"Kosmiczna przygoda"

Dnia 15.10.br. wszystkie dzieci z przedszkola odwiedziły GMINNY OŚRODEK KULTURY, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Teatr "Gargulec" pt. "Kosmiczna przygoda".
Kosmicznie śmieszny i kosmicznie edukujący spektakl - o obrotach ciał niebieskich dla dzieci. Szalony naukowiec i jego gapowaty robot skonstruowali na oczach dzieci wielką, srebrną rakietę. Niezdarny robot opóźniał pracę, ale w końcu nastąpiło WIELKIE ODLICZANIE. Dzieci poleciały w kosmos, gdzie przygoda goniła przygodę. Wspaniała kurtyna w planety, kosmiczne kostiumy jak robot, ufoludek,efekty specjalne i piękna muzyka. Dzieci zrozumiały także, co to jest i jak działa układ słoneczny- same stały się na chwilę planetami.
OGŁOSZENIE.

Dnia 10.10. (czwartek) o godz. 16.00 na sali gimnastycznej odbędzie się pilne spotkanie z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci              z przedszkola.

Bardzo prosimy o obecność!!!
"Kociewiacy dla hospicjum".


Wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy w Lubichowie nasze przedszkolaki przyłączyły się do akcji „Kociewiacy dla hospicjum”. Pragniemy Wszystkim Państwu podziękować za okazałe serce. Zebrane zostały rzeczy, które bez wątpienia  przydadzą się ludziom, którzy najbardziej w tych trudnych chwilach ich potrzebują. Przekażemy je do Urzędu Gminy w Lubichowie, a stamtąd trafią do hospicjum. Serdecznie dziękujemy J
Uroczystość "Pasowania na przedszkolaka"

       Dnia 26 września  2019 roku w Publicznym Przedszkolu w Lubichowie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W tym uroczystym dniu brały udział wszystkie przedszkolaki,  Pani Dyrektor Małgorzata Glazer, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz zaproszony do Przedszkola  pan Michał Rychlicki, który z okazji tej uroczystości wcielił się w rolę rycerza. W pięknej aranżacji pasowanie miało charakter niezmiernie wzniosły. Dzieci zaprezentowały wiersz e i piosenki, których nauczyły się do tej pory, a potem  złożyły Ślubowanie. Wcielony w postać rycerza  pan Michał wygłosił przemowę po czym  z szablą w dłoni przystąpił do Pasowania dzieci na prawdziwych  Przedszkolaków. Uroczystość miała charakter niezwykle wzniosły. Po uroczystości dzieci wraz z paniami udały się do swoich sal na poczęstunek.
Skład Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Lubichowie.

25 września 2019r. odbyło się zebranie przedstawicieli Oddziałowych Rad Rodziców, w którym uczestniczyła także Dyrekcja Przedszkola.                                           Zostały przeprowadzone wybory do Prezydium Rady Rodziców.

 

Skład Rady Rodziców Publicznego Przedszkola w Lubichowie na rok szkolny 2019/2020:

 

·        Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Iwona Trepkowska

·        Z-ca Przewodniczącej – Pani Anita Szyca

·        Skarbnik – Pani Justyna Kosecka

·        Sekretarz – Pani Magdalena Sender

·        Członkinie – Pani Emilia Filarska, Pani Magdalena Sroka
Sprzątanie świata.

Akcja "Sprzątanie świata".
 Dzieci z naszego przedszkola aktywnie wzięły udział w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” zorganizowanej przez nasze przedszkole.  Przedszkolaki zbierały śmieci na terenie w pobliżu przedszkola. Worki z zebranymi odpadami złożono w wyznaczonym miejscu przy koszu przedszkolnym. Z przykrością musimy stwierdzić, że śmieci nie brakuje, a dzieci naprawdę miały co robić. Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” miała na celu kształtowanie świadomości ekologicznej  dzieci naszej gminy.
Zebranie organizacyjne z rodzicami.


Dnia 5 września br. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami w naszym przedszkolu. Rozpoczynamy zebraniem ogólnym z panią dyrektor w sali nr 6, następnie odbędą się zebrania z nauczycielkami w grupach.

Serdecznie zapraszamyJ

OGŁOSZENIE.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego. 
Dnia 2 września dzieci 6-letnie (grupy Pszczółki, Motylki i Żabki) będą uczestniczyły we Mszy Św., która odbędzie się o godz. 8.45. Wyjście dzieci z p-la wraz z nauczycielkami o godz 8.20. 
Odwozy dla dzieci dojeżdżających o godz. 12.50 z przedszkola. Informacja!

Informacja dla rodziców/opiekunów prawnych  
dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola  
w Lubichowie


Dyrektor Publicznego Przedszkola w Lubichowie informuje, że w porozumieniu z organem prowadzącym przedszkole ustalono, że od 1 września 2019 r. opłata za wyżywienie w przedszkolu będzie wynosiła 6,50 zł. ( śniadanie – 2,00 zł., obiad – 3,00 zł., podwieczorek – 1,50 zł.)
Podwyżka opłat związana jest ze wzrostem cen artykułów spożywczych oraz wymogami jakościowymi kupowanych produktów żywnościowych.Ogólnopolski Przedszkolny Konkurs Plastyczny "Plastuś".

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym „Plastuś”, którego celem było przedstawienie ulubionej postaci bajkowej w wybranej przez dziecko formie.

Dnia 27 maja 2019r otrzymaliśmy wyniki  konkursu    plastycznego „PLASTUŚ”:

Wyróżnienie I stopnia  w kraju w kategorii pracy indywidualnej dla Kamili Czapiewskiej – laureatki I stopnia na szczeblu krajowym,

A także wyróżnienia dla:

Roksany Piotrzkowskiej

Pauliny Weisbrot

Roksany Kamińskiej

Kacpra Łabaj

Julii Glanert

Mai Weisbrot

Natalii Boguckiej

Julii Jakubowskiej  

Pozostałe dzieci, które brały udział w tym konkursie otrzymały dyplomy uznania.

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Konkursu i wyrażamy głębokie przekonanie, że otrzymane przez dzieci dyplomy i nagrody wzbudziły w nich radość oraz przyniosły satysfakcję.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówJ
Udział dzieci w konkursie na "Kociewską kartkę pocztową".

Dzieci z grup Motylki, Pszczółki i Krasnoludki brały udział w konkursie na Kociewską kartkę pocztową organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, w wyniku którego wyłonione zostały dwie laureatki: Oliwia Kowalewska i Weronika Makowska z grupy Pszczółki. Pragniemy serdecznie pogratulować dziewczynkom talentu i życzymy dalszych sukcesów. Akcja "Razem na święta".

W związku z zorganizowaniem przez MEN akcji "Razem na święta" nasze przedszkole również podjęło działania związane z przedświątecznym wolontariatem. Wspólnie z Naszymi wychowankami i z ogromną pomocą rodziców przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt. Wszystkie zebrane dary zostaną w okresie przedświątecznym zawiezione do schroniska dla zwierząt w Starogardzie Gd.  
    Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w tę akcję.
                                                                                           11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku, obchody Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu nabrały szczególnie uroczystej oprawy. Budynek przedszkolny jak co roku udekorowany został biało-czerwonymi flagami, natomiast sala gimnastyczna zamieniona została w scenę teatralną na której dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne. Dzieci z wszystkich grup w strojach galowych, z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. W uroczystości udział wzięły dzieci ze wszystkich grup, które przedstawiły program składający się z wierszy okolicznościowych, tj. „Katechizm małego dziecka”, „Flaga”, pieśni patriotycznych „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz tańca z flagą do piosenki „Pasaż” w wykonaniu dziewczynek z grupy „Pszczółek”. Odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” punktualnie o godzinie 11¹¹.  Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne przedszkolacy przypomnieli wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.