Przydział dzieci do grup oraz ogłoszenie

Przydział dzieci do grup - prosimy wcisnąć ten odnośnik

Drodzy Rodzice/Opiekunowie prawni naszych dzieci

W związku z nadal trwającym stanem epidemiologicznym Dzień Otwartego Przedszkola nie odbędzie się. Chętni rodzice/ opiekunowie prawni dzieci nowo przyjętych będą mieli możliwość wejścia z dzieckiem do szatni przez pierwsze dwa tygodnie września i odprowadzenia do sali przedszkolnej z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego: maseczki, odstęp 1,5m od drugiego rodzica/pracownika przedszkola, dezynfekcja rąk lub rękawiczki jednorazowe. W szatni maksymalnie może przebywać 10 osób z zewnątrz, w związku z tym prosimy o sprawne przebranie i odprowadzenia dziecka do sali. Grupy do których będą uczęszczały dzieci znajdują się poniżej.

Msza św. 1 września z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego 2021/2022  dla dzieci                   6-letnich nie odbędzie się z powodu nadal trwającego stanu epidemiologicznego.  Dzieci dojeżdżające będą miały wcześniejsze odwozy – około godz. 10.40.

Dzieci do przedszkola przychodzą wg godzin wskazanych we wniosku ( nie ma możliwości przedłużenia godzin pobytu dziecka w przedszkolu). Prosimy, aby wszystkie dzieci przyniosły podpisane kapcie. Dzieci mogą przynieść swój bidon z wodą (prosimy, aby nie były to napoje słodzone czy soki) również podpisane.

 

Odbędą się spotkania z Rodzicami w grupach (z zachowaniem reżimu sanitarnego):

30 sierpnia 2021 poniedziałek godz. 16.00 grupa „Krasnoludki” – M. Małecka

• 31 sierpnia 2021 wtorek godz. 16.00 grupa „Słoneczka” – M. Wójcik

• 1 września 2021 środa godz. 8.00 grupa „Motylki” – R. Rogowska

• 1 września 2021 środa godz. 16.00 grupa „Wiewióreczki” –  M. Mgłosiek i M. Adrych

• 1 września 2021 środa godz. 16.00 grupa „Biedroneczki” – M. Witta

• 2 września 2021 czwartek godz. 16.00 grupa „Żabki” – I. Jakubowska

• 3 września 2021 piątek godz. 16.00 grupa „Pszczółki” – D. Brylowska i J. Szarmach.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2021/2022.

    Pragniemy Państwa poinformować, że w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022, wszystkie informacje - w tym także przydział dzieci do grup zostaną umieszczone na stronie internetowej Publicznego Przedszkola w Lubichowie po dniu 23 sierpnia. Prosimy wszystkich Państwa o cierpliwość i zrozumienie. OGŁOSZENIE – ROK SZKOLNY 2021/2022

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Lubichowie, informuje, że od dnia 1 września 2021r. przedszkole będzie otwarte od godz. 6.30 do godz. 16.30. Wszystkich rodziców / opiekunów prawnych (pracujących) prosimy o kontakt z nauczycielami grup lub z dyrektorem przedszkola (telefonicznie, e-mail) do dnia 25 czerwca 2021r. w sprawie skorzystania z takiej opieki. 

Rekrutacja 2021/2022 - Lista i informacja

Zapraszamy do zapozonania się z dokumentami oraz listą kandydatów na rok 2021/2022.
Prosimy wcisnąć odnośnik poniżej aby wyświetlić dokument.

Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Publicznego Przedszkola w Lubichowie na rok szkolny 2021/2022

INFORMACJA DLA RODZICÓW/ OPIEKUNÓW PRAWNYCH DZIECI NIE PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA

Informacja o braku potwierdzenia woliWAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W LUBICHOWIEZmiana terminu ogłoszenia wyników rekrutacji !!!

     Informujemy, że w związku z wydaniem przez Wójta Gminy Lubichowo Zarządzenia nr 40/2021 z dnia 22 kwietnia 2021r. zmieniającym zarządzenie w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego, podanie do publicznej wiadomości przez Komisję Rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 30 kwietnia 2021r. do godz. 14.00.Wyniki rekrutacji i informacja

DO 9 KWIETNIA NALEŻY ZŁOŻYĆ

*OŚWIADCZENIE WOLI RODZICA

KANDYDATA ZAKWALIFIKOWANEGO DO PRZEDSZKOLA

OŚWIADCZENIE DO POBRANIA NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ W ZAKŁADCE "O NAS" (złożone wcześniej w/w oświadczenia nie będą brane pod uwagę)

OŚWIADCZENIA NALEŻY SKŁADAĆ DO SKRZYNKI POCZTOWEJ NA BUDYNKU PRZEDSZKOLA LUB DROGĄ MAILOWĄ NA ADRES: przedszkole-lubichowo @tlen.pl

Listy dzieci zakwalifikowanych nie są tożsame z listami dzieci przyjętych do przedszkola. Po otrzymaniu oświadczeń woli oraz ustaleniu kryteriów i  liczby punktów zostanie stworzona lista dzieci przyjętych do przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w Ocyplu.

W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.

23 KWIETNIA ZOSTANIE WYWIESZONA LISTA KANDYDATÓW

PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA

Lista dzieci zakwalifkowanych dostępna TUTAJ
OGŁOSZENIE!!!

Informujemy, że do 9 kwietnia 2021r. przedszkole jest zamknięte. 
Nie dotyczy to dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań ( do 26.03.- do jutra należy zgłosić do nauczyciela grupy potrzebę zapewnienia opieki nad dzieckiem).
Rekrutacja 2021/20222


Ogłasza się nabór dzieci w wieku od 3 do 6 lat na wolne miejsca do Publicznego Przedszkola w Lubichowie.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z właściwymi oświadczeniami

można otrzymać w przedszkolu lub pobrać ze strony internetowej: www.przedszkole-lubichowo.pl w zakładce „O nas” od 1 marca 2021r.

Wnioski wraz z dokumentami należy składać   do 19 marca.

 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną,  a trwającą do 19 marca br. rekrutacją do przedszkola informujemy, że wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola wraz z dokumentami można przesłać drogą listowną, drogą mailową, umieścić w skrzynce pocztowej na budynku przedszkola (do godz. 16.00), bądź przekazać pracownikowi przedszkola przy wejściu głównym do budynku.

 

REKRUTACJA DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA                                                                                                W LUBICHOWIE NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 

 

Harmonogram rekrutacji na podstawie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola

 

L.p.

Rodzaj czynności

Postępowanie rekrutacyjne

Postępowanie uzupełniające

1.

Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

01– 19 marca 2021r.

 24 maj

do 4 czerwca 2021r.

2.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

31 marca 2021r.

do godz. 14:00

11 czerwca 2021r.

do godz. 14:00

3.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego woli przyjęcia wyrażonej we wniosku, w formie pisemnego oświadczenia.

do 9 kwietnia 2021r.

do 18 czerwca 2021r.

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

23 kwiecień 2021r.

do godz. 14:00

25 czerwiec 2021r.

do godz. 14:00

 

 

Dokumenty dotyczące rekrutacji dostępne są w przedszkolu oraz na stronie internetowej: www.przedszkole-lubichowo.pl – zakładka „O nas”.
Bal karnawałowy.

Bal to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W piątek, 12 lutego w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Wyjątkowo, w tym roku dzieci bawiły się w swoich salach, które były kolorowo i bajecznie przystrojone balonami i serpentynami. Przedszkolaki z dumą prezentowały przepiękne stroje. Pojawiły się księżniczki, policjanci, wróżki, niejeden batman oraz spiderman. Przy skocznej i rytmicznej muzyce, dzieci bawiły się w najlepsze. Z wielką ochotą brały udział w różnych konkursach. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby w tym dniu na twarzach dzieci gościł tylko uśmiech i radość.

Ogłoszenie!

      Dnia 12 lutego, w piątek, odbędzie się w naszym przedszkolu bal karnawałowy (w salach, do których uczęszczają Państwa dzieci). Prosimy o przygotowanie dla dzieci wymarzonych strojów na ten dzień. Dołożymy wszelkich starań, aby ten bal na długo pozostał w pamięci naszych dzieci:).PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W LUBICHOWIE

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i radosne święta w naszej tradycji, dlatego same przygotowywania do nich wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę.

Tak samo było i w tym roku. Już od dwóch tygodni dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt poprzez różne działania. Z pewnością ten szczególny okres przedświąteczny rozpoczął się wizytą Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu. Dzieci bardzo się cieszyły ze spotkania, gdyż długo z niecierpliwością czekały na jego przyjście, pisząc do świętego listy z prośbami o prezenty. W kolejnych dniach przedszkolaki wykonywały wiele prac plastycznych związanych z tradycją bożonarodzeniową np. kartki świąteczne, ozdoby na choinki. Nieodłącznym elementem świąt jest pieczenie pierników i ozdabianie choinki. Dzieci z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i ozdabiały je według własnego pomysłu.

Ostatnim ważnym wydarzeniem w przedszkolu, poprzedzającym święta, jest przedszkolna wigilia, podczas której cała społeczność przedszkolna ma okazję się spotkać  i zaśpiewać wspólnie kolędy. Nie zabrakło oczywiście Gwiazdora z workiem pełnym prezentów.
Mamy nadzieję, że dzieci dobrze przygotowały się do Świąt Bożego Narodzenia i zostały wprowadzone w klimat tego szczególnego okresu, aby teraz z większą świadomością i radością spędzić je w gronie rodziny i bliskich osób.
Wesołych świąt
Informacja dotycząca odpłatności za przedszkole.

Pragniemy poinformować wszystkich rodziców/opiekunów prawnych że w związku z feriami zimowymi trwającymi od 04.01.2021r. do 15.01.2021r. odpłatności za przedszkole będzie można dokonać do 27.01.2021r. OGŁOSZENIE !!!

            Informujemy, że w czasie przerwy świątecznej od 24.12 do 31.12.2020r. oraz w czasie ferii zimowych od 04.01. do 17.01.202 nie będzie dowozów dla dzieci dojeżdżających. Przedszkole pełnić będzie opiekę nad dziećmi rodziców/ opiekunów prawnych pracujących.                       
Ponad to informujemy, że 24.12. (Wigilia) oraz 31.12. (Sylwester) przedszkole czynne będzie do godziny 13.00.
W czasie przerwy świątecznej oraz ferii zimowych grupy przedszkolne są łączone. 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z nauczycielkami grup.

       Tym samym życzymy Wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2021. 


                                                  Dyrekcja oraz Pracownicy Publicznego Przedszkola w Lubichowie.
UWAGA!!!

W związku z zozbudową przedszkola o część 
KLUBIKU DZIECIĘCEGO MALUCH+

       Wójt Gminy Lubichowo oraz Dyrektor Publicznego Przedszkola w Lubichowie zwracają się z prośbą, aby dnia 26.11.2020r. czwartek dzieci zostały odebrane do godziny 13.00.
       Dzieci obojga Rodziców pracujących będą miały zapewnioną opiekę w przedszkolu. 

                                                           Prosimy o wyrozumiałość. WAŻNE – INFORMACJA DLA RODZICÓW

Przestrzegając obostrzeń obowiązujących od 17.10.2020 r. i mając na uwadze zdrowie dzieci oraz zdrowie Wasze i nasze informujemy, że nie odbędą się zebrania grupowe na terenie placówki. Otrzymacie Państwo informację od nauczycielek na Wasze strony messengerowe, stronę internetową przedszkola (w zakładkach waszych grup)  dotyczące wyników obserwacji i przeprowadzonych diagnoz dzieci 6 letnich. Wszelkie zapytania kierować możecie w czasie wyznaczonych konsultacji w formie telefonicznej, które odbywać się będą w dniach od 16.11. do 17.11. 2020r. w godzinach od 16.00 do 18.00, bądź po uzgodnieniu innego terminu z nauczycielką grupy.

                                 

              Dziękujemy za zrozumienie i życzymy Wszystkim zdrowia.
RODZICE/OPIEKUNOWIE DZIECI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W LUBICHOWIE

 

W związku z potwierdzonym pozytywnym wynikiem na koronawirusa u dziecka z naszego przedszkola informujemy, że wychowankowie, nauczyciele i pani woźna tej grupy przedszkolnej, przebywają na kwarantannie wraz ze swoimi rodzinami. Na czas kwarantanny sala przedszkolna została wyłączona z użytkowania i poddana  dezynfekcji.

Pozostałe grupy przedszkolne pracują bez zmian. Decyzje o przyprowadzaniu dzieci do przedszkola pozostawiamy rodzicom.
WAŻNE!!!

Zgodnie z podpisanym 1 września 2020r. Oświadczeniem oraz Deklaracją dotyczącą COVID – 19, rodzice/opiekunowie prawni wychowanków Publicznego Przedszkola w Lubichowie są zobowiązani do przekazania informacji dyrekcji przedszkola                           o przebywaniu na kwarantannie najbliższej rodziny i dziecka. Przypominamy o przyprowadzaniu do przedszkola tylko dzieci zdrowych – bez kataru, kaszlu czy podwyższonej temperatury.


Dyrektor i nauczyciele

SKŁAD RADY RODZICÓW PRZY PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W LUBICHOWIE NA ROK SZKOLNY 2020/2021

1.    

Pa    Pani Iwona Trepkowska – przewodnicząca

2.    Pani Anita Szyca – z-ca przewodniczącej

3.    Pani Justyna Kosecka – skarbnik

4.    Pani Magdalena Sender – sekretarz

5.    Pani Magdalena Sroka, Pani Sylwia Kajut, Pani Jagoda Piotrzkowska - członkinie
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

    20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowały w poniedziałek   21 września.

         Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnego świętowania i udziału w przeróżnych zabawach. Radość i  śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej atmosferze. Natomiast  pani  dyrektor  Małgorzata Glazer, wspólnie z Wójtem Gminy Lubichowo panem Andrzejem Toczkiem  odwiedziła każdą grupę życząc dzieciom dużo uśmiechu, radości z pobytu w przedszkolu oraz miłego święta. Każde dziecko otrzymało wspaniały, unoszący się w powietrzu kolorowy balonik oraz coś słodkiego. Natomiast nasze przedszkolaki, które dopiero rozpoczęły edukację przedszkolną zostały pasowane na dzielne przedszkolaki przez Wójta Gminy kolorowym lizakiem. J
Drodzy Rodzice!

Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej http://www.przedszkole-lubichowo.pl/o_nas . W zakładce „Zasady korzystania z wyżywienia w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie”.

Ponadto przypominamy, że w godzinach od 8.00 do 13.00  realizowana jest bezpłatnie podstawa programowa wychowania przedszkolnego.

Wszystkie godziny przed 8.00 i po godzinie 13.00  są odpłatne  1godz-1zł.
OGŁOSZENIE!!!

Zebrania z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci z Publicznego Przedszkola w Lubichowie zostają odwołane z powodu nie możliwości przeprowadzenia ich wg reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi MEN i GIS.


Bezpośrednie konsultacje nauczycieli z rodzicami / opiekunami są zawieszone do czasu zniesienia zakazów epidemicznych. W przypadku potrzeby porozmawiania z nauczycielem kontakt odbywać się będzie wyłącznie w formie telefonicznej lub mailowej na podane numery i adresy e-mail.


Pozostałe informacje tj karty pracy, odpłatność tradycyjna lub elektroniczna czy numery telefonów do nauczycielek uczących Państwa dzieci dostępne będą na stronie przedszkola www.przedszkole-lubichowo.pl w zakładce  grupy do której będą uczęszczały Państwa dzieci.
INFORMACJA DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice! 

W tym roku z racji na brak możliwości zorganizowania zajęć adaptacyjnych dla dzieci zaczynających przygodę z naszym przedszkolem bardzo prosimy Was kochani Rodzice abyście przygotowali wasze pociechy na ten Wielki Dzień.

W odpowiedzi na zapytania informujemy:

·         przedszkole otwarte jest w godzinach 6.30 – 16.00 i już od 1 września zapewnia opiekę dziecku zgodnie ze zgłoszeniem we wniosku,

·         dzieci mogą być zawsze odbierane szybciej z przedszkola (szczególnie w pierwszych dniach, które mogą być trudne dla niektórych dzieci) - nie trzeba powiadamiać wcześniej nauczyciela.

·         przyprowadzenie i odbiór dziecka sygnalizujemy dzwonkiem umieszczonym przy drzwiach wejściowych,

·         posiłki w przedszkolu wydawane są od 1 września w niezmiennych godzinach -  śniadanie - 8.30, obiad - 11.30, podwieczorek - 13.30,

·         dzieci mogą przynieść do przedszkola bidon/butelkę z napojem / wodą ( koniecznie podpisane imieniem i nazwiskiem), nie przynosimy pluszaków,

·         w związku z zaistniałą sytuacją przedszkole nie będzie uczestniczyć w ubezpieczeniu NNW dzieci na rok szkolny 2020/2021 – rodzice sami ubezpieczają dzieci,

·         karty pracy oraz ćwiczenia do religii dla dzieci 5 i 6 letnich zakupią rodzice po otrzymaniu informacji od nauczyciela grupy,

·         za zebraniach w dniach 2 i 3 września (harmonogram na stronie internetowej przedszkola) rodzice otrzymają numery kontaktowe do nauczycieli,

·         dzieci dojeżdżające powinny podczas przejazdu korzystać z maseczki, od 2 września odwozy dzieci tak jak w ubiegłym roku szkolnym,

·         ubrania na zmianę dla dzieci młodszych przynosimy w woreczku - również wszystko prosimy podpisywać imieniem i nazwiskiem, będą one przechowywane na sali w indywidualnych szafkach dzieci,

·         przynosimy tylko kapcie na zmianę z białą podeszwą, wszystkie przybory zostały zakupione przez przedszkole – tj. farby, plastelina, kredki, bloki itp.,

·         bardzo prosimy o uaktualnienie numerów telefonów do kontaktu z rodzicami i przypominamy o konieczności odbierania połączeń                    z przedszkola,

·         bardzo zachęcamy do skorzystania z możliwości dokonywania opłat za przedszkole (do 15-go każdego miesiąca) drogą elektroniczną – druk do pobrania na stronie internetowej przedszkola w zakładce „ O nas” – Procedury uiszczania odpłatności za pobyt dziecka;
OGŁOSZENIEDLA RODZICÓW DZIECI MŁODSZYCH Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W LUBICHOWIE

W związku z licznymi zapytaniami rodziców pragniemy poinformować, że jeśli mają Państwo obawy dotyczące posłania dziecka do przedszkola w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną informujemy, że dzieci młodsze od 3 do 5 lat nie mają obowiązku wychowania przedszkolnego i mogą pozostać w domu – nie tracąc jednocześnie miejsca w oddziale przedszkolnym.OGŁOSZENIE!!!

Drodzy Rodzice.
Od dnia 1 września (wtorek) rozpoczynamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Naszym przedszkolu. Jeżeli zdecydowaliście, aby dziecko uczęszczało do przedszkola, prosimy o przygotowanie dzieci do nowej sytuacji, ponieważ funkcjonujemy w tzw. „reżimie sanitarnym”. Znajdźcie Państwo chwilę czasu i porozmawiajcie z dzieckiem o nowej rzeczywistości przedszkolnej. Postarajcie się spokojnie udzielić dzieciom odpowiedzi na nurtujące je pytania. Poniżej znajduje się link do bajki terapeutycznej dla dzieci pt. „Pan krokodyl i powrót do przedszkola” – http://emocjeprzedszkolaka.pl/wp-content/uploads/2020/05/Pan-Krokodyl-i-powr%C3%B3t-do-przedszkola-3.pdf
Rodzic/opiekun prawny oddaje dziecko pod opiekę wyznaczonemu pracownikowi przed wejściem do placówki – nie wchodzi na teren przedszkola. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko bez objawów infekcji dróg oddechowych. Rodzice /opiekunowie prawni przyprowadzający i odbierający dzieci do/z placówki są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników placówki oraz innych dzieci i ich rodziców wynoszący co najmniej 1,5m. W ramach działań prewencyjnych będzie mierzona dzieciom temperatura ciała. Rodzice                                są zobowiązani do podania aktualnego numeru telefonu i odbierania telefonów. Przed oddaniem dziecka do przedszkola rodzice muszą wypełnić Oświadczenie i deklarację, która dostępna jest na stronie internetowej przedszkola (w zakładce Aktualności, pod informacją Uwaga) oraz dostępna jest w przedszkolu. Dzieci 6-letnie nie rozpoczynają roku szkolnego Mszą Św.  Dzieci dojeżdżające – dnia 1 września odwozy z przedszkola ok. 10.40.
Gminny dzień dziecka
UWAGA

1. Rodzice/opiekunowie prawni dzieci, którzy zdecydowali się na korzystanie z opieki przedszkolnej w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie w trakcie trwania epidemii Covid -19 są zobowiązani do zapoznania się z Procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID - 19 na terenie Publicznego Przedszkola w Lubichowie.
2. Zgłaszają dziecko do udziału w zajęciach w przedszkolu minimum 2 dni robocze przed skorzystaniem z opieki przedszkolnej do godziny 12.00 (telefonicznie lub mailowo na adres: przedszkole-lubichowo@tlen.pl)
3. Dostarczają do placówki uzupełnioną Deklarację oraz Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego – co jest warunkiem przyjęcia dziecka do placówki. Skan oświadczenia i deklaracji rodzic przesyła mailem na adres przedszkola, bądź pozostawia w skrzynce pocztowej na budynku przedszkola lub dostarcza w dniu przyprowadzenia dziecka do placówki .

Procedury bezpieczeństwa - pobierz
Deklaracja rodzica / opiekuna prawnego - pobierz
Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego - pobierzPrzedszkolaki z Lubichowa w hołdzie dla Papieża - Świętego Jana Pawła II.

 Wielki Przyjaciel i Powiernik dzieci i młodzieży, Patron i Orędownik Rodzin, każde spotkanie z Nim budziło uczucie ogromnego szczęścia i Bożą Radość. Święty Jan Paweł II - takim pamiętamy Go My, takim pamiętają Go Rodzice naszych drogich Przedszkolaków. Oby takich Wielkich Polaków, wielkich Ojców Narodu Polskiego, Opatrzność zsyłała nam na każdy trudny czas.
   W mediach społecznościowych na całym świecie postanowiono w wielu przedsięwzięciach uczcić przypadającą 18 maja 2020 roku,
100 - rocznicę urodzin Największego z Rodu Polaków.
   Ogłoszona przez Przedszkole w Lubichowie tematyczna praca plastyczna pt. „Święty Jan Paweł II- Patron Rodzin” spotkała się z żywym odzewem dziecięcej wyobraźni przeniesionej na papier różnymi technikami i metodami.
   Dziękujemy serdecznie wszystkim Dzieciom za ich dzieła, wspaniałym Rodzicom za zachętę i czasem wspólny trud tworzenia. Cieszymy się, że dzięki naszym wspólnym działaniom pozostaniemy solidarną, przedszkolną rodziną.

Wszystkie prace są opublikowane na naszej stronie przedszkolnej, w zakładce Kronika.
DEKLARACJA RODZICA

Zapraszamy do uzupełnienia ważnej deklaracji.
Deklaracja dostępna jest TUTAJ

Deklarację należy przekazać do przedszkola najpóźniej do 20 maja 2020r.

Wytyczne GIS dostępne są pod tym adresem.Zarządzenie dyrektora - zawieszenie zajęć

Zarządzenie dostępne tutajINFORMACJA O OTWARCIU PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W GMINIE LUBICHOWO

Szanowni Rodzice.
          W związku z decyzją rządu, dopuszczającą możliwość otwarcia od 6 maja 2020 r. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego należy podkreślić, że decyzja w tej sprawie zależy od organu prowadzącego.
           Kierując się przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz pracowników przedszkoli i ich rodzin Wójt Gminy Lubichowo informuje, iż do dnia 24 maja 2020 r.  przedszkola  i oddziały przedszkolne prowadzone przez Gminę Lubichowo pozostają zamknięte.

                                                                                                 Wójt Gminy                                                                                                                          
                                                                                               Andrzej Toczek
Informacja dla rodziców dzieci nie przyjętych do przedszkola

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Lubichowie informuje, że w związku z brakiem miejsc nie zostały przyjęte do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 wszystkie zgłoszone dzieci. 
Zgodnie z art. 31 ust. 10 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59) Dyrektor Przedszkola przekaże informację dotyczącą w/w dzieci Wójtowi Gminy Lubichowo, który w przypadku nieprzyjęcia dziecka do wybranego przez rodziców przedszkola ma obowiązek pisemnego wskazania placówek, które mogą przyjąć dziecko.
Lista dzieci przyjętych do przedszkola

Lista dostępna jest >>TUTAJ<<Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Publicznego Przedszkola w Lubichowie na rok szkolny 2020/2021

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dostępna jest 
--> TUTAJ <--Rekrutacja - informacja

Do 10 kwietnia należy złożyć Oświadczenie woli rodzica kandydata zakwalifikowanego do przedszkola.

*Listy dzieci zakwalifikowanych nie są tożsame z listami dzieci przyjętych do przedszkola. 
Po otrzymaniu oświadczeń woli oraz ustaleniu kryteriów i liczy punktów zostanie stworzona lista dzieci przyjętych do przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w Ocyplu. 
W przypadku braku potwierdzenia woli uczęszczania dziecka ze strony rodziców przyznane miejsce uznaje się za zwolnione.

24 kwietnia zostanie wywieszona lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.Ogłoszenie

Kochani rodzice, w związku z sytuacją jaka panuje obecnie już na całym świecie oraz wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, wiemy, że do Świąt Wielkanocnych nie zobaczymy się na pewno z waszymi pociechami.

Zgodnie  nowym rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020r., zostaliśmy zobligowani do dalszej realizacji Podstawy Programowej.  Sytuacja w jakiej się obecnie znajdujemy jest bardzo wyjątkowa, dlatego prosimy Was, drodzy rodzice o pomoc, która służyć ma Waszym dzieciom w realizacji tego zadania. Na naszej stronie internetowej  ukazywać się będą tematy kompleksowe, które prosimy aby w miarę możliwości je realizować .

 Proszę pamiętać, że my- nauczyciele jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji (w obecnej sytuacji kontakt telefoniczny czy mailowej) i służymy zawsze radą oraz pomocą.

Nasi nauczyciele będą udostępniać Państwu na naszej stronie internetowej przedszkola tematy kompleksowe na dany dzień/ tydzień począwszy od środy 25.03.2020r.Prosimy o odwiedzanie naszej strony internetowej i zaglądanie do zakładek poszczególnych grup.

Pamiętajcie Państwo, że tak samo dla nas-dorosłych jest to bardzo trudny i stresujący  czas i nasze dzieci również to czują  i warto z nimi o tym również rozmawiać.

 

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie, którego to wasze dzieci są bezpośrednimi odbiorami, oraz życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, spokoju, wytrwałości i odpowiedzialności o której ostatnio chyba się najwięcej mówi.
Rekrutacja 2020/2021

REKRUTACJA!!!

 

W związku z zaistniałą sytuacją, dotyczącą zamknięcia przedszkola do 10 kwietnia 2020r., a trwającą rekrutacją do przedszkola informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych wywieszone zostaną dnia 31 marca 2020r w przedszkolu. Potwierdzenie woli przez rodzica kandydata zakwalifikowanego w formie oświadczenia prosimy przesłać: drogą e-mailową, drogą listowną na adres przedszkola lub umieścić w skrzynce pocztowej na budynku przedszkola do 10 kwietnia 2020r.

Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie umieszczona  w budynku przedszkola 24 kwietnia br. do godz. 1400

         Oświadczenia potwierdzenia woli przyjęcia do pobrania na stronie przedszkola:

http://www.przedszkole-lubichowo.pl/o_nas

 

ADRES

Publiczne Przedszkole w Lubichowie

ul. Zblewska 30

83-240 Lubichowo

e-mail: przedszkole-lubichowo@tlen.pl

 

 

Komisja Rekrutacyjna

 

W razie jakichkolwiek zapytań i spraw ważnych proszę              o kontakt przez stronę internetową http://www.przedszkole-lubichowo.pl/kontakt lub telefon 604306528.
Dzieci się uczą i młodzież się uczy

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

 

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Informacja ws. zamknięcia placówek oświatowych na terenie Gminy Lubichowo z dnia 11 marca, godz.14:30.

Rada Ministrów z uwagi na profilaktykę rozprzestrzeniania się koronowirusa podjęła dziś decyzję o zawieszeniu od czwartku 12 marca do środy 25 marca działań dydaktyczno-wychowawczych na terenie całej Polski.

Szkoły i przedszkola na terenie Gminy Lubichowo będą w tym czasie nieczynne. 
Odwołane zostają także wszystkie zajęcia i spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury.


W najbliższy czwartek i piątek tj. 12 i 13 przedszkola i szkoły na terenie Gminy Lubichowo będą prowadzić swoją działalność w systemie opiekuńczym tj, . kadra nauczycielska zapewni opiekę nad dziećmi, jednak bez prowadzenia lekcji i innych przewidzianych zajęć. 
Dowozy i odwozy dzieci do placówek w tych dwóch dniach pozostają bez zmian.

 

Zgodnie z zaleceniami Rady Ministrów rodzice, którzy w tym czasie (12 i 13 marca) są w stanie zapewnić opiekę nad najmłodszymi proszeni są o pozostanie z dziećmi w domach.

Dzieci w czasie zamknięcia placówek powinny pozostać w domach i ograniczyć wszelką aktywność oraz kontakty z rówieśnikami.

 

Dyrektorzy zobowiązują nauczycieli placówek oświatowych do przygotowania materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy uczniów w domu. Prosimy Rodziców o egzekwowanie od dzieci przygotowania prac wskazanych przez nauczycieli.
Spotkanie z muzyką etniczną.

W czwartek 5 marca 2020r.  w  naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki etnicznej. Muzyka towarzyszy nam od najmłodszych lat na każdym kroku. Warto jednak pamiętać, że ma ona wiele różnych imion, które warto poznać. Wychowankowie naszego przedszkola poznali  muzykę etniczną, sięgającą korzeniami zamierzchłej przeszłości, którą ściśle wiąże się  z obrzędami, rytuałami,  zwyczajami i tradycją grup etnicznych. Nasz gość pan Sławomir Głowala zaprezentował charakterystyczne dla tego gatunku muzyki instrumenty były to min. takie instrumenty jak rura deszczu, didżeridu, dżemba itp.  Dzieci miały okazję zapoznać się z ich budową, a także melodią, jaką wydają. Dzieci wzięły również udział w improwizacji muzycznej, w czasie której przeniosły się w podróż  do lasu i mogły nasłuchiwać odgłosów np. sowy, potoku, wiatru itp. Na zakończenie każde dziecko spróbowało swoich sił w grze na bębnach.
Żywa lekcja historii.

19 lutego starsze dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. Po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedził nas pan Michał Rychlicki, dzięki któremu mogliśmy się przenieść w czasy średniowiecza. Dzieci z zaciekawieniem słuchały w jaki sposób mali chłopcy stawali się paziami, następnie giermkami, aby w końcu zostać rycerzami. Niektóre przedszkolaki na własnej skórze przekonały się jak ciężka była zbroja rycerza i jak ważna była rola giermka oraz damy dworu. Nawet nasza koleżanka pani Magdalena miała okazję odziać strój rycerski i stoczyć bitwę o honor. Dowiedzieliśmy się, kto mógł dostąpić zaszczytu pasowania na rycerza, czym był kodeks rycerski, jaką bronią walczyli i ile ważył miecz. Na zakończenie zobaczyliśmy krótką  inscenizację bitwy wojsk polskich z zakonem krzyżackim pod Grunwaldem. Niepowtarzalny klimat, który stwarza pan Michał ucząc dzieci historii zaciekawił wszystkich naszych wychowanków.

Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje.
Bal karnawałowy.

13 lutego 2020 roku Przedszkolaki z Lubichowa dzięki uprzejmości kierownika Gok-u ,pana Franciszka Lewickiego uczestniczyły w balu karnawałowym. Imprezę poprowadził zespół Duo Paulo. Tego dnia od rana w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, aniołki, księżniczki, rycerzy, policjantów i wielu Spidermanów J. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wraz ze swoimi  paniami w tańcach  i  konkursach . Był to bardzo wyczekiwany bal, na który dzieci przygotowywały się z niecierpliwością.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Franciszkowi Lewickiemu za zorganizowanie imprezy oraz zespołowi Duo Paulo za profesjonalną oprawę muzyczną i mile spędzony czas .

Dziękujemy J
Wycieczka do Izby Regionalnej w Ocyplu.


 

    W grudniu dzieci z grupy „Żabki” odbyły wycieczkę do Izby Regionalnej w Ocyplu. Celem wycieczki było poznanie historii naszej gminy i obejrzenie eksponatów z dawnych czasów.

      Dzieci zobaczyły jak kiedyś wyglądała kociewska chata, szkolna klasa, eksponaty leśne i łowieckie. Z dużym zaciekawieniem oglądały przybory kuchenne, stare lampy naftowe, dokumenty, książki, zdjęcia, narzędzia pracy i tradycyjny strój kociewski. Przedszkolaki miały również okazję wysłuchać historii dotyczącej naszego regionu i eksponatów  opowiedzianej przez panią Martę Doering.

      Dziękujemy za wspaniałą gościnę z pewnością zawitamy tam ponownie.

 
Wycieczka do schroniska.

5 lutego 2020 roku dzieci z grupy Pszczółek pojechały do Schroniska dla Zwierząt w Starogardzie Gdańskim . Już od grudnia całe przedszkole było zaangażowane w zbiórkę karmy, koców, poduszek, którymi chcieliśmy wspomóc schronisko.  Celem i przesłaniem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz zachęcanie do niesienia pomocy skrzywdzonym, niejednokrotnie porzuconym i bezbronnym zwierzętom. Pieski przywitały nas głośnym szczekaniem, co znaczyło że chyba się cieszyły z naszej wizyty.  W trakcie wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają boksy w których mieszkają pieski, a także pomieszczenie dla kotów czyli –„Kociarnię”. Poznały również jak funkcjonuje schronisko i jak można starać się o przygarnięcie pupila, a nawet snuły już plany na przyszłość, że przygarną zwierzaki jak będą już dorosłeJ. Udział dzieci w przedstawieniu "Sikorka Agatka".


Dzisiejszego dnia – tzn. 4 lutego nasze drogie przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu „Sikorka Agatka”. Dzieci przekonały   się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom i dowiedziały  się, w jaki sposób im pomóc.
Wraz z tytułową bohaterką poznaliśmy zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce. Z bocianem na moment przenieśliśmy  się do Afryki, gdzie flaming i papuga
zatańczyli egzotyczny taniec, dowiedzieliśmy  się, dlaczego dzięcioł tak uparcie puka w drzewo oraz usłyszeliśmy chór kur, który z pewnością oczarował wszystkich muzykalnością.
By nasze przedszkolaki  mogły poczuć sie jak w teatrze, jak zawsze, zadbano o niezwykłą scenografię, piękne i kolorowe kostiumy oraz muzykę, która z pewnością zachwyciła.  A co z Sikoreczką? Ona ma już teraz pełen brzuszekJ 
Rekrutacja 2020/2021

Ogłasza się nabór dzieci w wieku od 3 do 6 lat na wolne miejsca do Publicznego Przedszkola w Lubichowie.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z właściwymi oświadczeniami

można otrzymać w przedszkolu lub pobrać ze strony internetowej: www.przedszkole-lubichowo.pl
w zakładce „O nas” od 2 marca 2020r.

Wnioski wraz z dokumentami należy składać w przedszkolu do 20 marca.


 

 REKRUTACJA DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W LUBICHOWIE NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Harmonogram rekrutacji na podstawie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola

 

L.p.

Rodzaj czynności

Postępowanie rekrutacyjne

Postępowanie uzupełniające

1.

Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

02– 20 marca 2020r.

Od 25 maja

do 5 czerwca 2020r.

2.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

31 marca 2020r.

do godz. 14:00

12 czerwca 2020r.

do godz. 14:00

3.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego woli przyjęcia wyrażonej we wniosku, w formie pisemnego oświadczenia.

do 10 kwietnia 2020r.

do 19 czerwca 2020r.

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

24 kwietnia 2020r.

do godz. 14:00

26 czerwca 2020r.

do godz. 14:00

 

Dokumenty dotyczące rekrutacji dostępne są w przedszkolu oraz na stronie internetowej: www.przedszkole-lubichowo.pl – zakładka „O nas”.
OGŁOSZENIE !!!


Dnia 29.01.2020r.(środa) o godz. 16.00  odbędzie się zebranie z rodzicami.

Spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo magiczne święta. W naszym przedszkolu odbyły się spotkania przy choince, poprzedzone występami, przy udziale zaproszonych gości. Słodki poczęstunek przygotowany przez ukochanych rodziców, aż w końcu wizyta tego najbardziej oczekiwanego gościa….Z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Gwiazdor  we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Gwiazdora – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Gwiazdor  przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Gwiazdor  wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta Gwiazdora minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.
Chodzenie z Jasełką.


 

W środę  18 grudnia, pradawnym kociewskim zwyczajem, dzieci z naszego przedszkola wybrały się z Jasełką, aby składać bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Jak co roku dzieci przepięknie poprzebierane za pastuszków, aniołki, mikołajki, z szopką w rączkach i betlejemską gwiazdą wybrały się min. do Wójta Gminy Lubichowo, Księdza Proboszcza,  Banku Spółdzielczego, Nadleśnictwa, Biblioteki Gminnej, sklepów, zakładu fryzjerskiego, aby mocą maleńkich serduszek, z kolędą na ustach życzyć wszystkim szczęścia, zdrowia i błogosławieństwa bożego.

Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za zaangażowanie  i przepiękne przebranie dzieciJ
Mikołajki.

6 grudnia 2019 roku  był bardzo aktywnym dniem dla naszych przedszkolaków oraz pełnym atrakcji. Z okazji MIKOŁAJEK  w Gminnym Ośrodku Kultury przedszkolaki miały okazję oglądać  niezwykle magiczne wydarzenie . Był to pokaz prawdziwego iluzjonisty, w którym dzieci również aktywnie uczestniczyły, a do niektórych sztuczek  zostały zaproszone panie wychowawczynie. Wszystkim dzieciom i ich paniom bardzo podobały się niesamowite sztuczki i czary. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch artysty, oraz chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. Przez cały występ na małych buziach widzów gościł uśmiech , tym bardziej że po pokazie iluzjonisty na scenie zagościł Święty Mikołaj i był to kolejny niezwykły gość tego dnia.

Święty Mikołaj obdarował przedszkolaki słodkościami, nie brakło też wspólnych śpiewów kolęd i piosenek świątecznych oraz obietnic ze strony dzieci, że będą grzeczne J.

Tego dnia było jeszcze jedno bardzo magiczne wydarzenie, mianowicie pochód ulicami Lubichowa, wspólne strojenie choinki oraz rozświetlenie jej . Nasze przedszkolaki razem z rodzicami na otwartych zajęciach w przedszkolu dużo wcześniej przygotowywały się do tego wydarzenia  wykonując ozdoby, łańcuchy i inne świecidełka na naszą piękną choinkę.

Był to piękny , magiczny i pełen wrażeń dzień.
Warsztaty mydlane.

3 grudnia 2019 roku w naszym przedszkolu unosiły się przepiękne zapachy za sprawą aromatów używanych do produkcji mydełek. Tego dnia odbyły się warsztaty mydlarskie . Dzieci miały okazję samodzielnie stworzyć zdrowe, naturalne mydełka glicerynowe,  które cechowały się przepięknymi kształtami oraz  niepowtarzalnymi zapachami. Do dyspozycji dzieci były naturalne olejki eteryczne  z dodatkiem oliwy z oliwek i aloesu, barwniki mydlarskie, ziarenka kawy, wiórki kokosowe, cukier brązowy, suszone kwiaty, brokat i różnorakie posypki do zatapiania w mydle.

Każde dziecko było bardzo zaangażowane w pracę i starało się aby jego dzieło było jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.
Spotkanie z ekspertem ds żywienia.

     W przedszkolu dużo rozmawiamy z dziećmi jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym. W ramach tegorocznej  innowacji pedagogicznej

 „Kształtowanie nawyków zdrowego żywienia - przeciwdziałanie otyłości”  zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyka panią Marzannę Golińską.

     W spotkaniu dnia 22 listopada uczestniczyły dzieci z grup starszych „Pszczółki”, „Żabki” i „Motylki”. Przedszkolacy podczas tego spotkania poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania, a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowały produkty spożywcze na: węglowodany, tłuszcze, produkty zbożowe, białka oraz te produkty ,które mają witaminy:

 A, B, C i D.

    Pani dietetyk wytłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a należy zastąpić je owocami , warzywami oraz wodą bez cukru. Dzieci samodzielnie odmierzały zawartość cukru w pepsi, słodkim soku i wodzie owocowej. Po tym doświadczeniu były bardzo zaskoczone jak dużo go się  znajduje  w tych napojach.

    Na zakończenie podsumowując nasze spotkanie dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną dokonując klasyfikacji  produktów zdrowych i niezdrowych dla naszego organizmu.

     Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.
Dzień Pluszowego Misia.


Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

 Dzieci z naszego przedszkola co roku uroczyście obchodzą Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przynosi swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone… A każdy był piękny i wyjątkowy. Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Przy misiowych piosenkach odbyły się tańce z misiami. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach; przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol. Przedszkolaki, uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach.

 
Wizyta uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Włodzimierza Mykietyna w Skórczu.

21 listopada 2019 roku gościliśmy w naszym przedszkolu  uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Włodzimierza Mykietyna w Skórczu. Przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat wojska, żołnierzy.

Zaproszeni goście przedstawili  jak wygląda mundur uczniów uczęszczających do szkoły mundurowej, oraz jakich ważnych zasad muszą przestrzegać uczęszczając do tejże szkoły, a także to, jakie muszą posiadać umiejętności. Ciekawym doświadczeniem dla przedszkolaków było obserwowanie jak wygląda musztra oraz uczestnictwo w niej . Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach razem z przybyłymi gośćmi.

Z całą pewnością  taka forma zajęć była dla dzieci niecodziennym wydarzeniem i może w przyszłości ułatwi niektórym osobom jaką wybrać szkołę średnią.

 

Bardzo serdecznie  dziękujemy p.Emilii Filarskiej za zorganizowanie tego niezwykle ciekawego spotkania.

 

Dziękujemy J    
Spotkanie z leśnikiem.


21 i 22 listopada, jak co roku nasze przedszkole odwiedził pan Zbigniew Ostrowski, pracownik  Nadleśnictwa w Lubichowie, aby porozmawiać z dziećmi o zwierzętach, które zamieszkują nasze lasy. Pan leśnik w bardzo interesujący sposób opowiedział dzieciom o zwyczajach leśnych zwierząt, ich ulubionym pokarmie, sposobach  przetrwania zimy.

                                               Serdecznie dziękujemyJ
Przedszkolacy dla Niepodległej
Spotkanie z dietetykiem.

Dnia 14.11.2019r. (czwartek) w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie rodziców i pracowników przedszkola z panią Marzanną Golińską – dietetyczką, która przedstawiła prezentację multimedialną nt. „ Zdrowe odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym”.  Ponadto pani Marzanna przygotowała produkty do degustacji. Był to min. przysmak dla dzieci tzw. pożywka dla mózgu, która z powodzeniem może dzieciom zastąpić słodycze, przetwory z dzikiej róży, jarzębiny czy naturalna nutella.  Pani dietetyk przeprowadzi również pogadanki w grupach dzieci starszych 22 listopada.

Pragniemy serdecznie podziękować pani Emilii Filarskiej za zorganizowanie spotkania, a także pani Marzannie Golińskiej za drogocenne informacje, które przekazała nam podczas spotkania.

 

                                                        DziękujemyJ)))
PRZEDSZKOLACY DLA NIEPODLEGŁEJ

Dnia 8 listopada z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia. Dzieci z grupy „Pszczółki” pod kierunkiem nauczycielek Danuty Brylowskiej i Karoliny Osowskiej wystąpiły w inscenizacji  i przygotowały program artystyczny.  Przejawy polskości, przynależności do Ojczyzny zaznaczone były w wierszach, utworach muzycznych o charakterze patriotycznym i w tańcu z chustami. Spotkaniu towarzyszyła  podniosła, uroczysta, ale jednocześnie bardzo radosna atmosfera. Biało-czerwone kokardy narodowe na piersiach małych Polaków oraz strój galowy  podkreślały wyjątkową wagę uroczystości

W ostatnich dniach, które w przedszkolu poświęcane były odzyskaniu niepodległości dzieci uczestniczyły w różnych przedsięwzięciach.  Uczestniczyły w szeregu zajęć: zapoznały się z symbolami narodowymi, uczyły się czterech zwrotek hymnu polskiegopoznały legendy polskie.  W tym czasie powstało wiele prac plastycznych związanych z tematyką obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Dokładnie o godz. 11.11 dzieci wraz z pracownikami naszego przedszkola odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”

Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych (flagi, godła, hymnu). Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych,  zajęciach edukacyjnych i plastycznych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej oraz wolności.

Spotkanie z rodzicami.

Dnia 14 listopada br o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Najpierw zapraszamy Państwa do sali nr 6, ponieważ tam spotkamy się z panią dietetyk, która opowie, w jaki sposób powinny odżywiać się dzieci. Następnie zapraszamy do grup, do których uczęszczają Państwa dzieci, tam nastąpi omówienie obserwacji wstępnych i spraw bieżących. 

Serdecznie zapraszamy. "Szkoła pamięta"

Nasze przedszkole  dnia 25 X włączyło się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Szczególnie należało zwrócić uwagę młodych ludzi na konieczność pamięci o bohaterach naszej wolności, zwłaszcza związanych z naszą miejscowością, regionem. 
W ramach akcji podjęto w przedszkolu szereg działań. Jednym z nich było posprzątanie przez dzieci grobów. Nasi wychowankowie zapalili również znicze na grobach. Pamiętały również o pomniku Jana Pawła II. Dzieci ze starszych grup odwiedziły zbiorowy grób kobiet żydowskich, które pomordowane zostały w czasie wojny, a także zbiorowe groby żołnierzy radzieckich. Na koniec w ciszy i skupieniu wszyscy pomodlili się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu…Spotkania w funkcjonariuszami policji i wizyta na Posterunku Policji w Lubichowie

W miesiącach wrześniu i październiku dzieci z naszego przedszkola biorą udział w spotkaniach z panem policjantem. Spotkania dotyczą szeroko pojętego bezpieczeństwa: Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, z kim można wsiąść do samochodu, a z kim nie?….       Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą chętnie dzieliły się z Panem Policjantem. Pokazały również, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać, gdy zaatakuje nas pies. Przedszkolaki z grupy Krasnoludki i Żabki wybrały się w na posterunek policji w Lubichowie i podczas wizyty  miały okazję poznać, jak wygląda codzienna praca policjantów. Dzieci zostały oprowadzone po budynku Posterunku Policji min. zwiedziły dyżurkę, celę, wyposażenie policjanta i zostały zapoznane z pracą oraz jaką rolę pełni policjant  w naszym społeczeństwie. Wizyta dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i niejeden przedszkolak zapytany. Kim będzie, gdy dorośnie? Policjantem :)
Na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie. Chcemy, aby dzieci wiedziały, że zadanie policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Posterunku Policji w Lubichowie za miłe przyjęcie nas oraz całoroczną współpracę.
"Kosmiczna przygoda"

Dnia 15.10.br. wszystkie dzieci z przedszkola odwiedziły GMINNY OŚRODEK KULTURY, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Teatr "Gargulec" pt. "Kosmiczna przygoda".
Kosmicznie śmieszny i kosmicznie edukujący spektakl - o obrotach ciał niebieskich dla dzieci. Szalony naukowiec i jego gapowaty robot skonstruowali na oczach dzieci wielką, srebrną rakietę. Niezdarny robot opóźniał pracę, ale w końcu nastąpiło WIELKIE ODLICZANIE. Dzieci poleciały w kosmos, gdzie przygoda goniła przygodę. Wspaniała kurtyna w planety, kosmiczne kostiumy jak robot, ufoludek,efekty specjalne i piękna muzyka. Dzieci zrozumiały także, co to jest i jak działa układ słoneczny- same stały się na chwilę planetami.
OGŁOSZENIE.

Dnia 10.10. (czwartek) o godz. 16.00 na sali gimnastycznej odbędzie się pilne spotkanie z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci              z przedszkola.

Bardzo prosimy o obecność!!!
"Kociewiacy dla hospicjum".


Wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy w Lubichowie nasze przedszkolaki przyłączyły się do akcji „Kociewiacy dla hospicjum”. Pragniemy Wszystkim Państwu podziękować za okazałe serce. Zebrane zostały rzeczy, które bez wątpienia  przydadzą się ludziom, którzy najbardziej w tych trudnych chwilach ich potrzebują. Przekażemy je do Urzędu Gminy w Lubichowie, a stamtąd trafią do hospicjum. Serdecznie dziękujemy J
Uroczystość "Pasowania na przedszkolaka"

       Dnia 26 września  2019 roku w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W tym uroczystym dniu brały udział wszystkie przedszkolaki,  Pani Dyrektor Małgorzata Glazer, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz zaproszony do Przedszkola  pan Michał Rychlicki, który z okazji tej uroczystości wcielił się w rolę rycerza. W pięknej aranżacji pasowanie miało charakter niezmiernie wzniosły. Dzieci zaprezentowały wiersz e i piosenki, których nauczyły się do tej pory, a potem  złożyły Ślubowanie. Wcielony w postać rycerza  pan Michał wygłosił przemowę po czym  z szablą w dłoni przystąpił do Pasowania dzieci na prawdziwych  Przedszkolaków. Uroczystość miała charakter niezwykle wzniosły. Po uroczystości dzieci wraz z paniami udały się do swoich sal na poczęstunek.
Skład Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Lubichowie.

25 września 2019r. odbyło się zebranie przedstawicieli Oddziałowych Rad Rodziców, w którym uczestniczyła także Dyrekcja Przedszkola.                                           Zostały przeprowadzone wybory do Prezydium Rady Rodziców.

 

Skład Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Lubichowie na rok szkolny 2019/2020:

 

·        Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Iwona Trepkowska

·        Z-ca Przewodniczącej – Pani Anita Szyca

·        Skarbnik – Pani Justyna Kosecka

·        Sekretarz – Pani Magdalena Sender

·        Członkinie – Pani Emilia Filarska, Pani Magdalena Sroka
Sprzątanie świata.

Akcja "Sprzątanie świata".
 Dzieci z naszego przedszkola aktywnie wzięły udział w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” zorganizowanej przez nasze przedszkole.  Przedszkolaki zbierały śmieci na terenie w pobliżu przedszkola. Worki z zebranymi odpadami złożono w wyznaczonym miejscu przy koszu przedszkolnym. Z przykrością musimy stwierdzić, że śmieci nie brakuje, a dzieci naprawdę miały co robić. Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” miała na celu kształtowanie świadomości ekologicznej  dzieci naszej gminy.
Zebranie organizacyjne z rodzicami.


Dnia 5 września br. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami w naszym przedszkolu. Rozpoczynamy zebraniem ogólnym z panią dyrektor w sali nr 6, następnie odbędą się zebrania z nauczycielkami w grupach.

Serdecznie zapraszamyJ

OGŁOSZENIE.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego. 
Dnia 2 września dzieci 6-letnie (grupy Pszczółki, Motylki i Żabki) będą uczestniczyły we Mszy Św., która odbędzie się o godz. 8.45. Wyjście dzieci z p-la wraz z nauczycielkami o godz 8.20. 
Odwozy dla dzieci dojeżdżających o godz. 12.50 z przedszkola. Informacja!

Informacja dla rodziców/opiekunów prawnych  
dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola  
w Lubichowie


Dyrektor Publicznego Przedszkola w Lubichowie informuje, że w porozumieniu z organem prowadzącym przedszkole ustalono, że od 1 września 2019 r. opłata za wyżywienie w przedszkolu będzie wynosiła 6,50 zł. ( śniadanie – 2,00 zł., obiad – 3,00 zł., podwieczorek – 1,50 zł.)
Podwyżka opłat związana jest ze wzrostem cen artykułów spożywczych oraz wymogami jakościowymi kupowanych produktów żywnościowych.Ogólnopolski Przedszkolny Konkurs Plastyczny "Plastuś".

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym „Plastuś”, którego celem było przedstawienie ulubionej postaci bajkowej w wybranej przez dziecko formie.

Dnia 27 maja 2019r otrzymaliśmy wyniki  konkursu    plastycznego „PLASTUŚ”:

Wyróżnienie I stopnia  w kraju w kategorii pracy indywidualnej dla Kamili Czapiewskiej – laureatki I stopnia na szczeblu krajowym,

A także wyróżnienia dla:

Roksany Piotrzkowskiej

Pauliny Weisbrot

Roksany Kamińskiej

Kacpra Łabaj

Julii Glanert

Mai Weisbrot

Natalii Boguckiej

Julii Jakubowskiej  

Pozostałe dzieci, które brały udział w tym konkursie otrzymały dyplomy uznania.

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Konkursu i wyrażamy głębokie przekonanie, że otrzymane przez dzieci dyplomy i nagrody wzbudziły w nich radość oraz przyniosły satysfakcję.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówJ
Udział dzieci w konkursie na "Kociewską kartkę pocztową".

Dzieci z grup Motylki, Pszczółki i Krasnoludki brały udział w konkursie na Kociewską kartkę pocztową organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, w wyniku którego wyłonione zostały dwie laureatki: Oliwia Kowalewska i Weronika Makowska z grupy Pszczółki. Pragniemy serdecznie pogratulować dziewczynkom talentu i życzymy dalszych sukcesów. Akcja

W związku z zorganizowaniem przez MEN akcji "Razem na święta" nasze przedszkole również podjęło działania związane z przedświątecznym wolontariatem. Wspólnie z Naszymi wychowankami i z ogromną pomocą rodziców przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt. Wszystkie zebrane dary zostaną w okresie przedświątecznym zawiezione do schroniska dla zwierząt w Starogardzie Gd.  
    Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w tę akcję.
                                                                                           11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku, obchody Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Budynek przedszkolny jak co roku udekorowany został biało-czerwonymi flagami, natomiast sala gimnastyczna zamieniona została w scenę teatralną na której dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne. Dzieci z wszystkich grup w strojach galowych, z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. W uroczystości udział wzięły dzieci ze wszystkich grup, które przedstawiły program składający się z wierszy okolicznościowych, tj. „Katechizm małego dziecka”, „Flaga”, pieśni patriotycznych „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz tańca z flagą do piosenki „Pasaż” w wykonaniu dziewczynek z grupy „Pszczółek”. Odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” punktualnie o godzinie 11¹¹.  Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne przedszkolacy przypomnieli wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.