

 

I i II tydzień października : FRUIT / OWOCE

III i IV tydzień października : VEGETABLES/ WARZYWAOlimpiada w Jarzynowie- tekst piosenki

 

Olimpiada w Jarzynowie

 

 

 

Pchnięcie kulą dla selerów
Sprinty dla pietruszek
Przy kałuży dzielny burak
Ćwiczy skok na brzuszek
Pory cieszą się siatkówką
Bo są dość wysokie
Kalarepa zlana potem
Rzuca młotem

Na stadionie w Jarzynowie świat stanął na głowie
Owoce i warzywa mają zawody sportowe

Ref.:
Olimpiada w Jarzynowie
Warzywa i owoce bawią się na zdrowie /x4

2.
Gruszki skaczą dalej dalej
Banan rzuca dyskiem
A truskawki grają w piłkę
Nożną oczywiście
Pan ananas z łuku strzela
Zawsze w tarczę trafia
A jagódka oszczep niesie
Będzie niezła jazda
Tańcowała jesień- tekst piosenki

 

Tańcowała jesień


I. Tańcowała jesień
W lesie zamaszyście.
Żółte rude i brązowe
Z drzew zrywała liście.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

II. Postrącała w parku
Żołędzie, kasztany,
Rozrzuciła na trawniku
Liśćmi przysypanym.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

III. Tańcowała jesień
W sadzie, razem z deszczem.
Jabłek, gruszek nazrywała,
Lecz jej mało jeszcze.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

IV. Z wiatrem się kłóciła,
Darła białe chmury,
Aż się słońce obudziło
I spojrzało z góry.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

sł. St. Karaszewski

muz. Tomasz Strąk

 
Plan pracy na miesiąc październik 2018

 

 

PLAN MIESIĘCZNY NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK 2018

 

KRĄG TEMATYCZNY : DARY JESIENI

1. Warzywa

2. Owoce

3. Grzyby małe i duże

4. Kasztany i żołędzie

5. Korale z jarzębiny

KRĄG TEMATYCZNY : DBAMY O ZDROWIE

1. Kolorowa piramida

2. U lekarza

3. W czym na spacer

4. Sałatka owocowa

5. Każdy zuch lubi ruch. 

KRĄG TEMATYCZNY : JESIENIĄ W PARKU I LESIE

1. Jesień w parku

2. Zapasy wiewiórki

3. Zwierzęta przygotowują się do zimy

4. Kolory jesieni

5. Jesień w lesie.

KRĄG TEMATYCZNY : ZABAWY NA JESIENNE WIECZORY

1. Malujemy

2. Tańce wybiegańce

3. Plastelinowe ciasteczka 

4. Teatrzyk kukiełkowy

5. Zabawy z piłką
Piosenka Rain, Rain, Go Away!

 RAIN, RAIN, GO AWAY!


Rain, rain, go away
Come again another day
Daddy/ Mummy/ Sister, Brother/ want's to play
Rain, Rain, Go away
Come againPiosenka BOOGIE- WOOGIE

 

Boogie woogie

Do przodu prawą rękę daj
Do tyłu prawą rękę daj
Do przodu prawą rękę daj
I pomachaj nią
Bo przy boogie woogie trzeba pokręcić się
No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy

Boogie woogie ahoj
Boogie woogie ahoj
Boogie woogie ahoj
I od nowa zaczynamy taniec ten
Do przodu lewą rękę daj
Do tyłu lewą rękę daj
Do przodu lewą rękę daj
I pomachaj nią
Bo przy boogie woogie trzeba pokręcić się
No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy

Boogie woogie ahoj
Boogie woogie ahoj
Boogie woogie ahoj
I od nowa zaczynamy taniec ten

Do przodu prawą nogę daj
Do tyłu prawą nogę daj
Do przodu prawą nogę daj
I pomachaj nią
Bo przy boogie woogie trzeba pokręcić się
No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy

Boogie woogie ahoj
Boogie woogie ahoj
Boogie woogie ahoj
I od nowa zaczynamy taniec ten

Do przodu lewą nogę daj
Do tyłu lewą nogę daj
Do przodu lewą nogę daj
I pomachaj nią
Bo przy boogie woogie trzeba pokręcić się
No i klaskać trzeba raz, dwa, trzy

Boogie woogie ahoj
Boogie woogie ahoj
Boogie woogie ahoj
I od nowa zaczynamy taniec ten
Plan Pracy Wrzesień 2018 - język angielski

 

PLAN MIESIĘCZNY NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2018

Język angielski

 

 

 

 

TEMAT

 

SŁOWNICTWO

I , II tydzień września: SAY HELLO!

 

 

Hello, Bye bye, Good morning, Good bye, Good evening,Good afternoon; Good night, What's your name? My name is...; How are you? I'm fine, thank you

 

 

 

 

III, IV tydzień września: Colours and numbers

 

 

 

 Yellow, Black, Pink, Grey, Brown, Purple, Red, Green, White, Blue, Silver, Gold; One , two, three, four, five, six, seven,eight, nine, ten, eleven, twelve

 

Rain , rain, go away!- piosenka

 
Plan pracy na Wrzesień 2018

 

PLAN MIESIĘCZNY NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2018

 

KRĄG TEMATYCZNY : W PRZEDSZKOLU

1. Pierwszy dzień  w przedszkolu.

2. Dzielne przedszkolaki.

3. Mój znaczek.

4. W szatni..

5. Łazienkowe skarby.

KRĄG TEMATYCZNY : WAKACYJNE WSPOMNIENIA

1. W naszej sali.

2. Bawimy się razem.

3. Jesteśmy dla siebie mili

4. Nasze zabawki

5. Zabawy w ogrodzie.

KRĄG TEMATYCZNY : JESTEŚMY BEZPIECZNI.

1. Mój dom- tu się czuję bezpiecznie

2. Moja droga do przedszkola

3. Zebra na ulicy

4. Sygnalizator

5. Dźwięki ulicy

KRĄG TEMATYCZNY : DBAM O SIEBIE I O ŚRODOWISKO

1. Moje ciało

2. Czyste ręce

3. Dbam o higienę. 

4. Moja buzia.

5. Dbam o porządek.
W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU W GRUPIE STARSZAKÓW

Tematy kompleksowe 

 

1. Dary jesieni:

 • Warzywa
 • Owoce
 • Grzyby
 • Kasztany, żołędzie, jarzębina 
 • Przetwory 

2. Dbamy o zdrowie:

 • Piramida zdrowego żywienia
 • Każdy zuch lubi ruch
 • Ubranie na niepogodę 
 • U lekarza
 • U stomatologa

3. Jesienią w parku i w lesie:

 • Jesień w parku
 • Jesień w lesie
 • Kolory jesieni
 • Jesienna sztuka
 • Przygotowania do zimy

4. Zabawy na jesienne wieczory:

 • Malujemy rysujemy
 • Tańce i hulanki
 • W kinie
 • W teatrze
 • Zgaduj-zgadula


Dnia 27.09.br – odbyła się pogadanka z panem policjantem na temat bezpiecznych zachowań, „Mamo, tato naucz mnie, komu mówić NIE!”, utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię itp.


Bierzemy udział w projekcie „Bohaterom w Twojej Szkole”.

Dnia 02.10.br – wycieczka do ogrodu warzywnego.

Dnia 08.10.br – przyrządzamy zdrową sałatkę owocową.

Dnia 10.10.br – fotograf w przedszkolu (zdjęcia indywidualne dzieci zapisanych na liście).

Dnia 15.10.br – Pasowanie na Przedszkolaka (proszę o owoce i słodycze na wspólny stół).

Wycieczka do Wirt (termin bliżej nieokreślony, zależny od pogody).

 

Jarzębina

sł.: Anna Chodorowska

muz.: Adam Markiewicz

 

1. Już lato odeszło i kwiaty przekwitły,                      2. Włożymy korale, korale czerwone

    A jeszcze coś w słońcu się mieni.                                I biegać będziemy po lesie.

    To w polu i w lesie czerwienią się, spójrzcie,              Będziemy śpiewali piosenkę jesienną.

    Korale, korale jesieni.                                                   Niech echo daleko ją niesie.

 

Ref.: Idzie lasem pani jesień,  

        Jarzębinę w koszu niesie.

        Daj korali nam troszeczkę,

        Nawleczemy na niteczkę.

 
W miesiącu wrześniu w grupie starszaków...

Tematy kompleksowe:
I Tydzień:  W przedszkolu.
1.Pierwszy dzień w przedszkolu.
2.W moim przedszkolu.
3. Kodeks przedszkolaka.
4. W kręgu przyjaciół - poznajemy się.
5. Nasze zabawy i zajęcia.
II Tydzień: Wakacyjne wspomnienia.
1. Kufer pełen lata.
2. Skarby z dziecięcego plecaka.
3. Podróże dalekie i bliskie.
4. Mapa wakacyjnych podróży.
5. Środki transportu.
III Tydzień: Jesteśmy bezpieczni (liczba 0):
1. Mój dom - tu czuję się bezpiecznie.
2.Moja miejscowość - moja droga do przedszkola.
3. Bezpieczeństwo na placu zabaw.
4. Bezpieczne znajomości.
5. Po pomoc do policjanta, strażaka, lekarza.
IV Tydzień: Dbam o siebie i środowisko (litera O, liczba 1):
1. Moje ciało.
2. Moje zmysły.
3. Dbam o higienę.
4. Dbam o porządek.
5. Dbam o środowisko.

Dnia 6.09.2018r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami w sali nr 6, a następnie w grupie nr 3 "Pszczółki" -  serdecznie zapraszamy.PAŹDZIERNIK

TEMATY KOMPLEKSOWE NA PAŹDZIERNIK W GRUPIE ,,ŻABKI''

I TYDZIEŃ: DARY JESIENI
1. Robimy zupę jarzynową
2. Jaki to owoc?
3. Dlaczego zbieramy tylko niektóre grzyby?
4. Zbieramy jesienne skarby
5. Jak zatrzymać lato?
II TYDZIEŃ: DBAMY O ZDROWIE
1. Dlaczego musimy jeść różne potrawy?
2. Co potrafi czterolatek?
3. W co się ubiorę na spacer?
4. Dlaczego chodzę do lekarza?
5. Do czego służą moje ząbki?
III TYDZIEŃ: JESIENIĄ W PARKU I W LESIE
1. Jesienna wycieczka w okolice przedszkola
2. Jesienne drzewa
3. Dlaczego jesień jest kolorowa?
4. Kto to jest artysta?
5. Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?
IV TYDZIEŃ: ZABAWY NA JESIENNE WIECZORY
1. Czym można malować?
2. Kto ze mną zatańczy?
3. Jak zachować się w kinie i teatrze?
4. Bawimy się w teatr
5. Po czym rozpoznam to zwierzę?

OGŁOSZENIE:
Dnia 10.10.18r (środa)- fotograf w przedszkolu ( zdjęcia indywidualne dzieci zapisanych na liście).
Dnia 15.10.18r (poniedziałek)- Uroczyste pasowanie na przedszkolaka( proszę o owoce, słodkości i napoje na poczęstunek dla dzieci)
Dnia 19.10.2018r(piątek) odbędzie się wyjazd do ogrodu dendrologicznego w Wirtach. Wyjazd o godz. 9:10. Proszę, aby dzieci zabrały plecaczki z piciem i łakociami).
Dnia 22.10.2018r(poniedziałek) o godz. 9:30 idziemy do GOK- u na przedstawienie pt. ,,KRAINA MAPETÓW''. Teatrzyk opłacony jest z Rady Rodziców.WRZESIEŃ

TEMATY KOMPLEKSOWE NA WRZESIEŃ W GRUPIE ,,ŻABKI''

I TYDZIEŃ: W PRZEDSZKOLU
1. Co to znaczy, że jestem przedszkolakiem?
2. Gdzie jest moje miejsce?
3. Co mogę robić w przedszkolu?
4. Czy umiem się przedstawić?
5. W co się bawić?
II TYDZIEŃ: WAKACYJNE WSPOMNIENIA
1. Co robiliśmy i gdzie byliśmy w czasie wakacji?
2. Co przynieśliśmy z wakacji?
3. Dokąd pojechał nasz pociąg?
4. Gdzie jest morze, a gdzie góry?
5. Czym podróżowaliśmy w czasie wakacji?
III TYDZIEŃ: JESTEŚMY BEZPIECZNI
1. Dlaczego w dom czuję się najlepiej?
2. O czym pamiętam w drodze do przedszkola?
3. Jak mogę bezpiecznie bawić się na plac zabaw?
4. Czy mogę pogłaskać psa?
5. Gdzie szukać pomocy?
IV TYDZIEŃ: DBAM O SIEBIE I O ŚRODOWISKO
1. Do czego służą części mojego ciała?
2. Jak lepiej poznać drzewo?
3. Dlaczego trzeba dbać o zdrowie?
4. Jak dbać o porządek?
5. Jak mogę pomóc roślinom i zwierzętom?

OGŁOSZENIE:
Dnia 11.09.2018r. (wtorek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zebranie ogólne odbędzie się w sali nr 6, następnie zebranie grupowe w sali nr 4 ,,ŻABKI''. Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców :-)Zajęcia praktyczne - kulinarne.

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za pomoc w zorganizowaniu kącika warzywno - owocowego. Wspólnie z dziećmi w piątek wykonywaliśmy z owoców sałatkę i sok owocowy. Te zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i nauczyły również nowych umiejętności. Bardzo dziękuję:)Tematy realizowane w miesiącu październiku.

Tematyka główna 
1.Dary jesieni
Warzywa
Owoce
Grzyby
Kasztany zoledzie jarzębina 
Przetwory 
2.Dbamy o zdrowie
Piramida zdrowego żywienia
Każdy zuch lubi ruch
Ubranie na niepogodę 
U lekarza
U stomatologa
3.Jesienią w parku i w lesie
Jesień w parku
Jesień w lesie
Kolory jesieni
Jesienna sztuka
Przygotowania do zimy
4.Zabawy na jesienne wieczory
Malujemy rysujemy
Tańce i hulanki
W kinie
W teatrze
Zgaduj-zgadula
Dzieci w październiku poznają  litery Aa Ii Ee oraz liczbę 2

 OGŁOSZENIE 

Dnia 15.10.2018 r. (poniedziałek) o godzinie 9:30 odbędzie się  ,,PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA” 

Dnia 10.10.2018 (środa) od godziny 9:00 - Fotograf w przedszkoluTematy realizowane w miesiącu wrześniu.

I.W przedszkolu
 • pierwszy dzień w przedszkolu
 • w moim przedszkolu
 • kodeks przedszkolaka
 • poznajemy się 
 • nasze zabawy i zajecia
II. Wakacyjne wspomnienia
 • kufer pełen lata
 • skarby z plecaka
 • podróże dalekie i bliskie 
 • mapa wakacyjnych podróży
 • środki transportu 
III. Jesteśmy bezpieczni
 • Mój dom-tu czuję się bezpiecznie
 • Moja miejscowość-moja droga do przedszkola
 • Bezpieczeństwo na placu zabaw
 • Bezpieczne znajomości
 • Po pomoc do policjanta, strażaka, lekarza
IV. Dbam o siebie i środowisko
 • Moje ciało
 • Moje zmysły 
 • Dbam o higienę 
 • Dbam o porządek 
 • Dbam o środowiskoPAŹDZIERNIK 2018 r.


W miesiącu październiku dzieci z grupy "Wiewiórek" będą mówiły o:


I Tydzień: Dary jesieni

 1. Warzywa-zdrowie na talerzu
 2. Owocowe szaleństwo
 3. Bezpieczne grzybobranie
 4. Jesienne zbiory
 5. Jak trzymać lato w słoiku?

II Tydzień : Dbamy o zdrowie

 1. Co zjadamy?
 2. Ruch to zdrowie
 3. Dwie skarpety, czyli para
 4. Bakterie wirusy
 5. Numer alarmowy 112

III Tydzień : Jesienią w parku i lesie

 1. Leśne zwierzęta
 2. Jesienne liście
 3. Dlaczego liście zmieniają kolor?
 4. Czy wszystkie drzewa mają liście?
 5. Jesienna sztuka

IV Tydzień : Zabawa na jesienne wieczory

 1. Kim jest artysta?
 2. Malarz
 3. W świecie muzyki
 4. W kinie i teatrze
 5. Pisarz, poeta – zgaduj -zgadulaPiosenka  "Zbieramy grzyby":

Z wielkim koszem idzie jesień po lesie. 
Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?

Refren: 
Kurki, rydze i maślaki, 
borowiki i kozaki, 
pozbieramy dziś.

Poszukamy żółtych kurek pod sosną. 
Nad potokiem smaczne rydze nam rosną.

Refren: …

Muchomora ominiemy z daleka. 
Niech muchomor na złe muchy tu czeka.

Refren:…


Wiersz: 

"Jesień w sadzie"
Autor: Bożena Forma

Zawitała do sadu jesień,
z wiatrem zatańczyła.
Zebrała dojrzałe owoce,
drzewom liście strąciła.

Wygoniła ptaki daleko,
słońce zakryła chmurą.
- Kiedy odejdę - rzekła -
zrobi się bardzo ponuro.

Drzewa mgłą otuliła,
deszczem wszystko zalała.
Zanim zima przybędzie
będzie odejść musiała.


OGŁOSZENIE:

1. Dnia 10.10.2018 r. (środa) o godz. 9.00 będą wykonywane zdjęcia indywidualne dzieci zapisanych na liście.

2. Dnia 15.10.2018r. (poniedziałek) o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Proszę o przyniesienie picia lub owoców na tę uroczystość (bo słodycze i ciasto mamy :))

3. Proszę o wpłatę 7 zł na zeszyt do religii.

4. Dnia 08.10.2018r. (poniedziałek) o godz. 9.00 przyjadą do nas panie z SPG im. Mykietyna  w Skórczu z oddz. w Smętowie Granicznym, aby przeprowadzić z dziećmi pogadankę na temat zdrowej żywności i właściwego odżywiania się. Ponadto będziemy wykonywali wraz z paniami kolorowe kanapki, sałatkę oraz zdrowy i pyszny sok ze świeżo wyciskanych warzyw i owoców. Dlatego proszę, aby na poniedziałek dzieci przyniosły fartuszki oraz kilka jabłek lub marchewek na sok.
Bardzo dziękujemy mamie naszego Adriana za zorganizowanie tych zajęć.

5. Dnia 17.10.2018r. (środa) o godz. 9.00 odwiedzi nas trener karate, aby przeprowadzić z dziećmi lekcję karate. Proszę, aby dzieci w tym dniu ubrane były na sportowo.

6. Dnia 19.10.2018 (piątek) odbędzie się wyjazd do ogrodu dendrologicznego w Wirtach. Wyjazd o godz. 9:10 (proszę, aby dzieci zabrały plecak z piciem i  łakociami).

7. Dnia 22.10.2018 (poniedziałek) o godz. 9:30 idziemy do Gok-u na przedstawienie pt. ,,KRAINA MAPETÓW''. Teatrzyk opłacony jest z Rady Rodziców.WRZESIEŃ 2018 r.

W miesiącu wrześniu dzieci z grupy „Wiewiórek” będą rozmawiały o:

I W przedszkolu :

1. Co to znaczy, że jestem przedszkolakiem? 
2. Gdzie jest moje miejsce? 
3. Co mogę robić w przedszkolu? 
4. Czy umiem się przedstawić? 
5. W co się bawić? 

II Jesteśmy bezpieczni:

1. Dlaczego w domu czuję się najlepiej? 
2. O czym pamiętam w drodze do przedszkola? 
3. Jak mogę bezpiecznie bawić się na placu zabaw? 
4. Czy mogę pogłaskać psa? 
5. Gdzie szukać pomocy? 

III Wakacyjne wspomnienia:

1. Co robiliśmy i gdzie byliśmy w czasie wakacji?
2. Co przynieśliśmy z wakacji? 
3. Dokąd pojechał nasz pociąg?
4. Gdzie jest morze, a gdzie góry?
5. Czym podróżowaliśmy w czasie wakacji?

IV. Dbam o siebie i o środowisko: 

1. Do czego służą części mojego ciała? 
2. Jak lepiej poznać drzewo?
3. Dlaczego trzeba dbać o zdrowie? 
4. Jak dbać o porządek? 
5. Jak mogę pomóc roślinom i zwierzętom? 

OGŁOSZENIA:

1. Dnia 03.09.2018r. (poniedziałek) nie będzie dowozów i odwozów dla dzieci dojeżdżających. Rodzice przywożą dzieci osobiście.
2. Dnia 11.09.2018 (wtorek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie organizacyjne w naszym przedszkolu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do sali nr 6, następnie na zebranie grupowe w sali nr 6 „WIEWIÓRKI".
3. Dnia 20.09.2018 r. (czwartek) będzie OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Proszę, aby dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola słodkości na poczęstunek (ciasteczka, cukierki, sok lub owoce - do wyboru).
4. Dnia 10.10.2018 r. (środa) o godz. 9.00 będą wykonywane zdjęcia indywidualne dzieci zapisanych na liście.
5. Dnia 15.10.2018r. (poniedziałek) o godz. 9.30 odbędzie się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Proszę o przyniesienie picia lub owoców na tę uroczystość (bo słodycze i ciasto mamy :))
6. Proszę o wpłatę 7 zł na zeszyt do religii.
Październik

Tematy kompleksowe

1. Jesienne krajobrazy:  

- zwierzęta w lesie,

- kolory jesieni,

- park jesienią,

- za co lubię jesień?

- jesień w sztuce.

2. Owoce i warzywa jesienią:

- jesienny sad,

- ogród warzywny,

- co się kryje w spiżarni?

- jesienne smakołyki,

- owocowe i warzywne pyszności.

3. Pogoda: - Pasowanie na Przedszkolaka,  jesienna szaruga,

- ubieramy się ciepło,

- dni są coraz krótsze,

- skąd się bierze deszcz?

- jak brzmi jesienna muzyka?

4. Indiańska wioska:                                                                                        

- zmysły,

- bawimy się w Indian,

- budujemy tipi,

- festiwal tańca.

- moje ciało.


               Wydarzenia 

1. 10.10. -  fotograf będzie wykonywał zdjęcia.

2. 15.10  -  uroczystość Pasowania na Przedszkolaka 

3. W trzecim tygodniu października pojedziemy do Wirt.


Plan pracy na wrzesień w grupie "Motylki"

Tematy kompleksowe:
1.Wesołe przedszkolaki
- Pierwszy dzień w przedszkolu.
- Kodeks przedszkolaka.
- Nasza sala.
- Nasze ulubione zabawy.
- Wesołe przedszkolaki.
2. Wakacyjne wspomnienia.
-  Wakacyjne wspomnienia.
- Jak podróżujemy?
- Co się schowało w bursztynie?
- Co się schowało w skale?
- Kopalnia soli w Wieliczce.
3. W mojej miejscowości.
- Wieś i miasto.
- W mojej miejscowości.
- Znam swój adres.
- W moim domu.
- Na ulicy.
4. Jestem bezpieczny.
- Moja droga do przedszkola.
- Policjant 
- Strażak. 
- Ratownik.
- Jestem bezpieczny - nie rozmawiam z obcymi. 

Wydarzenia
Rok szkolny rozpoczynamy  3 września Mszą świętą o godzinie 8.15. Po kościele zapraszam rodziców i dzieci do sali   "motylków". Odbędzie się zebranie.              W poniedziałek nie będzie odwozów dzieci do domu. Ogloszenie

Dnia 22.10.2018 (poniedzialek) o godz 9.10 wyjeżdżamy do GOKu  w Lubichowie na przedstawienie pt.Kraina Mapetow Wycieczka do Wirt

Dnia 15.10.2018 roku byliśmy na wycieczce w ogrodzie dendrologicznym w Wirtach. Mieliśmy okazję  przebywać w przepieknej scenerii jesieni. Dzieci poznawali różne gatunki drzew  oraz piękny koloryt jesieniWiadomosci

Dnia12.10.2018 byliśmy gośćmi na uroczystym przekazaniu defibrylator AED mieszkańcom Ocypla przez władze Starostwa Powiatowego. Zdajemy sobie jak ważna sprawą mieć taki sprzęt  w zasięgu ręki. Uczymy dzieci od najmłodszych jak ważne jest bezpieczeństwo i ochrona zdrowia człowieka.  DziekujemyPlan na miesiąc pazdziernik

Tematyka główna 
1.Dary jesieni
 • Warzywa
 • Owoce
 • Grzyby
 • Kasztany zoledzie jarzębina 
 • Przetwory 
2.Dbamy o zdrowie
 • Piramida zdrowego żywienia
 • Każdy zuch lubi ruch
 • Ubranie na niepogodę 
 • U lekarza
 • U stomatologa
3.Jesienią w parku i w lesie
 • Jesień w parku
 • Jesień w lesie
 • Kolory jesieni
 • Jesienna sztuka
 • Przygotowania do zimy
4.Zabawy na jesienne wieczory
 • Malujemy rysujemy
 • Tańce i hulanki
 • W kinie
 • W teatrze
 • Zgaduj-zgadula
Dzieci w październiku poznają  litery Aa Ii Ee oraz liczbę 2
Wizyta strażaków w przedszkolu

Dnia 28.09.2018 roku Leśnych Skrzatow odwiedzili strażacy. Dzieci miały okazje zapoznać się z pracą strażaka.  Uczestniczyły również w kontrolowanym pokazie gaszenia pożaru.  Sami osobiście miały okazje w uczestniczyc w rozwijaniu i zwijaniu węży strażackich. Bardzo serdecznie dziękujemy  tacie Ksawerego za ciekawą  prezentację  zawodu strazakaPasowanie na przedszkolaka

Dnia 20.09.2018 r o godz. 10  w grupie Lesne Skrzaty odbędzie się  Pasowanie na przedszkolaka. W tym dniu również obchodzimy w przedszkołu Dzień Przedszkolaka.Plan na miesiąc wrzesien

Glowne tematy na wrzesień
I.W przedszkolu
 • pierwszy dzień w przedszkolu
 • w moim przedszkolu
 • kodeks przedszkolaka
 • poznajemy się 
 • nasze zabawy i zajecia
II. Wakacyjne wspomnienia
 • kufer pełen lata
 • skarby z plecaka
 • podróże dalekie i bliskie 
 • mapa wakacyjnych podróży
 • środki transportu 
III. Jesteśmy bezpieczni
 • Mój dom-tu czuję się bezpiecznie
 • Moja miejscowość-moja droga do przedszkola
 • Bezpieczeństwo na placu zabaw
 • Bezpieczne znajomości
 • Po pomoc do policjanta.strazaka.lekarza
IV. Dbam o siebie i środowisko
 • Moje ciało
 • Moje zmysły 
 • Dbam o higienę 
 • Dbam o porządek 
 • Dbam o środowisko
Wiadomości
Dnia 27.08.2018 od godz10 do 11. Dzień otwarty przedszkola 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym w Ocyplu dnia 03.09.2018 o godz 8.00