Publiczne Przedszkole w Lubichowie
ul. Zblewska 30, 83-240 Lubichowo, tel. (058) 588-52-83

Aktualności


Rekrutacja 2018/2019

Ogłasza się nabór dzieci w wieku od 3 do 6 lat na wolne miejsca do Publicznego Przedszkola w Lubichowie.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z właściwymi oświadczeniami

można otrzymać w przedszkolu lub pobrać ze strony internetowej: www.przedszkole-lubichowo.pl w zakładce „O nas” od 1 marca 2018r.

Wnioski wraz z dokumentami należy składać w przedszkolu do 30 marca.

 


 REKRUTACJA DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W LUBICHOWIE NA ROK SZKOLNY 2018/2019

 

Harmonogram rekrutacji na podstawie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola

 

L.p.

Rodzaj czynności

Postępowanie rekrutacyjne

Postępowanie uzupełniające

1.

Podpisywanie umów z rodzicami dzieci kontynuujących edukację przedszkolną w obecnym przedszkolu

do 13 kwietnia

 

2.

Składanie wniosków wraz i o przyjęcie do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

1 marca – 30 marca

06-14 sierpnia

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

06 kwietnia

do godz. 14:00

20 sierpnia

do godz. 14:00

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego woli przyjęcia wyrażonej we wniosku,w formie pisemnego oświadczenia.

 

do 20 kwietnia

do 24 sierpnia

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

30 kwietnia

do godz. 14:00

27 sierpnia

do godz. 14:00

6.

Podpisanie umowy o świadczenie usług z rodzicami dzieci nowo przyjętych do przedszkola jako potwierdzenie uczęszczania dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018

do 30 maja

do 31 sierpnia

 

Dokumenty dotyczące rekrutacji dostępne są w przedszkolu oraz na stronie internetowej: www.przedszkole-lubichowo.pl – zakładka „O nas”.
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, jest to najpiękniejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów , kierowanych pod ich adresem.
Spotkania te odbywały się w GOK-u w Lubichowie.  
W każdej grupie wiekowej przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz tańce. 
W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście zostali obdarowani upominkami i zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek.
Były też wspólne tańce i zdjęcie na pamiątkę. 
Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.


Spotkanie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się dnia 15 lutego br w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie na godz. 16.00, które rozpoczęte będzie spotkaniem ogólnym z panią dyrektor. Informacje o spotkaniach z nauczycielkami w grupach umieszczone będą na gazetkach przed salami i na stronkach internetowych danej grupy. Dziękuję. Bal karnawałowy.

Dnia 22 stycznia odbył się bal karnawałowy zorganizowany przez pana Franciszka Lewickiego w GOK - u  w Lubichowie. 
 Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
 Bal prowadził wodzirej, z zespołu "Duo Paulo", który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się     bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na zakończenie spośród wszystkich bawiących się dzieci wybrano Króla i Królową balu.

 Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.Sleeping Santa

Dnia 12 stycznia 2018r. odbyło się anglojęzyczne przedstawienie świąteczne "Sleeping Santa" (Śpiący Mikołaj). W przedstawieniu udział wzięły dzieci z grup Pszczółki, Żabki i Krasnoludki. Dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały dialogi w języku angielskim. 

Żywa lekcja historii - "Szable w dłoń"

Dnia 17 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się niezwykła żywa lekcja historii, którą przeprowadził pan Michał Rychlicki  z agencji artystycznej „Pan Michał”. Dzieci wzięły udział w zajęciach pt „Szable w dłoń”. Przeniosły się w czasy XVI i XVII -  wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Poznali, jakie znaczenie miała i z jakich warstw składała się polska szlachta. Poznali siedemnastowieczne stroje szlacheckie i przenieśli się do szlacheckiego majątku, by po chwili wyruszyć na wojnę i tłumić kozacki bunt na Zaporożu, a następnie stanęli oko w oko z uzbrojoną w muszkiety armią szwedzkiego króla Karola Gustawa. Uczniowie poznali uzbrojenie i siłę Polskiej Husarii, która przez blisko 120 lat nie przegrała żadnej bitwy.
      Pokazy historyczne w wykonaniu pana Michała Rychlickiego charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą, niezwykle bogatą zawartością historyczną oraz wieloma akcentami humorystycznymi. Zajęcia miały charakter interaktywny, dzieci czynnie brały w nich udział mogąc założyć stroje z dawnych epok, a także spróbować swoich sił walcząc replikami dawnego oręża. Zajęcia te były wspaniałą lekcją historii ale i patriotyzmu bo jak mówi pan Michał, cytując marszałka Józefa Piłsudskiego „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”"Dwa Pingwinki- Pink i Punk" przedstawienie teatralne

9 stycznia dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie na występ teatralny pt. "Dwa Pingwinki- Pink i Punk". Celem występu było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują w zimowej porze roku. Dzieci mogły się przekonać, że na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć, nawet w kłopotach. A śnieżny taniec pingwinów rozweselił wszystkich. Święta Bożego Narodzenia.

"Przyszliśmy tu do Was złożyć Wam życzenia
z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazda betlejemska,
która świeci się o zmroku
zaprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku..."

      Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielkami wybrały się z szopką, aby złożyć bożonarodzeniowe życzenia. Jest  to stary, kociewski zwyczaj, który w naszym przedszkolu istnieje już wiele lat. Dzieci pięknie poprzebierane w aniołki, pastuszków, Matkę Boską itp. z kolędą i uśmiechem na ustach wędrowały po Lubichowie. Odwiedziliśmy min. pracowników Urzędu Gminy i Nadleśnictwa, ks. Proboszcza i Wikarego, PSP i PG w Lubichowie, a także zaprzyjaźnione sklepy i zakłady. Pragniemy gorąco podziękować za miłe przyjęcie i upominki. 
     Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania na narodzenie Jezusa. W każdej grupie przedszkolaków odbyły się z tej okazji spotkania Wigilijne przy choince, w których uczestniczyli rodzice z Rad Oddziałowych. Tego dnia dzieci odwiedził oczywiście Gwiazdor z workiem pełnym prezentów. Dzieci prezentowały poznane wiersze i piosenki, śpiewały kolędy. Był to czas pełen niesamowitych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.  POKAZY AKROBATYCZNE

19- tego grudnia w naszym przedszkolu odbyły się pokazy akrobatyczne w wykonaniu duetu „Acro Jeli” ze Starogardu Gdańskiego.  Dziewczyny poprzez zabawę pokazały naszym pociechom jak w łatwy i przyjemny sposób można się gimnastykować. Dzieci z wielką chęcią brały udział w przygotowanych układach świątecznych do piosenek „Ding Dong” i „Tup, tup, tup po śniegu”. Nasi wychowankowie poznali, także „tajemnicze triki” jak w prosty sposób przygotować się do wykonania szpagatu.

Sądząc po uśmiechu i entuzjazmie dzieci w naszym przedszkolu będzie dużo młodych akrobatów. Dla chętnych dzieci powyżej 5 roku życia,  pierwsze zajęcia odbędą się 2 stycznia 2018r. w PSP 2 (Starogard Gdański, ul. Sobieskiego 6a).

Więcej informacji pod nr tel: 665- 632-702.
"Kalendarz przedszkolny".

Publiczne Przedszkole w Lubichowie zrealizowało Projekt pt: „Kalendarz Przedszkolny” stworzony przez p. M. Mgłosiek i p. M. Małecką. Celem projektu jest promocja Publicznego Przedszkola w Lubichowie  w środowisku lokalnym oraz promowanie zdolności plastycznych dzieci. Prace plastyczne zostały wykonane w grupach 5-6-letnich. Każdy rodzic miał możliwość zakupu kalendarza. Z prac dzieci powstała wystawa umieszczona na tablicy informacyjnej przy głównym wejściu do przedszkola. Kalendarze zostaną również wręczone podczas składania życzeń świątecznych instytucjom i zaprzyjaźnionym branżom z przedszkolem.
Mikołajki.

          Święty Mikołaj do nas przychodzi,
dużo prezentów dzieciom przynosi .
W buciki wszystko zwinnie upycha
 i jak czarodziej w pośpiechu znika.

      5 grudnia z okazji zbliżających się Mikołajek, jak co roku, nasze przedszkole odwiedził Mikołaj z elfami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie. Były wspólne życzenia i upominki. Dzieci mogły pochwalić się znajomością piosenek i wierszy o tematyce świątecznej. Pragniemy serdecznie podziękować za pamięć  pani Grażynie i Jej wychowankom. 
Dziękujemy ;))) 
     Dnia 6 grudnia dzieci od samego rana nie mogły się doczekać miłego gościa. Wystawiły buciki przed salą, a po chwili znalazły tam piękne podarki. 
     7 grudnia dzieci uczestniczyły w przedstawieniu w GOK-u "Za pasem święta, ktoś majstruje przy prezentach". Powszechnie wiadomo, że pisanie listów do Świętego Mikołaja, to dla dzieci wspaniała zabawa i możliwość poproszenia o wymarzony prezent. A co, jeśli listy nie trafiają jednak bezpośrednio na Biegun i wszystkie prezenty są pomieszane?… Chłopcy dostają lalki, dziewczynki samochody- ktoś musi stać za tym całym zamieszaniem! To właśnie zabawna historia Michasia i jego, jak się potem okazuje, przyjaciela renifera, którzy wspólnie rozwiązują zawikłaną zagadkę. Po przedstawieniu dzieci odwiedził również św. Mikołaj, który dla  dzieci z wszystkich grup przygotował paczuszki z cukierkami. 

   Pragniemy serdecznie podziękować panu Frankowi Lewickiemu za zorganizowanie dla dzieci wspaniałych Mikołajek.
                                                                                                                                  Dziękujemy!!!
 Niezwykłe zabawy w Honolulu.

W listopadzie dzieci z naszego przedszkola wybrały się do "Honolulu" Parku Rozrywki w Starogardzie Gd. Jest to miejsce niezwykłe dla dzieci, w którym zabawom i radości nie ma końca. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie  sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, przejść, zjeżdżalni, basenów z kulkami, armatki. Dzieci mogły również pośpiewać i zatańczyć na scenie. Zadowoleni, zmęczenie i pełni wrażeń wrócili do przedszkola z nadzieją, że wkrótce znowu tam wrócą. :))))Zespół Shanti - w rytmie gongów i mis tybetańskich.

Dnia 24 listopada Naszych Przedszkolaków odwiedził zespół Shanti, aby zabrać Ich w relaksującą kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich. Już nie po raz pierwszy w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków, którzy zabierali nas na spotkanie z muzyką. To spotkanie również okazało się zupełnie niezwykłe. Dzieci miały możliwość poznać zupełnie nowe i nieznane dotychczas instrumenty muzyczne, a nawet na nich zagrać. Na zakończenie dzieci wysłuchały przepięknego koncertu. Spotkanie z leśnikiem.

Dbanie o dobro przyrody w dużej mierze opiera się na kształtowaniu pozytywnych zachowań w społeczeństwie, stąd zasadne staje się wczesne rozpoczęcie edukacji ekologicznej

9 i 10 listopada nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Nadleśnictwa Lubichowo - pan Zbigniew Ostrowski. 
Przedszkolakom podczas pogadanki zostały przedstawione zwierzęta zamieszkujące okoliczne lasy. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Pan leśnik zainteresował dzieci swoimi opowieściami o zwierzętach. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i słuchały. Należy przy tym podkreślić, iż kilkulatki wykazały się niezwykłą, jak na swój wiek, wiedzą przyrodniczą. Emocjonujące dla przedszkolaków spotkanie zostało zwieńczone  pamiątkowym zdjęciem.Wszystkich Świętych.

Z okazji Święta Wszystkich Świętych dzieci z Naszego przedszkola udały się na  cmentarz, aby pomodlić się nad grobem i zapalić znicza pomordowanym w czasie wojny kobietom żydowskim. Pamiętaliśmy również o Ojcu Świętym Janie Pawle II. "Wycieczka do Wirt"

23 października dzieci z grupy "Wiewiórki" wybrały się na wycieczkę do najstarszego w Polsce ogrodu dendrologicznego w Wirtach. Podczas zwiedzania towarzyszyła nam piękna jesienna pogoda, która sprzyjała kolorystyce różnobarwnych liści. Dzieci z wielką uwagą i dokładnością oglądały okazy drzew liściastych i iglastych. W arboretum znajdują się drzewa mające ponad 100 lat, wiele drzew i krzewów sprowadzono z odległych krajów i kontynentów. Uwagę dzieci zwróciły budki lęgowe ptaków zamieszczone na pniach drzew oraz różna wielkość liści. Podczas spaceru mogliśmy zachwycać się jesienną aurą i pięknym widokiem. Po długim spacerze przyszedł czas na piknik i zjedzenie smakołyków z plecaczków. Uroczystość "Pasowania na przedszkolaka"

 „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od  zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań: zaśpiewały, zatańczyły, zarecytowały wierszyk, po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego lizaczka"  dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń  oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
Przedszkolaki z wizytą w PSP w Starogardzie Gd.

W czwartek 5 października dwie grupy przedszkolne Motylki i Biedronki udały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim na zajęcia w sali edukacyjnej ,,OGNIK '' Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. Mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru i przećwiczyć ewakuację z miejsca objętego pożarem. Oglądały różne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Przy okazji utrwaliły sobie numer do Staży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy wsiadając do wozu strażackiego. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom własnoręcznie zrobioną laurką i uśmiechem :)Przedstawienie "Zakochany Troll".

Dnia 3 października dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. "Zakochany Troll" w wykonaniu Teatru Gargulec. Zadaniem tytułowego bohatera było odczarowanie siebie i swojej ukochanej z zaklęcia, które rzuciła na nich czarownica. Z pomocą Trollowi przychodzi Czarodziejskie Drzewo, które ofiaruje mu swoją pomoc za uczynki. Troll ratuje więc Czerwonego Kapturka przed wilkiem, budzi Śpiącą Królewnę...
Wiele śmiechu, ale i mądre przesłanie traktujące o wyższości duszy nad pięknem zewnętrznym.Spotkania z ciekawymi ludźmi.

W ramach zajęć o higienie jamy ustnej dnia 21 września 2017r. grupa Krasnoludki udała się z wizytą do gabinetu stomatologicznego. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz dbania o zęby. Pani stomatolog oprowadziła dzieci po gabinecie, pokazała działanie sprzętu medycznego oraz narzędzia, którymi codziennie się posługuje w swojej pracy. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim, serdecznie podziękowały pani dentystce za miłe przyjęcie a na koniec każde z nich otrzymało pamiątkową naklejkę „ Dzielnego pacjenta”.
Mamy nadzieję, że wizyta ta zachęci dzieci do dbania o swoje zęby i do częstego odwiedzania dentysty.
Wizyta w przedszkolu pana policjanta.

W ramach zajęć o bezpieczeństwie, jak co roku, w miesiącach wrześniu i październiku dzieci w naszym przedszkolu gościli funkcjonariuszy  policji.
Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz utrwaliły ważne numery alarmowe tj.112 i 997.
Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc. Dziękujemy :)"Sprzątanie Świata".

Tradycyjnie co roku włączamy się  z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Najmłodsze dzieci  z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię".  Dzieci zbierały śmieci w okolicy Naszego Przedszkola. Akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. Tego uczymy dzieci  od najmłodszych lat :)LUTY 2018


Dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości Dnia Babci i Dziadka.


OGŁOSZENIE!!!

Dnia 15.02.2018 (CZWARTEK) o godzinie 1600 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami w sali 

nr 6, następnie zebranie grupowe w sali nr 1 „KRASNOLUDKI”.


PLAN MIESIĘCZNY NA LUTY

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

I tydzień: ZIMOWE ZABAWY

 • ZIMOWE UBRANIA

 • BEZPIECZNE ZABAWY

 • MOJE ULUBIONE ZABAWY NA ŚNIEGU

 • SPORTY ZIMOWE

 • ZIMOWA OLIMPIADA

II tydzień: NASZE ULUBIONE BAŚNIE

 • W TEATRZE

 • KAŻDY LUBI BAJKI

 • W TEATRZE CIENI

 • SCENKI Z NASZYCH ULUBIONYCH BAŚNI

 • UKŁADAMY BAŚŃ

III tydzień: W DAWNYCH CZASACH I BAŚNIACH

 • W PREHISTORYCZNYM LESIE

 • SKĄD SIĘ WZIĄŁ WĘGIEL?

 • SPOTKANIE Z DINOZAURAMI

 • U JASKINIOWCÓW

 • MALI ARCHEOLODZY


Plan na styczeń

Wydarzenia w styczniu:

09.01.2018r (wtorek)- Teatr Gorgulec - "Dwa pingwinki Pink i Punk"  koszt 3zł

22.01.2018r (poniedziałek)- Bal karnawałowy w GOK-u, proszę aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach karnawałowych

24.01.2018r (środa)- Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w GOK-u

PLAN MIESIĘCZNY NA STYCZEŃ

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

I tydzień: SKOK W NOWY ROK

 • NOWY ROK

 • JAK WITA SIĘ NOWY ROK N ŚWIECIE?

 • STARY ROK - NOWY ROK

 • KARUZELA PÓR ROKU

 • KARUZELA MIESIĘCY I DNI TYGODNIA


II tydzień: WSZĘDZIE BIAŁO

 • CO TO JEST ŚNIEG?

 • EKSPERYMENT Z WODĄ

 • ŚNIEGOWE GWIAZDKI

 • KTO LUBI ZIMĘ?

 • KRAINA, GDZIE ZAWSZE JEST BIAŁO


III tydzień: BABCIA I DZIADEK

 • DOM RODZINNY

 • ZABAWY Z BABCIA I DZIADKIEM

 • UPOMINKI DLA BABCI I DZIADKA

 • UPOMINKI DLA BABCI I DZIADKA

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA


IV tydzień: KARNAWAŁ

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

 • WESOŁY KARNAWAŁ

 • KARNAWAŁOWE TAŃCE

 • KARNAWAŁOWE TAŃCE

 • STROJE KARNAWAŁOWE


Plan na grudzień

CO NAS CZEKA W GRUDNIU:

 • 07.12.2017 (CZWARTEK) MIKOŁAJKI- GOK

 • 19.12.2017 ( WTOREK) POKAZ AKROBATYCZNY- GOK

 • 21.12.2017 ( CZWARTEK) WIGILIA W NASZEJ GRUPIE


PLAN MIESIĘCZNY NA GRUDZIEŃ

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

I tydzień: Świąteczne pocztówki

 • Niedługo mikołajki

 • Przygotowujemy świąteczne kartki

 • Na poczcie

 • Jak komunikowano się kiedyś, a jak dziś

 • Mikołajki

II tydzień: Zwierzęta zimą

 • Zimowe śpiochy

 • Goście za oknem

 • Dokarmiamy zwierzęta

 • Tropy na śniegu

 • Spacer z leśniczym

III tydzień: Spotkanie przy wigilijnym stole

 • Świąteczne porządki

 • Dekoracje choinkowe

 • Ubieramy choinkę

 • Bożonarodzeniowe przysmaki

 • Nakrywamy do stołu

IV tydzień: Świąteczne zwyczaje

 • Czekamy na pierwszą gwiazdkę

 • Świąteczne spotkanie z bajką

 • Jasełkowe przebieranki

 • Mikołajkowe prezenty

 • Przedszkolne kolędowanie
Listopad


    OGŁOSZENIE:

·         - DNIA  20.11.17  (PONIEDZIAŁEK)  WYCIECZKA DO CENTRUM ZABAW „HONOLULU”

      W STAROGARDZIE GDAŃSKIM KOSZT 15zł

·         - DNIA 24.11.17 (PIĄTEK) ZAJĘCIA DLA DZIECI „W RYTMIE GONGÓW”

 

    Dnia 09.11.2017 (czwartek) o godz. 15:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami.


PLAN MIESIĘCZNY NA LISTOPAD

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

I tydzień: Na starej fotografii

 • Na starej fotografii

 • Kiedy babcia była mała

 • Święto Wszystkich Świętych

 • Mały fotograf

 • Drzewo genealogiczne- moja rodzina

II tydzień: Jesienna muzyka

 • W rytmie deszczu

 • Jesienna orkiestra

 • Mój nastrój, moja muzyka

 • Muzykujemy

 • Jesienny koncert

III tydzień: Mali artyści

 • W muzeum

 • W pracowni malarskiej

 • W pracowni rzeźbiarza

 • Jak powstają filmy

 • Przedszkolne graffiti

IV tydzień: Ciepło i miło...

 • Ubranie na jesienne chłody – praca krawcowej

 • Od owcy do swetra

 • Kiedy jest nam ciepło?

 • Ogień, woda, powietrze...

 • Są takie miejsca, gdzie zawsze jest ciepło


Plan na październik

PLAN MIESIĘCZNY NA PAŹDZIERNIK

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

I tydzień: W zdrowym ciele zdrowy duch

 • Odżywiam się zdrowo- witaminy

 • Ubieram się odpowiednio do pogody

 • Ruch to zdrowie - sporty

 • U lekarza

 • Olimpiada sportowa w przedszkolu

II tydzień: Jesienią w parku

 • Wszystko się zmienia – kolory jesieni

 • Czemu pada deszcz

 • W parku

 • Jesienne skarby

 • Jesienne kompozycje

III tydzień: Jesienią w lesie

 • W lesie

 • Skąd się biorą drzewa

 • Leśne zwierzęta

 • Jak zwierzęta szykują się do zimy?

 • Inny las - dżungla

IV tydzień: Przygotowania do zimy

 • W spiżarni – jak ludzie przygotowują się do zimy

 • Robimy jesienne przetwory - warzywa

 • Robimy jesienne przetwory - owoce

 • W co się bawić w zimowe wieczory?

 • Moje skarby, moje pasje


Ogłoszenia na październik:

1. Dnia 03.10.2017r. (wtorek) idziemy do GOK-u na przedstawienie pt. „Zakochany Troll";

2. Dnia 05.10.2017r. (czwartek) fotograf: dzieci zapisane na liście;

3. Dnia 11.10.2017r. (środa) o godz. 9:30 odbędzie się Pasowanie na Przedszkolaka, w związku z tym proszę o wpłatę 10zł. W tym dniu dzieci przynoszą słodycze.
Plan miesięczny - wrzesień

PLAN MIESIĘCZNY NA WRZESIEŃ

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE "KRASNOLUDKI"

I tydzień: W przedszkolu

 • W moim przedszkolu

 • W moim przedszkolu

 • Dzień w przedszkolu

 • Przedszkolne savoir-vivre

 • Pomagamy sobie

II tydzień: Moja miejscowość

 • Miasto i wieś-mój dom

 • W mieście-budynki, sklepy, zawody

 • Na wsi-budynki, sklepy, zawody

 • Bezpieczna droga do przedszkola-przechodzenie przez jezdnię

 • Policjant-na ulicy

III tydzień: Ja, ty i środowisko

 • Oto ja - człowiek, moje ciało

 • Oto ja – człowiek, zmysły

 • Higiena

 • Dbamy o zęby

 • Środowisko – AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

IV tydzień: Dary jesieni na talerzu

 • Warzywa

 • Warzywa

 • Owoce

 • Owoce

 • Teatrzyk owocowo-warzywny


LUTY

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE ,,SŁONECZKA'' NA MIESIĄC LUTY:

OGŁOSZENIE:
Dnia 15.02.2018r(czwartek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami w sali nr 6, następnie zebranie grupowe w sali nr 2, zapraszam serdecznie :-)

KRĄG TEMATYCZNY:BAJKI I BAJECZKI
1.Dobro zawsze zwycięża
2.Prawda zawsze wyjdzie na jaw
3. Należy pomagać innym
4. Nie rozmawiaj z obcymi
5. Słuchaj rodziców
KRĄG TEMATYCZNY: DAWNO, DAWNO TEMU
1. Zapisane w kamyczkach
2. Gipsowe układanki
3. Węgiel
4. Dinozaury
5. Królewny i rycerze
KRĄG TEMATYCZNY: DZIEŃ I NOC
1. Słońce
2. Księżyc i gwiazdy
3. Dzień i noc
4. Dzień w przedszkolu
5. Kolorowe sny
STYCZEŃ

Wydarzenia w styczniu:
09.01.2018r(wtorek)- Wyjście do GOK-u na przedstawienie teatralne ,,Dwa pingwinki Pink i Punk''- koszt 3zł.
17.01.2018r(środa)- pokaz historyczny
22.01.2018r(poniedziałek)- Bal karnawałowy w GOK-u, proszę aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach
karnawałowych.
24.01.2018r(środa)- Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w GOK-u, proszę o przyniesienie słodkości, owoców lub napoi( według uznania ). Bardzo proszę o pomoc w organizacji uroczystości rodziców, którzy zdeklarowali się do pomocy i pieczenia ciast.

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE ,,SŁONECZKA'' NA MIESIĄC STYCZEŃ:

KRĄG TEMATYCZNY: PRZEZ OKRĄGŁY ROK
1. Jak to zimą bywa
2. Jak to wiosną bywa
3. Jak to latem bywa
4. Jak to jesienią bywa
KRĄG TEMATYCZNY:BIAŁO DOOKOŁA
1. Śnieg
2. Lód
3. Mrozem malowane
4. Kraina Królowej Śniegu
5. Kraina Królowej Śniegu
KRĄG TEMATYCZNY: BABCIA I DZIADEK
1. Moja babcia
2. Upominek dla babci
3. Mój dziadek
4. Upominek dla dziadka
5. Dzień babci i dziadka
KRĄG TEMATYCZNY: LUBIMY ZIMĘ
1. Bal karnawałowy
2. Na saneczkach
3. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
4. Na ślizgawce
5. Bezpieczne zabawy

PIOSENKA: ,,Babcia od bajek, dziadek od zagadek''
1.Moja babcia i mój dziadek
  To wspaniali są dziadkowie
  Dziadek mnóstwo zna zagadek
  Babcia bajkę nam opowie
Ref. Bo na świecie nie znajdziecie
  Takich bajek i zagadek
  Jakie wnukom opowiada
  Moja babcia i mój dziadek
2.Poprosimy naszą babcię
   Babciu z tajemniczą miną
  Opowiadaj swoja bajkę
  A za każdym razem inną
Ref. Bo na świecie nie znajdziecie...
3.Posadzimy teraz dziadka
  Na fotelu wiklinowym
  Dziadku powiedz nam zagadkę
  Całkiem nową prosto z głowy
Ref. Bo na świecie nie znajdziecie...


GRUDZIEŃ

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE ,,SŁONECZKA'' NA MIESIĄC GRUDZIEŃ:

CO NAS CZEKA W GRUDNIU:
 • 04.12.2017 (poniedziałek)- Dzień otwarty dla rodziców/Kartki świąteczne
 • 05.12.2017 (wtorek)- Odwiedzają nas Mikołajki z panią Grażyną
 • 07.12.2017 (czwartek)-Mikołajki w GOK-u
 • 19.12.2017 (wtorek)- Pokaz akrobatyczny w GOK-u
 • 20.12.2017 (środa)- Chodzimy z szopką
 • 21.12.2017 (czwartek)- Wigilia w naszej grupie z udziałem Rady Rodziców

KRĄG TEMATYCZNY: GOŚCIE ZA OKNEM
1.Kartki świąteczne- dzień otwarty dla rodziców
2.Wróbel
3. Mikołajkowe prezenty
4.Ptasie smakołyki
5. Dokarmiamy ptaki
KRĄG TEMATYCZNY: CHOINKOWE OZDOBY
1. Pawie oczka
2. Łańcuchy
3. Aniołki
4. Gwiazdki
5. Ubieramy choinkę
KRĄG TEMATYCZNY: SPOTKANIE PRZY WIGILIJNYM STOLE
1. Pomagamy mamie
2. Stół wigilijny
3. Przedszkolne kolędowanie
4. Wigilia w grupie
5. Pierwsza gwiazdka
 PIOSENKA
,,Tupu, tup po śniegu''
Przyszła zima biała
śniegu nasypała
zamroziła wodę
staw przykryła lodem.
Ref. Tupu, tup po śniegu
dzyń, dzyń, dzyń na sankach
skrzypu, skrzyp na mrozie
lepimy bałwanka.
Kraczą głośno wrony
marzną nam ogony
mamy pusto w brzuszku
dajcie nam okruszków.
Ref. Tupu, tup po śniegu...

PIOSENKA
,,Mikołaj jedzie samochodem''
Mikołaj, mikołaj jedzie samochodem,
bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.
Ref. Hu, hu, ha tralala, co to za Mikołaj?
       Hu, hu, ha tralala, co to za Mikołaj?
Mikołaj, mikołaj lat ma już bez liku,
a prezenty dziś dzieciom wiezie w bagażniku.
Ref. Hu, hu, ha tralala, co to za Mikołaj?
       Hu, hu, ha tralala, co to za Mikołaj?LISTOPAD

TEMATY KOMPLEKSOWE W GRUPIE ,,SŁONECZKA'' NA MIESIĄC LISTOPAD:

OGŁOSZENIE:
17.11.2017r(piątek)-
wyjazd do sali zabaw Honolulu w Starogardzie Gd. Koszt 11zł/nie zabieramy plecaków, dzieci przynoszą
tylko podpisane picie(najlepiej wodę).
24.11.2017r(piątek)-
zajęcia relaksacyjne dla dzieci ,,W Rytmie Gongów''.
24.11.2017r(piątek)-
,,Dzień Pluszowego Misia'', dzieci przynoszą ulubioną przytulankę.
30.11.2017r(czwartek)-
idziemy do GOK-u na przedstawienie pt. ,,Dziadek do orzechów'' godz. 9:45.

KRĄG TEMATYCZNY: MOJA RODZINA
1. Zabawy z mamą i tatą
2. Moje rodzeństwo
3. Fajnie mieć rodzeństwo
4. Pomagam mamie i tacie
KRĄG TEMATYCZNY: PADA I PADA
1. Deszcz
2. Zabawy z parasolem
3. Wiatr
4. Zabawy z latawcem
5. Jesienne ubranie
KRĄG TEMATYCZNY: JESIENNE MALOWANIE
1. Kolorowe farby
2. Pracowite rączki
3. Narzędzia malarskie
4. Malowane obrazki
5. Wesołe malowanie
KRĄG TEMATYCZNY: UBRANIA NA ZIMNE DNI
1. Czapki i szaliki
2. Kurtki i płaszczyk
3. Kozaki i trzewiki
4. Bluzki i sweterki
5. Ubieram się sam
KRĄG TEMATYCZNY: SPOTKANIE Z LISTONOSZEM
1. List
2. Listonosz
3. Piszemy listy
4. Andrzejki
5. List do Mikołaja

PIOSENKA : ,, DESZCZYK PADA''
Pada, pada, deszczyk pada,
deszczu już za wiele,
deszczu już za wiele.
Pójdę do przedszkola,
bo mi tam weselej,
bo mi tam weselej.

Pożycz, pożycz mi, babuniu,
swego parasola,
swego parasola.
Chociaż deszczyk pada,
pójdę do przedszkola,
pójdę do przedszkola.

PIOSENKA: ,,TAŃCOWAŁA JESIEŃ''
Tańcowała jesień
w lesie zamaszyście.
Żółte, rude i brązowe
z drzew zrywała liście.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.
Postrącała w parku
Żołędzie, kasztany,
rozrzuciła na trawniku
liśćmi przysypanym.
Ref. Tańcowała jesień,
kolorowa jesień.
Tańcowała jesień
w sadzie, razem z deszczem.
Jabłek, gruszek nazrywała,
lecz jej mało jeszcze.PAŹDZIERNIK

OGŁOSZENIE:
* Proszę, aby każde dziecko na poniedziałek 30.10.17r. przyniosło fotografię swojej rodziny.
* Dnia 31.10.17r. (wtorek) planujemy odwiedzić pomnik papieża Jana Pawła II. Proszę aby,dzieci przyniosły znicz.


TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK W GRUPIE ,,SŁONECZKA'':

KRĄG TEMATYCZNY: WARZYWA
1. Marchewka
2. Pietruszka
3. Kapusta
4. Ziemniaki
5. Warzywa w słoiku
KRĄG TEMATYCZNY: JESIENIĄ W PARKU- ZWIERZĘTA W PARKU
1. Kolorowe liście
2. Kasztany
3. Jarzębinowe korale
4. Wiewiórka
5. Zabawy w parku
KRĄG TEMATYCZNY: LAS JESIENIĄ
1. Liście i igły
2. Jeż
3. Sarna
4. Dzięcioł
5. Dary lasu- grzyby
KRĄG TEMATYCZNY: PRZYGOTOWANIA DO ZIMY
1. Buda dla Burka
2. Karmnik dla ptaków
3. W dziupli wiewiórki
4. Domowa spiżarnia
5. Z mamą w kuchni

OGŁOSZENIE:
*Dnia 11.10.2017r.(środa) w przedszkolu odbędzie się pasowanie na przedszkolaka, w związku z tym proszę o wpłatę 10zł, oraz dostarczenie słodkości na poczęstunek dla dzieci.
*Dnia 03.10.2017r. (wtorek) o godz. 9:30 idziemy do GOK- u na przedstawienie pt. ,, Zakochany Trol''
*Dnia 05.10.2017r. ( czwartek) - Fotograf w przedszkolu
WRZESIEŃ

TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC WRZESIEŃ W GRUPIE ,,SŁONECZKA'' :

KRĄG TEMATYCZNY: W PRZEDSZKOLU
1. Poznajemy się
2. Moja sala
3. Mój znaczek
4. Zabawki w naszej sali
5. Razem grzecznie się bawimy
KRĄG TEMATYCZNY: DROGA DO PRZEDSZKOLA
1. Mój dom
2. Moja droga do przedszkola
3. Sygnalizator
4. Zebra
5. Policjant
KRĄG TEMATYCZNY: OTO JA
1. Moje ręce
2. Moje nogi
3. Moje uszy
4. Moje oczy
5. Czystość to zdrowie
KRĄG TEMATYCZNY: OWOCE
1. Jabłko
2. Gruszka
3. Śliwka
4. Owoce
5. Dla zdrowia- witaminki

PIOSENKA : ,,Jestem sobie przedszkolaczek''
WIERSZYK: ,, Części ciała- Wyliczanka''

OGŁOSZENIE:
 * Dnia 11.10.2017r. (środa) w przedszkolu odbędzie się pasowanie na przedszkolaka, w związku z tym proszę o wpłatę 10zł, oraz  dostarczenie słodkości na poczęstunek dla dzieci.
 * Dnia 03.10.2017r. (wtorek) o godz. 9:30 idziemy do GOK-u na przedstawienie pt. ,,Zakochany Trol''."Idzie luty, podkuj buty..." w lutym w grupie "Pszczółki"

Tematy kompleksowe:
I tydzień: Karnawałowe zabawy.
1. W karnawale same bale.
2. Szykujemy stroje na bal.
3. Bal pingwinów.
4. Fale, loki, koki.
5. Karnawał na świecie.
II tydzień: Zawody:
1. Po co są zawody?
2. W sklepie.
3. Czym się zajmują moi rodzice?
4. Kim chcesz być w przyszłości?
5. Nietypowe zawody.
III tydzień: Wynalazki:
1. Jak to kiedyś było?
2. Maszyny, samochody, samoloty.
3. W laboratorium.
4. Historia roweru. 
5. Wulkany. 
Styczeń

Tematy kompleksowe:
1. Nowy Rok:
- Witamy Nowy Rok,
- Jak się mierzy czas?,
- Cztery pory roku,
- Tydzień dzieci ma siedmioro. 
2. Na śniegu. Poznajemy zimę:
- Dlaczego zimą jest zimno?,
- Zimą ubieramy się ciepło,
- Zimowy krajobraz,
- Zima w sztuce,
- Bezpieczeństwo zabaw na śniegu.
3. Dzień Babci i Dzień Dziadka:
- Dzień Babci,
- Dzień Dziadka,
- Kiedy dziadkowie byli mali,
- Opowieści babci i dziadków,
- Wspólne chwile z dziadkami.
4 Sporty zimowe:
- Dyscypliny sportowe,
- Sprzęty zimowe,
- Raz wygrywam, raz przegrywam,
- Urządzamy zawody zimowe,
- Czy można uprawiać sporty zimowe w ciepłych krajach?

Wydarzenia:
26 stycznia odbędzie się w GOK uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. 

W grudniu u " Pszczółek"


1. Pomagamy sobie nawzajem:
- skąd się wzięły mikołajki,
- Mikołaj, który spełnia marzenia
- mikołajki,
- niespodzianka dla przyjaciela,
- prezenty.
2. Przygotowania do świąt:
- niedługo święta- kiedyś i dziś,
- kiermasz świąteczny,
- kartki świąteczne,
- zapach świąt.
3. Tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach:
- tradycje w Polsce,
- święta w Wielkiej Brytanii,
- w fabryce Św. Mikołaja,
- pierwsza gwiazdka,
- wigilia w grupie.
Wydarzenia:
 05 grudnia - spotkanie z Mikołajem i elfami.
 07 grudnia - spotkanie z Mikołajem w GOK.
 19 grudnia - świąteczne pokazy akrobatyczne.
 20 grudnia - "Chodzenie z szopką" - proszę o przebranie dzieci.
 22 grudnia - wigilia w grupie.

 

 W listopadzie u "Pszczółek"

Tematyka miesiąca:
1. Jesienią dbamy o zdrowie:
- dbamy o czystość i higienę,
- a psik!
- Wszystkich Świętych,
- wizyta u lekarza,
- zdrowe odżywianie.
2. Listopadowe wieczory z rodziną:
- jak się nie nudzić w listopadowe wieczory?
- teatr,
- książki,
- gry planszowe,
- moje hobby.
3. Zabawy w film:
- idziemy do kina,
- film animowany,
- czym się zajmuje reżyser?
- kręcimy film,
- praca aktora.
4. Z kamerą wśród zwierząt:
- jak zwierzęta przygotowują się do zimy?
- skąd się bierze wełna?
- pomagamy zwierzętom przetrwać zimę,
- dziwne zwierzęta,
- jakie to zwierzę?
5. Nasi pupile:
- psy i koty,
- jak dbać o zwierzęta?
- papugi,
- weterynarz,
- nasi pupile.

Ogłoszenia:

Dnia 09.11.2017r (czwartek) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.  

Dnia 10.11.2017r ( piątek) odbędzie się spotkanie z panem leśniczym.      

Dnia 24.11.2017r. (piątek) "Światowy Dzień Pluszowego Misia".

Dnia 29.11.2017r.(środa) Odbędzie się spotkanie z panią weterynarz.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
Wydarzenia w październiku u "Pszczółek"

1. Jesienne krajobrazy

- zwierzęta w lesie

- kolory jesieni

- park jesienią

- za co lubię jesień?

- jesień w sztuce

2. Owoce i warzywa jesienią

- jesienny sad

- ogród warzywny

- co się kryje w spiżarni?

- jesienne smakołyki

- owocowe i warzywne pyszności

3. Jesienna pogoda

- jesienna szaruga

- ubieramy się ciepło

- dni są coraz krótsze

- skąd się bierze deszcz?

- jak brzmi jesienna muzyka?

4. Indiańska wioska

- moje ciało

- zmysły

- poznajemy Indian

- tipi

- indiańska rodzina

Wydarzenia w październiku:

- 03.10.2017r.  (wtorek)    Pójdziemy do GOK na przedstawienie pt. ,,Zakochany Trol''.

- 05.10.2017r. (czwartek) Pan fotograf będzie robił zdjęcia w przedszkolu.

- 11.10.2017r.  (środa)      Odbędzie się"Pasowanie na Przedszkolaka". Proszę, aby dzieci przyniosły ciastka i  napoje na poczęstunek w sali.

-  W połowie października pojedziemy do ogrodu dendrologicznego w Wirtach.


 
Plan pracy na wrzesień w grupie "Pszczółki"

  TEMATY KOMPLEKSOWE:

 1. Wesołe przedszkolaki

- pierwszy dzień w przedszkolu

- kodeks przedszkolaka

- nasza sala

- nasze ulubione zabawki

- wesołe przedszkolaki

2. Wakacyjne wspomnienia

- wakacje…

- jak podróżujemy?

- co się schowało w bursztynie?

- co się schowało w skale?

- w kopalni soli

3. W mojej miejscowości

- wieś i miasto

- w mojej miejscowości

- znam swój adres

- w moim domu

- na ulicy

4. Jestem bezpieczny

- moja droga do przedszkola

- policjant

- strażak

- ratownik

- jestem bezpieczny – nie rozmawiam z obcymi
LUTY 2018


Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

 ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dnia 15.02.2018r (czwartek) o godzinie 16.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami w sali nr 6 (sala gimnastyczna), następnie zebranie grupowe w naszej sali nr 4.

                                                                          Serdecznie zapraszamy!

 

 

TEMATY KOMPLEKSOWE NA MIESIĄC LUTY W GRUPIE ŻABKI

 

Karnawałowe zabawy

1.Karnawał w Wenecji.

2.Maski.

3.Karnawał od kuchni.

4.Bal u Wędrowniczków.

 

Zawody

1.Czym się zajmują moi rodzice?

2. Na stacji kolejowej.

3.Gdy będę dorosły/dorosła.

4.Pocztówka z Włoch.

5.Nietypowe zawody.

 

Wynalazki

1.Podróż do przeszłości.

2.Historia telefonu.

3.W pracowni naukowca.

4.Dzień naukowca.

5.W świecie robotów.

 

Ciepło - zimno

1.Co się dzieje z pogodą?

2.Ciepło – zimno.

3.Wszystko o wodzie.

4.Fokarium na Helu.

5.Wszystko o ogniu.
TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA STYCZEŃ W GRUPIE ŻABKI


Nowy Rok

1.Co nam przyniesie Nowy Rok?

2.Noworoczne postanowienia.

3.Gdy goni nas czas.

4.Na tropie pór roku.

5.Co robią zimą dni tygodnia?

 

Na śniegu

1.Czy są dwa identyczne płatki śniegu?

2.W zimowej szafie.

3.Eksperymenty z lodem.

4.Zimowe impresje.

5.Bezpiecznie zimą.

 

Zimowe sporty

1.Zimowe dyscypliny sportowe.

2.Zwinny jak kot.

3.Sportowiec na medal.

4.Pocztówka ze Szwajcarii.

5.Przedszkolna olimpiada.

 

Dzień Babci i Dziadka

1.Portret Babci i Dziadka.

2.Co się kryje w starym kufrze?

3.Wnuk na medal.

4.Upominki i laurki.

5.Świętujemy Dzień Babci i Dziadka.

 

Bardzo dziękujemy rodzicom za przepyszne pierniczki, które udekorowane przez dzieci wspaniale wyglądały i smakowały.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowane paczki dla dzieci oraz udział w Wigilii grupowej.

 

Wydarzenia:

1.Dnia 22.01.2018 -  Bal karnawałowy w GOK-u, proszę, aby dzieci były przebrane w wymarzone przez siebie stroje karnawałowe.

 

2.Dnia 25.01.2018 – Dzień Babci i Dziadka w GOK-u, proszę osoby, które się zadeklarowały o pomoc w zorganizowaniu pięknej uroczystości.
TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA GRUDZIEŃ W GRUPIE ŻABKI

 

Pomagamy sobie nawzajem

1. Jak Mikołaj zastał Świętym.

2. Mikołaj, który spełnia marzenia.

3. Piszemy list do Świętego Mikołaja.

4. Robimy prezenty.

5. Mikołajki.

 

Nasi pupile

1. Zwierzęta domowe.

2. Jak dbać o zwierzęta ?

3. Papugi.

4. Weterynarz.

5. Nasi pupile.

 

Przygotowania do Świat

1. Świąteczne porządki.

2. W zaprzęgu Świętego Mikołaja.

3. Pocztówki, SMS-y, e-maile.

4. Pocztówka z Finlandii.

5. Magia Świąt.

 

Tradycje Bożonarodzeniowe w różnych krajach.

1.Gwiazda betlejemska.

2.Boże Narodzenie na świecie.

3. Kolędnicy, chodzimy z „Szopką”.

4. Przy wigilijnym stole.

5. Grupowa Wigilia, odwiedziny Świętego Mikołaja.

 

 

Bardzo dziękujemy rodzicom za wsparcie akcji „Pomagamy zwierzętom w schronisku” oraz akcesoria do kącika teatralnego i matematycznego.

 

Wydarzenia:

Dnia 05.12.2017r  - odwiedzą nas Mikołajki z panią Grażyną.

Dnia 07.12.2017r  - bierzemy udział w Mikołajkach (w GOK-u).

Dnia 19.12.2017r – idziemy do GOK-u na „Pokaz akrobatyczny”.

Grupowa Wigilia z udziałem Rady Rodziców i Świętego Mikołaja.

 

 
Tematyka kompleksowa na miesiąc listopad w grupie „Żabki”


 1. Jesienią dbamy o zdrowie

·      Dbamy o czystość i higienę

·      A psik!

·      Wizyta u lekarza

·      Ruch to zdrowie

·      Zdrowe odżywianie

 

 1. Listopadowe wieczory z rodziną

·      Jak się nie nudzić w listopadowe wieczory

·      Kino

·      Książki (wycieczka do Biblioteki)

·      Gry planszowe

·      Moje hobby

 

 1. Jestem widzem i aktorem

·      Idziemy do teatru

·      Pacynki, kukiełki, marionetki

·      Akademia teatralna

·      W pracowni scenografa

·      Na scenie

 

 1. Z kamerą wśród zwierząt

·      Dzień Pluszowego Misia

·      Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

·      Zwierzęta i ich domy

·      Pocztówka z Afryki

·      Przedszkolne safari

 

Dziękuję za przyniesione przez dzieci owoce, z których wykonaliśmy pyszną i zdrową sałatkę owocową.

 

Ważne wydarzenia

v     Dnia 15.11.2017 - wycieczka do Gminnej Biblioteki w Lubichowie

v     Dnia 24.11.2017 - „Dzień Pluszowego Misia” (dzieci przynoszą ulubioną przytulankę do przedszkola)

 

 

 

 

 

 
Tematyka kompleksowa na miesiąc październik w grupie „Żabki”


Jesienne krajobrazy

·      W lesie i w parku

·      Za co lubię jesień?

·      Liście i drzewa

·      Jesień w sztuce

·      Wycieczka do Wirt (ogród dendrologiczny)

 

Owoce i warzywa jesienią

·      Jesienny sad

·      Ogród warzywny, uczestniczymy w zbiorze warzyw

·      Co się kryje w spiżarni?

·      Dzień uśmiechu

·      Jesienny bal u Gagatka, wykonujemy sałatkę owocową

 

Jesienna pogoda

·      Jaką pogodę przynosi nam jesień?

·      Kim jest meteorolog?

·      Kałużyści

·      Jakie ubrania nosi jesienią Gagatek?

·      Jesienne inspiracje

 

Poszukiwacze jesiennych skarbów

·      Kasztanowe opowieści

·      Igły, igiełki

·      W krainie borowików

·      Podróż do Francji

·      W pracowni Moneta

 

Bardzo dziękujemy rodzicom za kwiaty doniczkowe oraz „dary jesieni” do kącika przyrody.

Dziękujemy mamie Antosia za Play-doh strażak i mamie Samanty za jesienne ozdoby do dekoracji naszej sali.

 

Ważne wydarzenia:

Dnia 03.10.br. o godz.9.30 idziemy do GOK-u na przedstawienie „Zakochany Trol’’

Dnia 04.10.br. o godz.10.00 wizyta pana policjanta w naszej grupie, pogadanka.

Dnia 05.10 br. fotograf w przedszkolu.

Dnia 11.10 br. w przedszkolu odbędzie się pasowanie na przedszkolaka, proszę o słodkości dla dzieci.

Wyjazd do Wirt podamy po ponownym ustaleniu (autokar w naprawie).

 

Wprowadzenie piosenki „Pada deszcz” oraz utrwalenie piosenek „Herbatka u Gagatka” i „Dzieci i światła”.
Plan pracy dydaktyczno-wychowawczej na miesiąc wrzesień


1. Wesołe przedszkolaki:

·     Pierwszy dzień w przedszkolu

·     Przedszkole moich marzeń

·     Kim są Wędrowniczki?

·     Przedszkolak na medal

·     Co jest dla mnie ważne?

 

2. Wakacyjne wspomnienia:

·     Wakacyjne wspomnienia

·     Pocztówka znad Bałtyku

·     Skąd się wzięły mazurskie jeziora?

·     Węgiel

·     Przyjaciel przyrody

 

3. W mojej miejscowości:

·     Moja miejscowość

·     Mój dom

·     Znam swój adres

·     Wieś i miasto

·     Na ulicy – ważne znaki i zasady

 

4. Jestem bezpieczny

·     Moja droga do przedszkola

·     Policjant

·     Strażak

·     Ratownik

·     Jestem bezpieczny

 

Zapoznanie dzieci z piosenką „Herbatka u Gagatka”

 

Ref. Herbatka u Gagatka,

        herbatka u Gagatka,

        biegniemy na nią wszyscy,

        bo dla nas to gratka.

 

Kto lubi niespodzianki,

psikusy i zagadki,

ten nigdy nie opuści

wesołej herbatki.

 

Tam można spotkać smoka,

krasnala, mądrą sowę

i inne bardzo miłe

postacie bajkowe.

 

Zatańczyć z Kangurzycą,

zaśpiewać coś z Puchatkiem,

ze słoniem – tym Trąbalskim –

wytrąbić herbatkę.


Nasz dzielny Wędrowniczek

pomysłów ma tak wiele,

że uczyć się i bawić

jest razem weselej.

 

Ważne wydarzenia:

Dnia 06.09.2017 (środa) o godzinie 1600 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami w sali 

nr 6, następnie zebranie grupowe w sali nr 4 „Żabki”.

 
Luty 2018

Biedroneczki z wizytą w bibliotece.


Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie i słuchanie książek są nieocenione. Bezpośredni kontakt z książką rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości człowieka.

Mamie Dominiki bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony miło czas :)Serdecznie dziękuję Rodzicom, którzy zaangażowali się w pracę przedszkola w I semestrze :)

Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu dnia Babci i Dziadka w postaci przygotowania sali na uroczystość, upieczenie ciast, ciasteczek, przyniesienie słodyczy i owoców oraz obsługę gości :)

Dziękujemy mamie Martynki za przekazanie kolorowanek, które sprawiły wiele radości dzieciom.


Dnia 15.02.2018 (czwartek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie ogólne z rodzicami w sali 

nr 6, następnie zebranie grupowe w sali nr 5 „Biedronki”.


Tematy kompleksowe w grupie ,, Biedronki''I Tydzień : Nasze ulubione baśnie

 • W teatrze

 • Każdy lubi bajki

 • W teatrze cieni

 • Scenki z naszych ulubionych bajek

 • Układamy baśń

II Tydzień : W dawnych czasach i baśniach

 • W prehistorycznym lesie

 • Skąd się wziął węgiel?

 • Spotkanie z dinozaurami

 • U jaskiniowców

 • Mali archeolodzy

III Tydzień : Kiedy patrzę w niebo

 • Dzień i noc

 • Kosmos - gwiazdy i planety

 • Wyprawy w kosmos

 • Na nieznanej planecieGWIAZDOZBIORY


Pojedziemy Wielkim Wozem,

W paszczę Lwa zajrzymy.

Smoka cicho ominiemy,

Bo się go boimy

ref. Hej, hej w górę do gwiazd

Tam przygoda czeka nas.

Hej, hej w górę do gwiazd

Gwiazdozbiory zwiedzić czas.


W gwiazdach z łukiem Strzelec siedzi,

Lepiej uważajmy.

Małym wozem lepiej jedźmy dalej,

Szybko uciekajmy

ref. Hej, hej w górę....Styczeń 2018


Ogłoszenie:


Bal karnawałowy 22.01.18 (poniedziałek) w Gok-u , proszę aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach karnawałowych

Uroczystość z Okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się 24.01.18 (środa) w Gok-u


Tematy kompleksowe w grupie ,, Biedronki''


I Tydzień: Skok w Nowy w Rok

 • Jak wita się Nowy Rok na świecie ?

 • Stary Rok, Nowy Rok

 • Karuzela pór roku

 • Karuzela miesięcy/ dni tygodnia

II Tydzień : Wszędzie biało

 • Co to jest śnieg?

 • Eksperymenty z wodą

 • Śniegowe gwiazdki

 • Kto lubi zimę

 • Kraina gdzie jest zawsze biało

III Tydzień : Zimowe zabawy

 • Zimowe ubranie

 • Bezpieczne zabawy

 • Moje ulubione zabawy na śniegu

 • Sporty zimowe

 • Zimowa olimpiada

IV Tydzień : Babcia i Dziadek

 • Dom rodzinny

 • Zabawy z babcią i dziadkiem

 • Upominki dla babci i dziadka

 • Dzień babci i dziadka


Zapoznanie dzieci z piosenką :,, Pory roku", ,,Kiedy Babcia była mała”.


Piosenka ,,Kiedy Babcia była mała”.


Kiedy Babcia była mała.

To sukienkę i fartuszek krótki miała.

Małe nóżki, chude rączki.

I lubiła jeść cukierki oraz pączki.


Ref: I co, i co, że babcia nam urosła.

Że lat ma trochę więcej.

Niż Ja, i brat, i siostra.

I co, i co, to ważne, że mam babcię.

Że bardzo kocham ją.

I śpiewać lubię z nią.

A gdy Dziadek był malutki.

To nie nosił adidasów, tylko butki.

Nie miał wąsów, ani brody.

No i nie chciał jeść marchewki, tylko lody.


Ref: I co, i co, że Dziadek urósł trochę.

Że lat ma trochę więcej.

Niż dwa plus trzy plus osiem.

I co, i co, to ważne, że mam Dziadka.

Że bardzo kocham go.

I lat mu życzę sto.

Dawno temu Babcia z Dziadkiem.

W piaskownicy się kłócili o łopatkę.

Dziś na spacer idą sobie.

A gdy wrócą, ja im kawę dobrą zrobię.


Ref: I co, i co, że trochę nam urośli.

Ze nie są dzieciakami.

Że ważni z nich dorośli

I co, i co, to ważne, że są z nami.

Niech żyją długi czas.

I zawsze lubią nas.


Wiersz dla babci i dziadka


Babcie bywają różne,
lecz każda pamięta,
że jednakowo zawsze
kochają wnuczęta.
To samo je cieszy,
to samo raduje:
nasz pocałunek, uśmiech
i słowo... Dziękuję!Krótki mój wierszyk i mowa krótka,
bo jestem dziadku bardzo malutka.
Kiedy urosnę, dziadku jedyny,
będę Ci życzyć przez dwie godziny.
A teraz tylko te słówka powiem,
niech Bóg dziadziunia obdarzy zdrowiem,
niech dziadzio drogi żyje wiek cały,
i wciąż pamięta o wnusi małej.Grudzień 2017OGŁOSZENIE


Dnia 07.12.2017 (czwartek) o godz. 9:30 ,,Mikołajki'' w Gok-u

Dnia 19.12.2017 (wtorek) ,,Pokaz akrobatyczny'' w Gok-u

Dnia 20.12.2017 ( środa) Chodzimy z szopką

Dnia 22.12.2017 (piątek ) Wigilia w naszej grupie z udziałem  Rady Rodziców i MikołajaTematy kompleksowe w grupie ,, Biedronki''

I Tydzień: Świąteczne pocztówki

 • Niedługo mikołajki

 • Przygotowujemy świąteczne kartki

 • Na poczcie

 • Jak komunikowano się kiedyś, a jak dziś

 • Mikołajki

II Tydzień : Zwierzęta zimą

 • Zimowe śpiochy

 • Goście za oknem

 • Dokarmiamy zwierzęta

 • Tropy na śniegu

 • Spacer z leśniczym

III Tydzień : Spotkanie przy wigilijnym stole

 • Świąteczne porządki

 • Dekoracje choinkowe

 • Ubieramy choinkę

 • Bożonarodzeniowe przysmaki

 • Nakrywamy do stołu

IV Tydzień : Świąteczne zwyczaje

 • Czekamy na pierwszą gwiazdkę

 • Świąteczne spotkanie z bajką

 • Jasełkowe przebieranki

 • Przygotowujemy świąteczny teatrzyk

Zapoznanie dzieci z piosenką :,, Listonosz'' ,, Mikołaju'',, Już blisko kolęda,,

Wiersz : ,,Prezent dla Mikołaja'',, Ptaszek w gościnie'' ,,Świąteczne aniołki ''Prezent dla Mikołaja” - wiersz D. Gellner

A ja się bardzo, bardzo postaram
i zrobię prezent dla Mikołaja.
Zrobię mu szalik piękny i nowy,
żeby go nosił w noce zimowe.

I żeby nie zmarzł w szyję i w uszy,
gdy z burej chmury śnieg zacznie prószyć.
Niech się ucieszy Mikołaj Święty,
tak rzadko ktoś mu daje prezenty."Już blisko kolęda".

Gdy w pokoju wyrośnie choinka,
Łańcuszkami, bombkami zaświeci.

Ref.:
To znaczy, że już Święta,
Że już blisko kolęda,
Że Mikołaj przyjedzie do dzieci.
Hej kolęda, kolęda.

Gdy opłatek już leży na stole,
Pierwsza gwiazdka zabłyśnie na niebie.

To znaczy, że już Święta,
Że już blisko kolęda,
Że Mikołaj przyjedzie do Ciebie.
Hej kolęda, kolęda.

Gdy upieką się słodkie makowce
I głos dzwonka z daleka zawoła.

To znaczy, że już Święta,
Że już blisko kolęda,
I za drzwiami już stoi Mikołaj.
Hej kolęda, kolęda


OGŁOSZENIE:


Dnia 09.11.2017 (czwartek) o godz. 15:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Dnia 21.11.2017 (wtorek) wyjazd -Sala zabaw Honolulu w Starogardzie Gd (koszt 11 zł)

Dnia 24.11.2017 (piątek) zajęcia dla dzieci ,,W Rytmie Gongów"

Dnia 24.11.2017 (piątek) ,,Dzień Pluszowego Misia"- dzieci przynoszą ulubioną przytulankę do przedszkola :)

Dnia 30.11.2017 (czwartek) o godz. 9:45 idziemy do Gok-u na przedstawienie pt. ,,Dziadek do orzechów''Tematy kompleksowe w grupie ,, Biedronki''


I Tydzień: Na starej fotografii

 • Na starej fotografii

 • Kiedy babcia była mała

 • Do czego to służyło?

 • Drzewo genealogiczne – moja rodzina

II Tydzień : Jesienna muzyka

 • W rytmie deszczu

 • Jesienna orkiestra

 • Mój nastrój,moja muzyka

 • Muzykujemy

 • Jesienny koncert

III Tydzień : Mali artyści

 • W muzeum

 • W pracowni malarskiej

 • W pracowni rzeźbiarza

 • Jak powstają filmy animowane?

 • Przedszkolne graffiti

IV Tydzień : Ciepło i miło

 • Ubrania na jesienne chłody-praca krawcowej

 • Od owcy do swetra

 • Kiedy jest nam ciepło?

 • Ogień, woda, powietrze

 • Są takie miejsca, gdzie zawsze jest ciepło


Zapoznanie dzieci z piosenką : Praczki, Jesienny deszcz , Pan Listopad


Wiersz : Wełniany baranek, Dola parasola                                                                          JESIENNY DESZCZ


1. Dziś chmurkę nad podwórkiem
potargał psotny wiatr,
aż deszcz popłyną ciurkiem
i na podwórko spadł.

ref. Hej, pada, pada, pada,
pada, pada deszcz
jesienny, pada, pada,
pada, pada deszcz!

2. Deszcz płynie po kominie,
wesoło bębni w dach,
w blaszanej dzwoni rynnie
i wsiąka w mokry piach.

ref. Hej, pada, pada, pada,…

3. Kalosze wnet nałożę,
parasol wezmę też,
bo lubię, gdy na dworze
jesienny pada deszcz.

ref. Hej, pada, pada, pada,…

PAŹDZIERNIK

Dnia 27.10.2017 (piątek) o godz 9:30 -wyjazd do Wirt
Dnia 31.10.2017 (wtorek)
pójdziemy na cmentarz parafialny i pod pomnik papieża Jana Pawła II. W tym dniu dzieci przynoszą znicz.

WIZYTA W PRZEDSZKOLU PANA POLICJANTA -
dziękujemy tacie Oliwki za bardzo ciekawe spotkanie :)

 
Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej

W czwartek 5 października dwie grupy przedszkolne Motylki i Biedronki udały się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim na zajęcia w sali edukacyjnej ,,OGNIK '' Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. Mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru i przećwiczyć ewakuację z miejsca objętego pożarem. Oglądały różne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Przy okazji utrwaliły sobie numer do Staży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy wsiadając do wozu strażackiego. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom własnoręcznie zrobioną laurką i uśmiechem :)

OGŁOSZENIE:

Z powodu awarii autobusu, wyjazd (02.10.17) do ogrodu dendrologicznego w Wirtach odbędzie się w innym terminie.


Dnia 03.10.2017 (wtorek) o godz. 9:30 idziemy do Gok-u na przedstawienie pt. ,,Zakochany Trol''


Dnia 05.10.2017 (czwartek) odbędzie się wycieczka do sali edukacyjnej ,,Ognik" podległej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Wyjazd o godz. 9:00


Dnia 05.10.17 (czwartek) od godz.8:15- Fotograf w przedszkolu

Dnia 11.10.2017r. (środa) Odbędzie się "Pasowanie na przedszkolaka". Proszę, aby dzieci przyniosły słodycze na poczęstunek w sali.Tematy kompleksowe w grupie ,, Biedronki''


I Tydzień: W zdrowym ciele zdrowy duch


 • Odżywiam się zdrowo – witaminy

 • Ubieram się odpowiednio do pogody

 • Ruch to zdrowie – sporty

 • U lekarza

 • Olimpiada sportowa w przedszkolu


II Tydzień : Jesienią w parku


 • Wszystko się zmienia- kolory jesieni

 • Czemu pada deszcz ?

 • W parku

 • Jesienne skarby

 • Jesienne kompozycje


III Tydzień : Jesienią w lesie


 • W lesie

 • Skąd się biorą drzewa- od nasiona do drzewa

 • Leśne zwierzęta

 • Jak zwierzęta szykują się do zimy?

 • Inny las- dżungla


IV Tydzień : Przygotowania do zimy


 • W spiżarni
 • Robimy jesienne przetwory – warzywa/ owoce

 • W co się bawić w zimowe wieczory

 • Moje skarby, pasje


Zapoznanie dzieci z piosenką :

Tematy na luty:

1.    Nasze ulubione baśnie 

 • Każdy lubi bajki
 • W teatrze
 • W teatrze cieni
 • Scenki z  ulubionych  baśni 
 • Układamy baśnie 

2.     W dawnych czasach

 • W prehistorycznym lesie
 • W kopalni
 • Spotkanie z  dinozaurami
 • U jaskiniowcow
 • Mali archeolodzy 

3.    Kiedy patrzę  w niebo

 • Dzień i noc
 • Kosmiczna wyprawa
 • Nocne obrazki
 • Planety w kosmosie
 • Na nieznanej planecieOgłoszenie!!!

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dnia 15.02.2018r (czwartek) o godzinie 16.00 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami w sali nr 6 (sala gimnastyczna), następnie zebranie grupowe w naszej sali.

                                                                          Serdecznie zapraszam!

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w Dzień Babci i Dziadka, za zorganizowanie poczęstunku i  porządkowanie sali. :)
Tematy kompleksowe na styczeń.

1.Skok w Nowy Rok 
Jak się  wita  Nowy Rok  na świecie 
Stary Nowy Rok 
Karuzela pór  roku 
Karuzela miesięcy
Karuzela dni tygodnia 
2. Wszędzie biało
Co to jest śnieg 
Eksperymenty z wodą 
Śniegowe  gwiazdki
Kto lubi zimę kraina, gdzie zawsze jest biało
3.Babcia  i  dziadek 
Dom rodzinny
Zabawy z babcią i dziadkiem
Upominki dla babci i dziadka 
Upominki dla babci i dziadka 
Dzień Babci i dziadka w przedszkolu 
4.Zimowe zabawy
Zimowe ubrania
Bezpieczne zabawy
Moje ulubione zabawy na śniegu 
Sporty zimowe 
Zimowa olimpiada 

Wydarzenia:
Zbieramy po 3 zł na teatrzyk, który odbędzie się w GOK 9 stycznia. 
17 I pokaz historyczny  w przedszkolu. 
W trzecim tygodniu stycznia chcemy zorganizować wyjazd do kina, koszt 22 zł. Jest to cena biletu 12zł i 10 zł za popcorn i soczek. 
1.Dnia 22.01.2018 -  Bal karnawałowy w GOK-u, proszę, aby dzieci były przebrane w wymarzone przez siebie stroje karnawałowe.
Wspólnie z dziećmi będziemy organizowali kącik karnawałowy. Bardzo proszę o przynoszenie przez dzieci ( w miarę możliwości oczywiście) karnawałowych akcesoriów np. cekinów, brokatów, piórek, wstążek, balonów, serpentyn. 
2.Dnia 25.01.2018   na godzinę 9.30  – Dzień Babci i Dziadka w GOK-u, proszę osoby, które się zadeklarowały o pomoc w zorganizowaniu pięknej uroczystości. Proszę o kontakt telefoniczny tych z państwa, którzy mogą pomóc tego dnia w nakryciu stołów, sprzątaniu po uroczystości, pieczeniu ciasta, przyniesieniu napojów lub owoców. Na ten dzień proszę aby dzieci miały stroje aniołow, króli itd. Gdyż będziemy przedstawiali jasełka, 
Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie paczek dla dzieci i pomoc w zorganizowaniu wigilii
Grudzień.

GRUDNIOWE WIADOMOŚCI


- 5.12.17r.- odwiedzi nas Mikołaj z elfami z PSP Lubichowo

-7.12.17r.- Mikołajki w GOK-u

-19.12.17r.-  pokazy akrobatyczne w GOK-u

-20.12.17r.-„Chodzenie z szopką”(zwyczaj kociewski) - Bardzo proszę, aby dzieci miały stroje aniołów, pasterzy, Józefa, Maryi  lub czapki mikołajkowe

-21.12.17r. Wigilia w grupie z udziałem Rady Rodziców- proszę, aby dzieci przyniosły opłatek, ciasteczka i napoje na poczęstunek w grupieGRUDZIEŃ 2017
Zadania
1.Świąteczne  pocztówki 
Niedługo Mikołajki 
Przygotowujemy świąteczne  kartki 
Na poczcie
Jak komunikowano się  kiedyś  a jak dziś 
Mikołajki
2.Zwierzęta zimą 
Zimowe śpiochy 
Goście za okna 
Dokarmiamy zwierzęta 
Tropy na śniegu 
Spacer z leśniczym 
3.Spotkanie  przy wigilijnym stole
Świąteczne  porządki 
Dekoracje choinkowe
Ubieram choinkę 
Bożonarodzeniowe  przysmaki
Nakrywamy do stołu 
4.Świąteczne zwyczaje 
Czekamy na pierwszą  gwiazdkę 
Świąteczne  spotkania  z  bajką 
Jaselkowe przebieranki
Przygotowujemy świąteczny teatrzyk.

 Ważne wydarzenia:

Dnia 24.11.2017 (piątek) zajęcia relaksacyjne dla dzieci ,,W Rytmie Gongów"
Dnia 24.11.2017 (piątek) ,,Dzień Pluszowego Misia"- dzieci przynoszą ulubioną przytulankę do przedszkola :)
Dnia 30.11.2017 (czwartek) o godz. 9:45 idziemy do Gok-u na przedstawienie pt. ,,Dziadek do orzechów''

Dnia 27.11.2017 (wtorek) wyjazd  na salę zabaw Honolulu w Starogardzie Gd (koszt 16 zł)Ogłoszenie!!!

Dnia 9 listopada o godz. 15.00 odbędzie się zebranie z rodzicami, na które serdecznie zapraszam. Omówimy diagnozy dzieci 6-letnich i obserwacje, a także porozmawiamy o sprawach bieżących.Tematy kompleksowe na listopad.

 I Tydzień: Na starej fotografii

W starym albumie. 

Kiedy babcia była mała

Przedmioty dawniej i dziś. 

Mały fotograf. 

II Tydzień : Jesienna muzyka
W rytmie deszczu
Jesienna orkiestra
Mój nastrój,moja muzyka
Muzykujemy
Jesienny koncert
III Tydzień : Mali artyści
W muzeum
W pracowni malarskiej
W pracowni rzeźbiarza
Jak powstają filmy animowane?
Przedszkolne graffiti
IV Tydzień : Ciepło i miło
Ubrania na jesienne chłody.
Od owcy do swetra
Kiedy jest nam ciepło?
Ogień, woda, powietrze
Wyprawa w tropiki. 

Nauczymy się piosenki pt. "Listopadowa piosenka"


Płyną niebem ciemne chmury, 
wiatr w kominie śpiewa
I ostatnie złote liście 
opadają z drzewa.

Listopadowa piosenka, 
jak deszczu kropelka.
Listopadowa piosenka, 
kap, kap, kap.

Już listopad wieje chłodem, 
kropi zimnym deszczem.
W parku trzęsą się chochoły, 
jakby miały dreszcze.

Listopadowa piosenka, 
jak deszczu kropelka.
Listopadowa piosenka, 
kap, kap, kap.

Pan Listopad swój parasol 
mocno w ręce trzyma
I powiada, że niedługo 
przyjdzie do nas zima.

Listopadowa piosenka, 
jak deszczu kropelka.
Listopadowa piosenka, 
kap, kap, kap.

Wiersz do nauczenia na pamięć: Kropelki – M. Przewoźniak

Kapu, kap!
Kapu, kap!
Kropla woła: - Złam mnie! Złap
Deszcz szeleści, 
pada, kapie. 
Kto kropelki 
deszczu złapie?

Kapu, kap!
Kapu, kap!
Ty, kałużo, krople złap!
Łapie krople, więc kałuża, 
ale tylko się nachmurza.
Jak mam łapać te kropelki, 
gdy zmieniają się w bąbelki?
Jak to dziwnie się odbywa, 
wpadła kropla – bąbel pływa!
Kro nauczy wreszcie mnie, 
czy złapałam je, czy nie? 

Piosenka "Pan listopad"

Pan listopad gra na basie
dylu dylu dyl
Na jesiennym graniu zna się 
Trawką dotknął strun

Wesoło gra muzyka, pada deszcz
Świerszcz za kominem cyka
Tańcz gdy chcesz

Pan listopad gra na bębnie
bara bara bam
Z deszczem puka, równo pięknie
koncert daje nam

Wesoło gra muzyka, pada deszcz
Świerszcz za kominem cyka
Tańcz gdy chcesz

Pan listopad gra na flecie
Fiju, fiju, fiu
Z liści złotych ma berecik
a kubraczek z nut

Wesoło gra muzyka, pada deszcz
Świerszcz za kominem cyka
Tańcz gdy chcesz
 Październik - co u nas?

Serdecznie dziękujemy mamusi Dawida K. za pomoc w pieczeniu dla dzieci gofrów, a także innym mamusiom, które przyniosły np. bitą śmietanę i  brzoskwinie do gofrów. Dzieciom bardzo smakowało :) Mamy nadzieję, że uda nam się to powtórzyć. 
Wspólnie wykonywaliśmy również soki z owoców przyniesionych przez dzieci. 

Dziękujemy za wszystkie owoce i warzywa, które dzieci przyniosły na zajęcia. Październik

Dnia 03.10.2017 (wtorek) o godz. 9:30 idziemy do Gok-u na przedstawienie pt. ,,Zakochany Trol''

05.10.17 (czwartek) od godz.8:15- Fotograf w przedszkolu. zdjęcia będą miały wykonywane dzieci zapisane na listę w holu przedszkola. 

Tematy kompleksowe w grupie ,,Wiewiórki ''I Tydzień: W zdrowym ciele zdrowy duch Odżywiam się zdrowo – witaminy

Ubieram się odpowiednio do pogody

Ruch to zdrowie – sporty

U lekarza

Olimpiada sportowa w przedszkolu


II Tydzień : Jesienią w parku 

Wszystko się zmienia- kolory jesieni
Czemu pada deszcz ?
W parku
Jesienne skarby
Jesienne kompozycje

III Tydzień : Jesienią w lesie 

W lesie
Skąd się biorą drzewa- od nasiona do drzewa
Leśne zwierzęta
Jak zwierzęta szykują się do zimy?
Inny las- dżungla

IV Tydzień : Przygotowania do zimy 

W spiżarni
Robimy jesienne przetwory – warzywa/ owoce
W co się bawić w zimowe wieczory
Moje skarby, pasjeTematy kompleksowe na wrzesień.

PLAN PRACY NA MIESIĄC WRZESIEŃ
1. W przedszkolu 
- w moim przedszkolu 
- dzień  w przedszkolu 
- przedszkolny savoir vivre
- pomagamy sobie 
2. Moja miejscowość 
- mój  dom
- mieszkam w mieście 
- mieszkam  na wsi 
- bezpiecznie do przedszkola 
- na  ulicy 
3. Ja, Ty i środowisko 
- moje  ciało 
- moje  zmysły 
- higiena 
- na pomoc 
- dbamy  o  środowisko 
4. Dary jesieni 
- warzywa
- owoce
- zdrowe  warzywa  i  owoceW lutym

Tematy realizowane w lutym

1.     Zawody

– po co są zawody?, w sklepie, czym zajmują się moi rodzice?, kim chcesz być w przyszłości?, nietypowe zawody

2.     Wynalazki

– jak to było kiedyś?; maszyny samochody, samoloty; w laboratorium; historia roweru, wulkany

3.     Ciepło- zimno

- ciepło-zimno, foki w Bałtyku, lody, skąd się bierze ciepło w naszym domu, historia herbaty


Informacje:

Proszę wpłacić 20zł. na przybory- II półrocze

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości z okazji Dnia babci i dziadka, a w szczególności dla mamy Marty, taty Adama, mamy Dominika, mamy Nikoli, mamy Karola, mamy Agaty, mamy Kamila. Są w śród nas rodzice, którzy pomagali pomimo choroby swoich dzieci- serdecznie dziękujemy
Informacje styczeń

 Tematy realizowane w styczniu:

1. Nowy Rok

- witamy Nowy Rok!

- nasze marzenia i plany

- cztery pory roku

- tydzień dzieci ma siedmioro

2. Czekamy na zimę

-  bałwanki

- zimą dbamy o zdrowie

- czy zima jest piękna

- zima w sztuce

- bezpieczne zabawy zimowe

3. Karnawałowe zabawy

- w karnawale to są bale

- szykujemy stroje na bal

- bal pingwinów

- fale, loki, koki

- karnawał na świecie

- bal   przedszkolaków

4.  Dzień babci i dziadka

- moja babcia

- mój dziadek

- kiedy dziadkowie byli mali

-wspólne chwile z dziadkami


Wydarzenia w styczniu:

-22.01.18r. –bal karnawałowy w GOK-u-proszę ,aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach karnawałowych


-26.01.18r.- Dzień babci i dziadka w GOK-u-proszę osoby, które się zadeklarowały o pomoc w zorganizowaniu uroczystości


Proszę, aby dzieci przyniosły ciastka, napoje na dzień babci i dziadka.

Proszę, aby dzieci przyniosły swoje zdjęcie wymiar 5x5 , wykonamy upominek dla babci i dziadka.

Dziękujemy mamie Pawła i Marty za ozdoby świąteczne. Radzie Rodziców za przygotowanie paczek dla dzieci i pomoc w zorganizowaniu wigilii. Mamie Nikoli za kolejne maskotki dla dzieci.

 

 
Informacje grudzień

 Tematy realizowane w grudniu

1. Pomagamy sobie nawzajem

- skąd się wzięły Mikołajki

- Mikołaj , który spełnia marzenia

- Mikołajki

- niespodzianka dla przyjaciela

- prezenty

2. Nasi pupile

- psy i koty

- jak dbać o zwierzęta?

- papugi

- czworonożni pupile

- mój przyjaciel

3. Przygotowania do świat

- niedługo święta-kiedyś i dziś

- robimy ozdoby

- zapachy świąt

- święta w Wielkiej Brytanii

- Wigilia w przedszkolu


Wydarzenia w grudniu

- 5.12.17r.- odwiedzi nas Mikołaj z elfami z PSP Lubichowo

-7.12.17r.- Mikołajki w GOK-u

-19.12.17r.- świąteczne pokazy akrobatyczne w GOK-u

-20.12.17r.-„Chodzenie z szopką”- zwyczaj kociewski- proszę, aby dzieci miały stroje aniołów, pasterzy, Józefa, Maryi  lub czapki mikołajkowe

-22.12.17r. Wigilia w grupie z udziałem Rady Rodziców- proszę, aby dzieci przyniosły opłatek, ciasteczka i napoje na poczęstunek w grupie

Proszę wpłacić 20zł. ( 5- mikołajki, 15- paczka) do 10 grudnia.

Proszę, aby każde dziecko w piątek 8.12.17r. przyniosło do przedszkola nakrętkę od małego słoika, wykonamy prezent dla przyjaciela-portret płaskorzeźba

 Dziękujemy mamie Nikoli za przekazane maskotki, które sprawiły wiele radości dzieciom. Mamie Marty dziękujemy za piękną choinkę.

 
W listopadzie....

Tematy realizowane w listopadzie

1.     Jesienią dbamy o zdrowie

- dbamy o czystość i higienę

- a psik!

- lekarz

- ruch to zdrowie

- zdrowe odżywianie

2. Listopadowe wieczory z rodziną

- jak się nie nudzić w listopadowe wieczory ?

- teatr

- książki

- gry planszowe

- moje hobby

3. Zabawy w film

- kino

- film animowany

- czym się zajmuje reżyser ?

- kręcimy film

- praca aktora

4. Z kamera wśród zwierząt

- jak zwierzęta przygotowują się do zimy?

- skąd się bierze wełna?

- pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

- dziwne zwierzęta

- jakie to zwierzę?


Wydarzenia:

23.10.17r.- odbyła się pogadanka z panem policjantem

27.10.17r.- pojechaliśmy do Wirt

31.10.17r. –zapaliliśmy znicz pod pomnikiem Jana Pawła II

9.11.17r. – spotkanie z rodzicami, przekazanie wniosków z diagnozy i obserwacji dzieci oraz sprawy organizacyjne

- 24.11.17r.-„ jutro światowy dzień pluszowego misia”- przynosimy do przedszkola misia

- 24.11.17r - zajęcia relaksacyjne „W rytmie gongów”

-30.11.17r. –andrzejkowe wróżby

Proszę, aby każde dziecko przyniosło do przedszkola plastikową butelkę (0,5 l) do połowy wypełniona dowolnym ziarnem, mocno zakręconą i podpisaną
Październik u "Motylków"

 Tematy realizowane w październiku

1. Jesienne krajobrazy

- zwierzęta w lesie

- kolory jesieni

- park jesienią

- za co lubię jesień

- jesień w sztuce

2. Owoce i warzywa jesienią

- jesienny sad

- ogród warzywny

- co się kryje w spiżarni?

- jesienne smakołyki

- owocowe i warzywne pyszności

3. Jesienna pogoda

- jesienna szaruga

- ubieramy się ciepło

- dni są coraz krótsze

- skąd się bierze deszcz?

- jak brzmi jesienna muzyka?

4. Indiańska wioska

- moje ciało

- zmysły

- poznajemy Indian

- tipi

- indiańska rodzina

 

 Wydarzenia w październiku:

- 03.10.2017 (wtorek) idziemy do Gok-u na przedstawienie pt. ,,Zakochany Trol''

- 05.10.17 (czwartek) – fotograf w przedszkolu

- 05.10.2017 (czwartek) wyjazd do sali edukacyjnej ,,Ognik"- Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

- 11.10.17r. – Pasowanie na przedszkolaka- uroczystość przedszkolna proszę, aby dzieci przyniosły ciastka, napoje na poczęstunek w grupie

- wyjazd do Wirt

Dziękujemy tacie Anielki za karmnik

 

 
Informacja wrzesień

 Tematy realizowane we wrześniu


1.     Wesołe przedszkolaki

- pierwszy dzień w przedszkolu

- kodeks przedszkolaka

- nasza sala

- nasze ulubione zabawki

- wesołe przedszkolaki

2. Wakacyjne wspomnienia

- wakacje…

- jak podróżujemy?

- co się schowało w bursztynie?

- co się schowało w skale?

- w kopalni soli

3. W mojej miejscowości

- wieś i miasto

- w mojej miejscowości

- znam swój adres

- w moim domu

- na ulicy

4. Jestem bezpieczny

- moja droga do przedszkola

- policjant

- strażak

- ratownik

- jestem bezpieczny – nie rozmawiam z obcymi

 

 

 
Plan pracy na miesiąc luty

Główne zadania 
1.Zimowe zabawy
 • Zimowe ubrania
 • Bezpieczne zabawy 
 • Moje ulubione zabawy na śniegu 
 • Sporty zimowe 
 • Zimowa olimpiada 
2.Nasze ulubione baśnie 
 • Każdy lubi bajki
 • W teatrze
 • W teatrze cieni
 • Scenki z  ulubionych  baśni 
 • Układamy baśnie 
3 W dawnych czasach
 • W prehistorycznym lesie
 • W kopalni
 • Spotkanie z  dinozaurami
 • U jaskiniowcow
 • Mali archeolodzy 
4.Kiedy patrzę  w niebo
 • Dzień i noc
 • Kosmiczna wyprawa
 • Nocne obrazki
 • Planety w kosmosie
 • Na nieznanej planeciePodziekowania

Serdecznie dziekuje  wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. dla  dzieci, przygotowaniu poczestunku i obsługi uroczystości  z Okazji Dnia Babci i Dziadka. Zawsze mogę  na Państwa liczyć. Styczeń u Leśnych Skrzatow

Plan pracy na miesiąc styczeń 2018
Główne zadania 
1.Skok w Nowy Rok 
 • Jak się  wita  Nowy Rok  na świecie 
 • Stary Nowy Rok 
 • Karuzela pór  roku 
 • Karuzela miesięcy
 • Karuzela dni tygodnia 
2. Wszędzie biało
 • Co to jest śnieg 
 • Eksperymenty z wodą 
 • Śniegowe  gwiazdki
 • Kto lubi zimę kraina, gdzie zawsze jest biało
3.Babcia  i  dziadek 
 • Dom rodzinny
 • Zabawy z babcią i dziadkiem
 • Upominki dla babci i dziadka 
 • Upominki dla babci i dziadka 
 • Dzień Babci i dziadka w przedszkolu 
4.Zimowe zabawy
 • Zimowe ubrania
 • Bezpieczne zabawy
 • Moje ulubione zabawy na śniegu 
 • Sporty zimowe 
 • Zimowa olimpiada 
Wiadomości
Dnia 09.01 2018. wyjeżdżamy do GOKU w Lubichowie na teatrzyk pt"Dwa pingwinki Pink i Puk" koszt 3 zl
Dnia 19.01.2018 o godz 11.00 Dzień Babci i dziadka 
Dnia 26.01 2018 o godz. 16.Bal karnawałowy z rodzicamiWiadomosci

1.Dnia 30.11.2017 wyjeżdżamy  do  Goku  w Lubichowie na przedstawienie pt " Dziadek do  orzechów "
2.Dnia 07.12 2017 wyjeżdżamy  do  Goku  w Lubichowie  na Mikołajki 
3.Dnia 19.12 2017 wyjeżdżamy  do  Goku  w Lubichowie na pokazy  akrobatyczne
4. Dnia 22.12 2017 o godz. 10 wigilia w Przedszkolu 
Grudzień 2017

Zadania
1.Świąteczne  pocztówki 
 • Niedługo Mikołajki 
 • Przygotowujemy świąteczne  kartki 
 • Na poczcie
 • Jak komunikowano się  kiedyś  a jak dziś 
 • Mikołajki
2.Zwierzęta zimą 
 • Zimowe śpiochy 
 • Goście za okna 
 • Dokarmiamy zwierzęta 
 • Tropy na śniegu 
 • Spacer z leśniczym 
3.Spotkanie  przy wigilijnym stole
 • Świąteczne  porządki 
 • Dekoracje choinkowe
 • Ubieram choinkę 
 • Bożonarodzeniowe  przysmaki
 • Nakrywamy do stołu 
4.Świąteczne zwyczaje 
 • Czekamy na pierwszą  gwiazdkę 
 • Świąteczne  spotkania  z  bajką 
 • Jaselkowe przebieranki
 • Przygotowujemy świąteczny teatrzyk Plan pracy na miesiąc listopad

Zadania główne
1.Na starej fotografii
 • w starym albumie
 • kiedy babcia była mała
 • przedmioty dawniej i dziś
 • mały fotograf
2.Jesienna muzyka
 • w rytmie deszczu
 • jesienna orkiestra
 • muzyczne nastroje
 • muzykujemy
 • jesienny koncert
3.Mali artyści
 • w muzeum
 • w pracowni malarskiej
 • w pracowni rzeżbiarza
 • jak powstają filmy animowane
 • przedszkolne graffiti
4.Ciepło zimno
 • ubrania na jesienne chłody
 • od owcy do swetra
 • dlaczego jest nam ciepło
 • ogień, woda i powietrze
 • wyprawa w tropiki
 Wiadomości
Dnia 09.11.2017 godz 17. zebranie z rodzicamiWiadomosci

1.Dnia 03.10.2017 wyjeżdżamy  do Golu w Lubichowie na  przedstawienie "Zakochany trol"
Plan pracy na miesiąc pazdziernik

1.W zdrowym ciele zdrowy  duch 
- piramida zdrowia
- ubieramy się  odpowiednio do pogody
- ruch to zdrowie 
- olimpiada sportowa
- u lekarza
2. Jesienią  w parku 
- kolory  jesieni 
- jesienny deszcz 
- w parku
- jesienne skarby
- jesienne  kompozycje 
3.Jesienią  w lesie 
- w lesie
- od żołędzia do dębu 
-  leśne zwierzęta 
- Jak zwierzęta  szykują się do zimy
4.Przygotowania do zimy
- domowa  spiżarnia 
- robimy domowe przetwory-warzywa 
- robimy  domowe  przetwory- owoce
- zabawy na jesienne wieczory 
- moje skarbyWiadomosci

Dnia 06.09.2017 o godz. 17. odbędzie się  zebranie z rodzicamiPlan pracy na miesiąc wrzesień

Główne  zadania 
1. W przedszkolu 
- w moim przedszkolu 
- dzień  w przedszkolu 
- przedszkolny savoir vivre
- pomagamy sobie 
2. Moja miejscowość 
- moj  dom
- mieszkam w mieście 
- mieszkam  na wsi 
- bezpiecznie do przedszkola 
- na  ulicy 
3. Ja, Ty i środowisko 
- moje  ciało 
- moje  zmysły 
- higiena 
- na pomoc 
- dbamy  o  środowisko 
4. Dary jesieni 
- warzywa
- owoce
- zdrowe  warzywa  i  owoce Copyright © Przedszkole-Lubichowo.pl