Dzień otwartego przedszkola.


Serdecznie zapraszamy dnia  21 sierpnia br (środa) od godziny 9.00 do godziny11.00  na „Dzień otwartego przedszkola”. Bardzo prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę.                         

                   Zapraszamy!!!
Informacja!

Informacja dla rodziców/opiekunów prawnych  
dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola  
w Lubichowie


Dyrektor Publicznego Przedszkola w Lubichowie informuje, że w porozumieniu z organem prowadzącym przedszkole ustalono, że od 1 września 2019 r. opłata za wyżywienie w przedszkolu będzie wynosiła 6,50 zł. ( śniadanie – 2,00 zł., obiad – 3,00 zł., podwieczorek – 1,50 zł.)
Podwyżka opłat związana jest ze wzrostem cen artykułów spożywczych oraz wymogami jakościowymi kupowanych produktów żywnościowych.Pożegnanie roku szkolnego - żegnajcie 6-latki.

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci.  Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 19 czerwca . Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały.

            Na  wstępie uroczystości, po powitaniu  wszystkich dzieci, rodziców, panią dyrektor, pana wójta i księdza Prałata dzieci 6-letnie pożegnały  przedszkole.  Starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. Następnie nasi absolwenci podziękowali i wręczyli kwiaty drogiej pani dyrektor za trud i wszelką pomoc. Występy dzieci zakończyły podziękowaniem wszystkim, którzy dbali o to, by dzieci czuły się dobrze w naszym przedszkolu, w tym także ukochanym rodzicom i zaśpiewały piosenkę „Dziękujemy wam”.

Następnie dzieci młodsze pożegnały starszych kolegów i  wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnią, gorącą, pachnącą plażą i morzem piosenkę i życząc naszym absolwentom mnóstwa sukcesów.   Następnie głos zabrała nasza pani dyrektor Małgorzata Glazer dziękując wszystkim za wspaniałą współpracę a przyszłym pierwszoklasistom życząc samych sukcesów. Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego.  Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzymy sukcesów w szkole. Głos zabrał również ksiądz Prałat Jan Kulas i Wójt Gminy Lubichowo pan Andrzej Toczek również życząc dzieciom wszystkiego dobrego po czym w spólnie z panią dyrektor wręczyli dzieciom dyplomy. Po części oficjalnej nastąpił czas na wspólne zdjęcia i pyszny poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy drogim rodzicom. Bezpiecznych wakacjiJ
Wycieczki przedszkolaków na zakończenie roku szkolnego.

Wycieczki na zakończenie roku szkolnego dzieci z naszego przedszkola odbywały w różne miejsca. Biedroneczki i Pszczółki swoją wycieczkę odbyły do Loopys Word W Gdańsku. Loopy’s World to największy w Polsce plac zabaw, czynny cały rok.
Tutaj nikt się nie nudzi! Nasze przedszkolaki  wspaniale i aktywnie spędziły czas wolny i mogły korzystać z  mnóstwa atrakcji. Był czas na małą przekąskę i pyszne lody. Dzieci jeździły na gokardach i miały przejażdżkę ciuchciąJ Bardzo żałowaliśmy, że tak szybko nasz czas się skończył. Dzieci z grupy Słoneczka, Wiewiórki, Krasnoludki i Żabki uczestniczyły w wycieczce do Stryszej Budy na Kaszubach a także do Parku Miniatur i Gigantów. W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, dzieci mogły zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów: Statue Wolności, Sfinks, Big Bena  czy Krzywą Wieżę w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystusa z Rio, to tylko niektóre obiekty które dzieci mogły podziwiać  w parku.  Na dzieci czekała również Bajkowa Kraina - 60 postaci z Bajek i Baśni, MINI ZOO - żywe zwierzęta, Gabinet Śmiechu - Krzywe Zwierciadła, Zamek Strachu, dla najmłodszych - trampolina, zjeżdzalnia dmuchana i  plac zabaw. Dzieci z grupy Motylki odwiedziły Grodzisko w Owidzu. Grodzisko Owidz to samorządowa instytucja kultury prowadzona przez gminę wiejską Starogard Gdański. Dzieci poznały życie pradawnych Słowian, miały również możliwość wykonania naczyń z gliny. Po bardzo interesujących zajęciach miały czas wolny, który bardzo chętnie spędziły na znajdującym się tam placu.
Dzień Rodziny.

Z okazji Dnia Rodziny dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielkami i ukochanymi rodzicami brały udział w festynach rodzinnych. Grupy Krasnoludki, Słoneczka, Pszczółki, Żabki i Wiewióreczki uczestniczyły w uroczystościach w gospodarstwie agroturystycznym "Pokoje u Dagmary" w Mermecie, natomiast grupy Motylki i Biedroneczki swoje uroczystości miały w naszym przedszkolu. Dzieci rozpoczęły  uroczystości częścią artystyczną i wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Następnie odbył się poczęstunek, pieczenie kiełbasek, kawka i słodkości . Następnie wspólnym zabawom nie było końca. Malowanie twarzy, konkursy, tańce i wiele, wiele więcej wspaniałych niespodzianek.  Kochani rodzice: jeszcze raz składamy Wam wszystkiego najlepszego z okazji Waszego pięknego święta :)Ogłoszenie!!!

Informujemy, że 19.06.2019r. (środa) o godz. 9.30 odbędzie się Uroczyste Pożegnanie dzieci 6-letnich w Gok-u w Lubichowie. Przed uroczystością dzieci uczestniczą we Mszy Św., która rozpoczyna się w kościele o godz. 8.15 i po Mszy idziemy do Gok-u.

Odwozy tego dnia będą około godz. 11.30 – 11.45 ( to dotyczy również dzieci 5-letnie, które dojeżdżają do przedszkola). Dnia 21.06 (piątek) autobusy szkolne nie jeżdżą! (nie kursują).
Ogólnopolski Przedszkolny Konkurs Plastyczny "Plastuś".

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym „Plastuś”, którego celem było przedstawienie ulubionej postaci bajkowej w wybranej przez dziecko formie.

Dnia 27 maja 2019r otrzymaliśmy wyniki  konkursu    plastycznego „PLASTUŚ”:

Wyróżnienie I stopnia  w kraju w kategorii pracy indywidualnej dla Kamili Czapiewskiej – laureatki I stopnia na szczeblu krajowym,

A także wyróżnienia dla:

Roksany Piotrzkowskiej

Pauliny Weisbrot

Roksany Kamińskiej

Kacpra Łabaj

Julii Glanert

Mai Weisbrot

Natalii Boguckiej

Julii Jakubowskiej  

Pozostałe dzieci, które brały udział w tym konkursie otrzymały dyplomy uznania.

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Konkursu i wyrażamy głębokie przekonanie, że otrzymane przez dzieci dyplomy i nagrody wzbudziły w nich radość oraz przyniosły satysfakcję.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówJ
UWAGA!!! REKRUTACJA! przypominamy :)

DO 25 KWIETNIA NALEŻY ZŁOŻYĆ

*OŚWIADCZENIE WOLI RODZICA

KANDYDATA ZAKWALIFIKOWANEGO DO PRZEDSZKOLA

OŚWIADCZENIE DO POBRANIA NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

W ZAKŁADCE "O NAS" LUB W BUDYNKU PRZEDSZKOLA

30 KWIETNIA ZOSTANIE WYWIESZONA LISTA KANDYDATÓW

 PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA


* Listy dzieci zakwalifikowanych nie są tożsame z listami dzieci przyjętych do przedszkola.

Warunkiem umieszczenia dziecka na liście przyjętych jest potwierdzenie uczęszczania do danego przedszkola w roku szkolnym 2019/20.

W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.


* .
Ogłoszenie!!!

Dnia 15,16, 17  kwietnia  przedszkole pracuje normalnie – tylko dzieci dojeżdżające mają powrót szybciej: 15.04 i 16.04   o godzinie 11.30       ( obiad jedzą w przedszkolu). W środę - 17 kwietnia powrót godzina 10.50 – (bez obiadu). Przerwa świateczna  18, 19 , 23 kwietnia - w tych dniach  nie będzie przywozów i odwozów. W tych dniach w przedszkolu będą grupy łączone.Dnia 29, 30 kwietnia oraz 2 maja nie będzie przywozów i odwozów dzieci. Przywóz i odbiór dzieci we własnym zakresie. 
Drodzy rodzice / opiekunowie.

W związku z zawieszeniem akcji strajkowej w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie informujemy, że od jutra 9 kwietnia (wtorek) przedszkole będzie funkcjonowało bez zmian. Dziękujemy wszystkim Państwu za wsparcie i wyrozumiałość.Zebranie z rodzicami.

 

OGŁOSZENIE!!!

Dnia 24 kwietnia (środa)  odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci 6-letnich  w grupach Pszczółki, Motylki, Biedroneczki.  Podczas zebrania omówione zostaną diagnozy i obserwacje, a rodzice otrzymają tzw.cenzurkę, czyli informację o  GOTOWOŚCI DZIECKA DO PODJĘCIA NAUKI         W SZKOLE PODSTAWOWEJ. 
Wiosenny przemarsz na powitanie wiosny.

Dzień 21 marca to szczególny dzień dla przedszkolaków - to pierwszy dzień wiosny. Nasi wychowankowie bardzo starannie się do niego przygotowywali. Dzieci wykonywały wiosenne ozdoby wraz z nauczycielkami, kolorowały, wycinały, naklejały i wreszcie dziś mogliśmy zobaczyć efekty. Nie zabrakło również pięknej Wiosenki z grupy Pszczółek – Oliwki, która prowadziła wszystkie dzieci ulicami naszej miejscowości. Dzieci pięknie ubrane, z grzechotkami i kwiatkami w rączkach maszerowały, aby powitać pierwszy dzień wiosny.  Towarzyszyły nam również wesołe okrzyki witające wiosnę, a także śpiew poznanych wiosennych piosenek. Mamy nadzieję, że po tak wesołym przemarszu zima już do nas nie wróciJ Rodzice oczywiście również nas nie zawiedli – dzisiejszego dnia obdarowywali nas wiosennymi kwiatkami, aby w naszych salach również było jeszcze bardziej wiosennie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za zaangażowanie.Nowe przygody Smoka Wawelskiego - czyli Wisłą przez Polskę


Dnia 19 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Nowe przygody Smoka Wawelskiego - czyli Wisłą przez Polskę". Był to bardzo wesoły spektakl, pozwalający zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast, leżących nad najdłuższą rzeką w Polsce. Spektakl oparty na polskich legendach. Nie bójmy się - nasz Smok to sympatyczna i dystyngowana postać; czasem tylko zdarzy mu się kichnąć dymem.  Czeka go pełna  przygód podróż z Krakowa do Gdańska.  Na swej drodze spotka rycerza- Zawiszę Czarnego, warszawską Syrenkę, ducha ze starego zamku.  Spektaklowi towarzyszyła nastrojowa epokowa muzyka. Dzieciom przedstawienie bardzo się spodobało:) PANI WODA Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

W dniu 25.02.2019r (poniedziałek) dzieci z grup ,,Żabki’’ i ,,Słoneczka’’ odwiedziła Pani Woda. Zajęcia prowadzone były w aktywnej formie przez przebraną edukatorkę Panią Wodę . Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie właściwości ma woda, kto jej potrzebuje, do czego służy w codziennym życiu i jak trzeba dbać o wodę. Dzieci obserwowały ciekawe doświadczenia z użyciem wody. To były bardzo interesujące i pełne wrażeń zajęcia J
FERIE NA WESOŁO

Dzięki ofercie programowej „Ferie na wesoło”, dzieci z Publicznego Przedszkola w Lubichowie mogły skorzystać z zaproszenia p. Franka (kierownika GOK) i przyjść obejrzeć  przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów ze studia „KRAK-ART” z Krakowa pt. „Jaś i drzewo fasoli”. Spektakl ten był barwną opowieścią, która przybliżyła widzom atmosferę panującą na wsi. Podopieczni mogli  zapoznać się ze zwierzętami  gospodarskimi, a także z tym, co daje nam ziemia: z warzywami i zbożami. Przedstawienie nauczyło dzieci, jak ważne w życiu są takie wartości, jak miłość, zdrowie oraz rodzina. 
Dziękujemy Gminnemu Ośrodku Kultury na czele z p. Frankiem za możliwość współpracy i korzystania z dostępnych możliwości.BAL KARNAWAŁOWY

Ach co to był za bal... Dnia 07.02.br. w GOK-U odbył się bal karnawałowy. W tym dniu dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję p. Franek (kierownik GOK) zaprosił do prowadzenia balu wodzireja i wodzirejkę, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką, konkursami i wystrzałową muzyką. Dzieci świetnie się  bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło,uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.


Ogłasza się nabór dzieci w wieku od 3 do 6 lat na wolne miejsca do Publicznego Przedszkola w Lubichowie.


Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z właściwymi oświadczeniami


można otrzymać w przedszkolu lub pobrać ze strony internetowej: www.przedszkole-lubichowo.pl w zakładce „O nas” od 1 marca 2019r.


Wnioski wraz z dokumentami należy składać w przedszkolu do 29 marca.


 


 REKRUTACJA DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA  

W LUBICHOWIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020


 


Harmonogram rekrutacji na podstawie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola


 


L.p.

Rodzaj czynności

Postępowanie rekrutacyjne

Postępowanie uzupełniające

1.

Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

01– 29 marca 2019r.

01-09 sierpnia 2019r.

2.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

10 kwietnia 2019r.

do godz. 14:00

19 sierpnia 2019r.

do godz. 14:00

3.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego woli przyjęcia wyrażonej we wniosku, w formie pisemnego oświadczenia.

do 25 kwietnia 2019r.

do 23 sierpnia 2019r.

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

30 kwietnia 2019r.

do godz. 14:00

28 sierpnia 2019r.

do godz. 14:00


 


Dokumenty dotyczące rekrutacji dostępne są w przedszkolu oraz na stronie internetowej: www.przedszkole-lubichowo.pl – zakładka „O nas”.

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka, to jeden z tych dni, na które dzieci czekają z największą radością. Wiele dni wcześniej z wielkim zaangażowaniem przygotowywały prezenty i ćwiczyły część artystyczną, aż wreszcie nadszedł…
Babcie i Dziadkowie nigdy nie zawodzą:) i na tę uroczystość przybyli  bardzo licznie. Wszyscy doskonale wiemy,  jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Dzieci składały życzenia  zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.
                                                        Wszystkiego najlepszego:)
Z wizytą w schronisku.

 W naszym przedszkolu zakończyła się akcja  pod hasłem: „Razem na święta”, której celem było uwrażliwianie na los bezdomnych zwierząt. Rodzice i dzieci z dużym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę karmy i innych potrzebnych rzeczy dla bezdomnych psów ze schroniska.
Tym razem dzieci z grupy „Biedroneczki” udały się do  Starogardzkiego schroniska i przekazały karmy dla zwierząt, akcesoria takie jak miski, koce, zabawki  itp. Po przekazaniu darów dzieci zostały oprowadzone po schronisku przez panią, która w nim pracuje. Pani opowiedziała dzieciom losy niektórych zwierząt skrzywdzonych przez swych właścicieli.  Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za okazane serce i chęć pomocy najbiedniejszym zwierzakom.
WARTO POMAGAĆ!
Spotkanie z rodzicami.

Dnia 06.02.2019r. (środa) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami - najpierw na sali gimnastycznej, następnie z nauczycielkami dzieci w salach, do których dzieci uczęszczają. Podczas spotkania podsumujemy efekty pracy dydaktyczno-wychowawczej za I półrocze. Spotkania z okazji Świątożego Narodzenia.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo magiczne święta. W naszym przedszkolu odbyły się spotkania przy choince, poprzedzone występami, przy udziale zaproszonych gości. Słodki poczęstunek przygotowany przez ukochanych rodziców, aż w końcu wizyta tego najbardziej oczekiwanego gościa.  Naszych wychowanków również odwiedził. Z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.Wizyta Biedronek i Pszczółek na "Przystanku Św. Mikołaja"

       We środę 19 grudnia  2018 r. dwie  grupy z przedszkola wyruszyły autokarem  w magiczną podróż do niewielkiej, malowniczo położonej wioski. Drzewina, bo o niej mowa, została wybrana jako siedziba przez św. Mikołaja. Dzieci przez całą drogę były bardzo podekscytowane, zadawały dużo pytań, śpiewały piosenki o Mikołaju, opowiadały o swoich wymarzonych prezentach, jakie chciałyby znaleźć pod choinką.

     Po godzinie dojechaliśmy na miejsce. I tu czekał już nannas pierwszy elf, który zaprosił nas do zwiedzania.

Przystanek św. Mikołaja”.

Na początku obejrzeliśmy „Żywą szopkę”, gdzie  zamieszkiwał osiołek o wdzięcznym imieniu Gucio i dwie kózki. Następnie udaliśmy się do niezwykłego namiotu, aby poznać kolejnego elfa a także dowiedzieć się kilku ciekawostek dotyczących Mikołaja. Otrzymaliśmy od gospodarzy przepyszny, rozgrzewający napój, dzięki któremu zrobiło nam się cieplej w brzuszku oraz na serduszku. Przedszkolaki miały okazję przejść przez specjalny komin, aby przekonać się, ile wysiłku kosztuje rozdawanie prezentów.

Następnie przyszedł czas na prezentację – na Świątecznej Scenie – filmu, dotyczącego sposobu tworzenia bombek. Po obejrzeniu udaliśmy się na warsztaty zdobienia bombek i stroików świątecznych. Każdy przedszkolak miał możliwość upiększenia swojej bombki według własnego uznania a także skomponowania stroika świątecznego.

Największą atrakcją była wizyta w Biurze Świętego Mikołaja.

Tym miłym akcentem zakończyliśmy naszą przygodę na „ Przystanku św. Mikołaja ”. Z bagażem wspaniałych doświadczeń i niezapomnianych doznań czas było wracać do autokaru i  jechać do domku. Tego wyjazdu nigdy nie zapomnimy…
Chodzenie z Jasełką.

 

W poniedziałek 17 grudnia, pradawnym kociewskim zwyczajem, dzieci z naszego przedszkola wybrały się z Jasełką, aby składać bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Jak co roku dzieci przepięknie poprzebierane za pastuszków, aniołki, mikołajki, z szopką w rączkach i betlejemską gwiazdą wybrały się min. do Wójta Gminy Lubichowo, Księdza Proboszcza,  Banku Spółdzielczego, Nadleśnictwa, Biblioteki Gminnej, sklepów, zakładu fryzjerskiego, aby mocą maleńkich serduszek, z kolędą na ustach życzyć wszystkim szczęścia, zdrowia i błogosławieństwa bożego.

Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za zaangażowanie  i przepiękne przebranie dzieciJ

IZBA REGIONALNA W OCYPLU

Dnia 05.12.2018 r. dzieci z grupy "Wiewiórki" pojechały autokarem do Izby Regionalnej w Ocyplu. Jest to miejsce szczególnie piękne,gdyż można tam obejrzeć wystawę z eksponatami historycznymi. Są tam przedmioty codziennego użytku,stare zdjęcia, dokumenty, czasopisma, itp. Wszystkie eksponaty są opisane z informacją o darczyńcy. Miejsce to opowiada o historii i ludziach z naszej miejscowości,gminy i regionu. 
W Izbie Regionalnej w Ocyplu otwarto PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ w budynku byłej Szkoły Podstawowej, przy ul. Szkolnej 4, w którym będziecie Państwo mogli zasięgnąć wszystkich niezbędnych informacji o Ocyplu i okolicach Kociewia zarówno bieżących jak i dotyczących jego historii. Punkt zrealizowany został w ramach operacji pt „Przebudowa poddasza, zakup wyposażenia oraz wydanie ulotki promującej Kociewie i Ocypel w celu utworzenia bazy informacyjno – turystycznej w byłej szkole w Ocyplu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Udział dzieci w konkursie na "Kociewską kartkę pocztową".

Dzieci z grup Motylki, Pszczółki i Krasnoludki brały udział w konkursie na Kociewską kartkę pocztową organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, w wyniku którego wyłonione zostały dwie laureatki: Oliwia Kowalewska i Weronika Makowska z grupy Pszczółki. Pragniemy serdecznie pogratulować dziewczynkom talentu i życzymy dalszych sukcesów. Akcja "Razem na święta".

W związku z zorganizowaniem przez MEN akcji "Razem na święta" nasze przedszkole również podjęło działania związane z przedświątecznym wolontariatem. Wspólnie z Naszymi wychowankami i z ogromną pomocą rodziców przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt. Wszystkie zebrane dary zostaną w okresie przedświątecznym zawiezione do schroniska dla zwierząt w Starogardzie Gd.  
    Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w tę akcję.
                                                                                           Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

 Dzieci z naszego przedszkola co roku uroczyście obchodzą Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przynosi swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone… A każdy był piękny i wyjątkowy. Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Przy misiowych piosenkach odbyły się tańce z misiami. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach; przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol. Przedszkolaki, uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach.

 
11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku, obchody Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Budynek przedszkolny jak co roku udekorowany został biało-czerwonymi flagami, natomiast sala gimnastyczna zamieniona została w scenę teatralną na której dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne. Dzieci z wszystkich grup w strojach galowych, z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. W uroczystości udział wzięły dzieci ze wszystkich grup, które przedstawiły program składający się z wierszy okolicznościowych, tj. „Katechizm małego dziecka”, „Flaga”, pieśni patriotycznych „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz tańca z flagą do piosenki „Pasaż” w wykonaniu dziewczynek z grupy „Pszczółek”. Odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” punktualnie o godzinie 11¹¹.  Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne przedszkolacy przypomnieli wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Przedstawienie pt. "Ratujmy las"

Piękne,bajeczne kostiumy-owady leśne i zwierzęta. Tak właśnie można opisać przedstawienie, które wystawili dla nas aktorzy z Teatru Gargulec, którzy zawitali do GOK-u ze spektaklem "Ratujmy las". Przedstawienie zaczęło się delikatną uwerturą baletową motyli. Główną postacią był odważny Pan Biedronka, który starał się ocalić las przed niszczycielską siłą złych ludzi oczywiście wraz z pomocą dzielnych przedszkolaków. Trzeba było oczywiście nauczyć szacunku do natury źle postępującą dziewczynkę - Marysię oraz podpisać petycję do pana burmistrza o ochronę lasu przed budową marketu, w czym także pomogły nasze przedszkolaki. Spektakl poruszał tematykę wiosennej radości, dziecięcej, beztroskiej zabawy,a jednocześnie mówił o przyjaźni, uczył odpowiedzialności i szacunku do otaczającego świata, zwierząt i ludzi. Było przezabawnie, jednocześnie bardzo mądrze!Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego w Wirtach.

       Miesiąc wrzesień i październik to najpiękniejsze miesiące jesienne. Dzieci bardzo lubią wtedy wycieczki i spacery. Jest to także doskonała okazja do odwiedzenia Ogrodu Dendrologicznego w Wirtach. Właśnie tam przedszkolaki mają okazję spędzić najprzyjemniejsze chwile na łonie natury, podziwiać przyrodę, przyglądać się zmianom, które jesienią zachodzą w lesie, podziwiać zwierzęta – oczywiście jeżeli zachowają ciszęJ, a także  zjeść coś smakowitego… Poprzez wspaniałą zabawę poznają nowe rośliny, poszerzają słownictwo i uczą się dbać o przyrodę. Przedszkolacy również pamiętają...

Dzień Wszystkich Świętych
Pierwszego listopada obchodzimy DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że  jest to czas ciszy i zadumy. W przeddzień tego święta dzieci odwiedziły cmentarz by wraz ze swoimi paniami zapalić znicze na miejscach pamięci. Pamiętały również o pomniku Jana Pawła II. Dzieci ze starszych grup odwiedziły zbiorowy grób kobiet żydowskich, które pomordowane zostały w czasie wojny. Na koniec w ciszy i skupieniu wszyscy pomodlili się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu…Spotkanie z Konnym Puppets z programu "Mam talent" na przedstawieniu pt. "Kraina Mapetów"

Dnia 24.10.2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Lubichowie miały okazję wziąć udział w przedstawieniu pt. "Kraina Mapetów", które poprowadził znany z programu "Mam talent" Konrad "KONY" Czarkowski. W przedstawieniu zostały ukazane dzieciom różne rodzaje lalek, tj. kukiełki, marionetki, pacynki, palcynki,itp., a także ich nazwy  w języku angielskim. Dzieci bardzo chętnie brały udział w wystąpieniach organizowanych przez prowadzącego. Zabawa, śpiew i taniec nie miały końca. Dzieci z zapartym tchem podziwiały lalki, które brały udział w zabawie, m. in. syrenka Ariel, krab Sebastian, Minionki, Elsa,Olaf, król Julian oraz Trolle.
KONY PUPPETS jest pierwszą w Polsce pracownią lalkarstwa medialnego współpracująca z domami produkcyjnymi agencjami eventowymi i reklamowymi. Specjalizują się oni w lalkach typu muppets wykonanymi ręcznie z profesjonalnych materiałów według własnego lub gotowego projektu. Zdobyte doświadczenie przy wielu realizacjach pozwala im sukcesywnie rozwijać zakres usług. Lalkarstwo jest niedocenioną dziedziną w reklamie Public Relations i rozrywce. 
Lalkarstwo medialne polega na dostosowaniu lalek do działań o charakterze komercyjnym przy użyciu nowoczesnych rozwiązań animacyjnych i komunikatów. Lalki widziane w teatrach dla dzieci lub same chodzące maskotki firmowe nie mają takiej siły przekazu jak odpowiednio zaprojektowany pokaz/show z użyciem muzyki interaktywnych scenariuszy i postaci lalkowych, które przemawiają do dzieci jak i dorosłych w sposób skuteczny, a jednocześnie naturalny. Lekcja karate

Dnia 17.10.2018 r. dzięki mamie Adriana z grupy „Wiewiórek” -  w naszym przedszkolu odwiedził nas pan Tadeusz Kuzioła – trener karate, który poprowadził z dziećmi w grupach zajęcia z  karate. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o karate, zapoznały się z kimonem – strojem  do ćwiczeń karate, a także jego stylami i podstawowymi ćwiczeniami. W treningach karate szczególny nacisk kładziony jest na symetryczny rozwój całego ciała oraz prawidłowe ustawienie sylwetki. Cel ten osiągany jest poprzez gry i zabawy ruchowe, które kształtują zdolności motoryczne oraz pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalno-społeczny dzieci. Na każdych zajęciach wykonywane są ćwiczenia, których głównym zadaniem jest profilaktyka wad postawy oraz wypracowanie nawyku dbania o prawidłową postawę w okresie dorastania. Jednym z elementów treningu karate jest także nauka opanowania, koncentracji i dyscypliny. Dzieci uczą się uważnie słuchać, obserwować oraz skupiać uwagę na wykonywanych zadaniach – zdolności, które procentują w trakcie przyszłej nauki szkolnej. Rozwijają także pożądane umiejętności społeczne, takie jak współpraca w grupie, szacunek dla starszych i siebie nawzajem. Zwieńczeniem każdego etapu nauki jest możliwość przystąpienia do egzaminu na kolejny stopień (pas).  Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnego i aktywnego spędzania czasu.Dbamy o zdrowie

W miesiącu październiku zajęcia w przedszkolu poświęcone były zdrowemu stylowi życia, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odżywiania się. Wszystkie dzieci z przedszkola propagowały zdrowe odżywianie się poprzez wykonywanie sałatek owocowych i warzywnych, robienie owocowo-warzywnych soków, a także smacznych i kolorowych kanapek. Chodziliśmy do sadów, ogródków warzywnych oraz na stragany w celu poznania oraz utrwalenia nazw warzyw i owoców. W grupie "Wiewiórek" mama Adriana zorganizowała nam zajęcia z prezentacji zdrowej żywności, gdzie zaprosiła do nas panie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Mykietyna w Skórczu z oddziałem w Smętowie Granicznym. Podczas spotkania, przedszkolaki usłyszały od fachowców, jakie produkty powinny znaleźć się w ich zbilansowanej diecie, jak ważny jest ruch i właściwe odżywianie się, aby zdrowo rosnąć. Uwieńczeniem zajęć była degustacja samodzielnie wykonanych sałatek, soków oraz kanapek. 

Uroczystość "Pasowania na przedszkolaka"

       Dnia 15 października 2018 roku w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. W tym uroczystym dniu brały udział wszystkie przedszkolaki,  Pani Dyrektor Małgorzata Glazer, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz zaproszony do Przedszkola  pan Michał Rychlicki, który z okazji tej uroczystości wcielił się w rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego. W pięknej aranżacji w tle ku pamięci Niepodległej Polski pasowanie miało charakter patriotyczny z okazji 100 letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dzieci zaprezentowały wiersz pt. "Katechizm polskiego dziecka" oraz piosenkę pt. "Jesteśmy Polką               i Polakiem", a także złożyły Ślubowanie.
        Wcielony w postać Marszałka Józefa Piłsudskiego pan Michał wygłosił przemowę rozpoczynającą się słowami „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przeszłości”, po czym            z szablą w dłoni przystąpił do Pasowania na Przedszkolaka. Kolejnym przedsięwzięciem Przedszkola w związku z Obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości jest udział w Akcji BOHATERON, gdzie dzieci wykonają kartki dla Powstańców, a 9 listopada 2018 roku w ramach projektu MEN „Rekord dla Niepodległej” wychowankowie będą obchodzić "Dzień dla Niepodległej" i podczas akademii wspólnie zaśpiewają Hymn Narodowy.
Spotkania z policjantem.

        W miesiącach wrześniu i październiku dzieci z naszego przedszkola biorą udział w spotkaniach z panem policjantem. Spotkania dotyczą szeroko pojętego bezpieczeństwa: Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, z kim można wsiąść do samochodu, a z kim nie?….       Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą chętnie dzieliły się z Panem Policjantem. Pokazały również, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać, gdy zaatakuje nas pies.
       Pan Policjant opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika. Chętne dzieci mogą obejrzeć i  przymierzyć akcesoria policyjne, które wzbudzają ogromne zainteresowanie. Na zakończenie dzieci miały możliwość wsiąść do samochodu policyjnego i obejrzeć go od środka. 

       Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom z Posterunku Policji w Lubichowie za wspaniałe przeżycia i przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
Udział w projekcie

       Pragniemy Państwa poinformować, że przystąpiliśmy do projektu "BohaterOn w Twojej Szkole". To część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej.
Kampania ma celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.
Projekt ma edukować dzieci, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy
patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Projekt będzie realizowany w miesiącu październiku w grupach dzieci 5-6 letnich. 
Akcja "Sprzątanie świata".

21.09.2018r. dzieci z naszego przedszkola aktywnie wzięły udział w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” zorganizowanej przez nasze przedszkole.  Przedszkolaki zbierały śmieci na terenie w pobliżu przedszkola. Worki z zebranymi odpadami złożono w wyznaczonym miejscu przy koszu przedszkolnym. Z przykrością musimy stwierdzić, że śmieci nie brakuje, a dzieci naprawdę miały co robić. Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” miała na celu kształtowanie świadomości ekologicznej  dzieci naszej gminy.Ogłoszenie!

Dnia 3 września dzieci z grup "Pszczółki", "Biedronki", "Motylki" wspólnie z nauczycielkami będą uczestniczyły we Mszy Św. Z przedszkola wychodzimy o godz. 8.00, rozpoczęcie Mszy Św. o godz. 8.15. Rodzice, którzy chcą z dziećmi uczestniczyć we Mszy prosimy o doprowadzenie dzieci  do przedszkola po Mszy Św. 

Zmiana terminu spotkania z rodzicami!!!
Dnia 11 września (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie organizacyjne  w naszym przedszkolu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców. Rozpoczęcie w sali nr 6 - z panią dyrektor, następnie wszystkich zapraszamy na sale do których uczęszczają dzieci  na spotkania z nauczycielkami w grupach.